Delbana Rotonda — musisz mieć ten zegarek

04.01.2022 Zegarki Recenzje

Jak uczcić jubileusz? Najlepiej z rozmachem i w nietuzinkowy sposób. Tak podeszła do swojej rocznicy marka Delbana, która stworzyła wyjątkowy zegarek – Delbana Rotonda.

Dziewięćdziesiąt lat historii nie mogło przejść bez echa i świat po prostu musiał zobaczyć, że Delbana potrafi świętować. Jednak zamiast celebracji w postaci rautów, spotkań czy okolicznościowych dyplomów, postanowiono cieszyć się wspólnie z klientami.
Tak właśnie powstały limitowane, rocznicowe kolekcje zegarków Delbana.

Pierwszym z nich jest model Delbana Recordmaster II – czasomierz, który nawiązuje swoją stylistyką do lat 50 ubiegłego wieku. Szeroko opisaliśmy go w artykule “Delbana Recordmaster II – limitowany model w stylu retro”.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Kolejnym zegarkiem jest Delbana Della Balda. To wyjątkowy model, który jest hołdem dla założyciela marki Goliardo Della Balda. O tym nietuzinkowym czasomierzu również pisaliśmy, zachęcamy do lektury artykułu “Delbana Della Balda – zegarek z duszą”.

Delbana Della Balde

Tryptyk rocznicowych czasomierzy z 2021 roku zamyka Delbana Rotonda. Ten zegarek jest przejawem tego, co oznacza szwajcarska jakość i niezawodność, a do tego unikalny wygląd.

Delbana Rotonda wrist

Postaw na klasykę

Co jest ważną cechą każdego eleganckiego zegarka? Ponadczasowość. Chyba wszystkim zależy na tym, żeby czasomierz prezentował się modnie niezależnie od tego, czy nosimy go w dniu zakupu, czy pięć lat później.
Najlepsze modele mają właśnie taką cechę – ich charakter jest uniwersalny niezależnie od mody czy trendów.
W tę stronę poszli także projektanci zegarka Delbana Rotonda.
Wiele wyjaśnia już sama nazwa modelu. Jak łatwo się domyślić, jest to nawiązanie do rotundy, czyli budowli opartej na planie koła.
Idealnie okrągła linia obudowy oraz wzoru na cyferblacie sprawia, że zegarek jest symetryczny i dość ascetyczny.
W centralnej części tarczy znajduje się czarne, giloszowane koło, które jest praktycznie jedynym ozdobnikiem zegarka.

Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039
Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039

Na obwodzie okrągłej tarczy umieszczony został indeks mieszany. Składa się na niego drobna podziałka liniowa, arabskie cyfry oraz punkty z warstwą luminescencyjną na każdej godzinie.
W efekcie otrzymujemy niezwykle przejrzysty cyferblat o stonowanej kolorystyce. Jedynym barwnym akcentem jest czerwony grot sekundnika, który znamy choćby z modeli Recordmaster II czy Della Balda.

Delbana Rotonda dla nowoczesnego mężczyzny

Tak jak wspomnieliśmy, ideą, która towarzyszyła twórcom tego modelu, była ponadczasowość. To dlatego, gdyż nowy zegarek Delbana Rotonda jest hołdem dla modelu z lat 50 ubiegłego wieku. Tamten zegarek, z charakterystycznym czarnym środkiem tarczy, był (i jest nadal) prawdziwą klasyką i obiektem pożądania dla fanów wyjątkowych zegarków.
Delbana sięgnęła więc po najlepsze wzorce i stworzyła czasomierz, który znowu ma stać się wyznacznikiem stylu i przetrwać lata jako wzór do naśladowania.

Tym, co powinno zainteresować każdego eleganckiego mężczyznę, jest fakt, że Delbana Rotonda pracuje na wyjątkowym mechanizmie. Automatyczny rotor Sellita SW200 to gwarancja długowieczności zegarka i jego niezawodności.
Każdy, kto choć raz korzystał z zegarka automatycznego, wie również, jak istotna jest tzw. rezerwa chodu. W przypadku Delbana Rotonda to aż 38 godzin pracy bez nakręcania. Zegarek można więc śmiało zostawić na noc, czy nawet na cały dzień w szufladzie lub na półce, a później, po jego założeniu, wciąż mieć aktualne i precyzyjne wskazania na tarczy.

rotonda watch

Całość tego wyjątkowego modelu dopełnia skórzany i lakierowany pasek ze sprzączką ze stali nierdzewnej. To pewność, że zapięcie pozostanie trwałe i przez czas użytkowania zachowa swój kształt i kolor.

Czy można oczekiwać czegoś więcej od eleganckiego zegarka dla mężczyzny? Delbana Rotonda ma wszystko, na co panowie zwracają uwagę.
Ten zegarek ma uniwersalną, ponadczasową linię, która doskonale komponuje się z garniturem i białą koszulą, jak również ze sportową marynarką i strojem mniej oficjalnym.
Delbana Rotonda to także przejaw praktyczności i użyteczności. Warstwa luminescencyjna na indeksie oraz wskazówkach zapewnia widoczność tarczy nawet w słabym oświetleniu, a wspomniana rezerwa chodu sprawia, że zegarek będzie działać nawet po 38 godzinach od nakręcenia. To walory, które doceni każdy nowoczesny mężczyzna. Dołączysz do tej grupy?

Delbana to marka, którą znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony. Przekonajcie się, jak bogatą ofertę zegarków przygotowaliśmy. Z przyjemnością pomożemy Wam w zakupach. Zapraszamy.