Jaki pasek do zegarka wybrać? Brązowy czy czarny?

19.09.2021 Zegarki

Dyskusja o tym, czy zegarek powinien mieć pasek czy bransoletkę mogłaby się toczyć w nieskończoność. Gdy jednak decydujemy się na skórzane zapięcie, to pojawia się dylemat, jaki kolor wybrać – brązowy czy czarny?

Wśród różnych zasad noszenia zegarków jest i taka, która mówi, że kolor paska przy zegarku powinien być dopasowany do barwy pozostałej galanterii skórzanej. Jeśli na przykład mężczyzna ma buty w kolorze jasnobrązowym i do tego pasek przy spodniach również brązowy, to nie powinien zakładać zegarka z czarnym zapięciem.
Tyle teoria, a w praktyce często pasek zegarka ma inny kolor niż reszta dodatków. Ortodoksyjne trzymanie się zasady łączenia kolorów jest pewnie niezbędne przy okazji bardzo formalnych spotkań.
A tak na marginesie – jeśli zaciekawiła Was kwestia zasad dobierania zegarka, to zachęcamy do lektury naszego artykułu “Zegarkowy savoir-vivre”.

Jaki kolor paska do zegarka wybrać?

Trudno powiedzieć, czy czarny pasek jest bardziej elegancki czy może jednak brązowy. To tak jak dyskusja, czy na cyferblacie powinien być indeks liniowy, cyfrowy czy punktowy.
Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników.

Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7633_5
Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7633_5

W prezentowanym modelu Zeppelin Luna czarny pasek stanowi kontrast do jasnej, zdobionej tarczy. Ciemny kolor paska jest jakby przeciwwagą dla delikatnego cyferblatu, który swoją fakturą przypomina morską muszlę.
To zegarek z jednej strony elegancki, dzięki klasycznemu czarnemu paskowi i złotej obudowie, ale także bardziej codzienny dzięki nietypowej i wyjątkowej tarczy.

Jeśli któraś z pań woli jednak wersję z brązowym zapięciem, to w kolekcji Luna można znaleźć i takie modele.

Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7639_4
Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7639_4

W tej wersji subtarcza z fazami księżyca jest mocnym akcentem na cyferblacie. Całość utrzymana jest w brązowo-złotej kolorystyce, a pasek ze skóry naturalnej jest dopełnieniem eleganckiego stylu.
To nowocześnie wyglądający damski zegarek, który sprawdzi się do codziennych stylizacji, gdy chcemy, żeby dodatki podkreślały szyk i klasę.

Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_7614_3
Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_7614_3

Ciekawym sposobem na ozdobienie paska jest przeszycie nicią o odmiennym kolorze. To detal, który powoduje, że tradycyjne zapięcie nabiera nowoczesnego wyglądu. Widać to chociażby w modelu Zeppelin LZ126 Los Angeles.
Brązowy pasek przeszyty jest białą nicią, dzięki czemu zegarek jeszcze bardziej zyskuje casualowy charakter, nie tracąc jednak na elegancji.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7036_1
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7036_1

Za to w modelu LZ129 Hindenburg czarny pasek ma wyraźne tłoczenie, przez co zapięcie staje się jeszcze bardziej szykowne. Wyraźna, gruba faktura paska kojarzy się z galanterią skórzaną najwyżej klasy.
To zegarek dla panów, którzy cenią elegancję, a przy tym lubią dodatki o wyglądzie nieco odbiegającym od tradycyjnych kanonów.

Brązowy oraz czarny pasek do wyboru

Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście posiadanie kilku różnych zegarków na różne okoliczności, modeli z bransoletami oraz paskami i czarnym, i brązowym.

Zegarek damski Zeppelin New Captains Line ZE_8643_5
Zegarek damski Zeppelin New Captains Line ZE_8643_5

Oto rozwiązanie dylematu, czy wybrać pasek brązowy czy czarny. Zegarek Zeppelin New Captains Line ZE_8643_5 sprzedawany jest z dwoma paskami, które można wymieniać dowolnie, w zależności od okoliczności.
Zapięcie ma fakturę plecionki, przez co wygląda nowocześnie i nietypowo. Absolutnie wyjątkowa jest także tarcza… z jedną wskazówką. To tzw. monotimer. Odczyt godziny nie jest na nim wcale trudny, ale to temat na zupełnie inny artykuł.
O podobnych zegarkach pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów pt. “Tarcza w stylu regulator”.

Oczywiście nie rozstrzygniemy tego, czy pasek czarny jest lepszy od brązowego czy może odwrotnie. Wiemy jednak, że w sklepie Minuta.pl znajdziecie bogatą ofertę przeróżnych czasomierzy z każdym możliwym rodzajem zapięcia. Zapraszamy.