Dzień noszenia garnituru

13.10.2022 Zegarki Ciekawostki

To nietypowe święto powinno nazywać się Dzień Noszenia Garnituru i Zegarka. Te dwa elementy są jak yin i yang, idealnie się uzupełniają i komponują.

Pewnie mało kto wie, ale 13 października obchodzimy dość zaskakujące święto. Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru, bo o nim mowa, to celebracja elegancji i szyku. Bo chyba zgodzimy się wszyscy, że nic tak nie dodaje klasy mężczyźnie jak garnitur. I zegarek, rzecz jasna.

Czy to także Twoje święto? Chodzisz każdego dnia w garniturze? Czy może wolisz bardziej casualowy i sportowy strój, a eleganckie ubranie zakładasz tylko od święta?

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Tak jak wspomnieliśmy – czasomierz i garnitur to para doskonała. Jest tylko jeden warunek, trzeba je dobrze dopasować. Co prawda zdarza się widzieć pana w eleganckim stroju i sportowym zegarku, ale umówmy się – to raczej odstępstwo od reguły.

Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.018
Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.018

Do eleganckiej garderoby zdecydowanie bardziej pasuje równie elegancki czasomierz. I coś w tym jest, że dużo chętniej dobierane są modele z czarnym lub brązowym paskiem z naturalnej skóry.

Zegarek męski Delbana Como 43601.694.6.041
Zegarek męski Delbana Como 43601.694.6.041

A kolorystyka? Cóż, tu już mamy dość dużą dowolność. Równie dobrze pasują czasomierze czarne jak i te z jasnosrebrnymi tarczami czy obudowami. No i złoto – to wykończenie sprawdzi się w parze z każdym garniturem.

Jasny czy ciemny

Kolorystyka zegarka musi pasować do koloru garnituru – ale co to znaczy? Czy do jasnego stroju pasują tylko srebrne obudowy i srebrne tarcze? A czy ciemny strój równa się ciemny czasomierz?

Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034
Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034

Patrząc na obecne trendy i stylizacje można powiedzieć, że nie ma konieczności takiego parowania, a styliści dopuszczają trochę większą dowolność. Jeszcze jakiś czas temu funkcjonowała zasada łączenia skórzanych elementów garderoby w tej samej kolorystyce (zapięcie zegarka, pasek przy spodniach, a nawet buty). Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby do czarnego skórzanego paska zegarka założyć jasne pantofle.

Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104
Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104

Dlatego jeśli do jasnego garnituru chcesz założyć brązowy zegarek, to proszę bardzo. Liczy się ogólne połączenie i dobranie, a nie tylko kolor stroju i dodatków.

Zainspirowaliśmy Cię do nowych stylizacji z Twoim garniturem? Celebruj więc Dzień Noszenia Garnituru, dobierz zegarek i zabłyśnij. Pamiętaj, że wyjątkowo bogaty wybór zegarków znajdziesz w sklepie Minuta.pl. Pomożemy, dobierzemy, od tego jesteśmy.