Konserwacja i czyszczenie skórzanego paska od zegarka

15.04.2019 Ciekawostki

Powoli podnoszą się temperatury, a wraz z nimi problemy ze skórzanymi paskami. Ciepło i zwiększona potliwość zdecydowanie im nie sprzyjają, ale czyszczenie skórzanego paska wcale nie jest takie trudne i nawet mamy na to prosty przepis.

Po pierwsze zapobiegać

Aby zachować dobrą kondycję paska, ważna jest jego codzienna pielęgnacja. Nieustające noszenie naraża go na działanie potu, soli i brudu, a to niestety może zakończyć się nie tylko nieprzyjemnym zapachem, ale również zniszczeniami, których naprawić się nie da.

Oczywiście możemy skutecznie przedłużać jego żywot, wystarczy wprowadzić w życie kilka zdrowych nawyków. Wśród nich jest unikanie moczenia go w wodzie, a także zdejmowanie zegarka na noc – wbrew pozorom wiele osób tego nie robi. Warto też zadbać, aby nasz nowy zegarek, miał pasek wykonany ze skóry naprawdę dobrej jakości.

Zegarek męski Citizen Chrono CA0641-24E

Kup teraz

Po drugie konserwować i czyścić

Raz na jakiś czas, trzeba zagwarantować mu kompleksową pielęgnację i przecierać ściereczką z mikrofibry, która wchłonie część zawilgoceń i zetrze nagromadzone zabrudzenia. Niestety nie zabezpieczy nas to przed użyciem odpowiedniej pasty czyszczącej. Pierwszym sygnałem, że musimy reagować, będzie nieprzyjemny zapach i widoczne zabrudzenia na jego wewnętrznej stronie. Na szczęście jest na to prosty przepis, który każdy może wykonać w domowych warunkach.

Pastę do czyszczenia przygotowujemy na bazie jednej łyżeczki wody i jednej łyżeczki sody oczyszczonej. Tak powstały preparat należy nałożyć na obydwie strony paska i pozwolić mu wchłonąć się przez około jedną godzinę. Następnie, używając szmatki z mikrofibry, usunąć nadmiar pasty i pozostawić do wyschnięcia, a potem wypolerować. Gwarantujemy, że zniknie zarówno brud, jak i woń potu, a sam pasek będzie wyglądał prawie, jak nowy.

Zegarek męski Casio Edifice Premium EFS-S510L-1AVUEF

Kup teraz

Warto zainwestować też w dobre preparaty konserwujące, które wystarczy nakładać zaledwie kilka razy do roku. To zapobiegnie mikropęknięciom i zniweluje dotychczasowe uszkodzenia paska. Preparaty do pielęgnacji można zastąpić niedużą ilością oliwy z oliwek, która poprawi stan i elastyczność skóry. Niestety jej zapach, choć przyjemny, nie będzie tak niesamowity, jak w przypadku dedykowanych produktów.

Kompromis na lato

Jeżeli jesteście miłośnikami zegarków na skórzanych paskach, ale ich konserwacja jest zdecydowanie zbyt pracochłonnym zabiegiem, to pomyślcie nad letnią alternatywą. Mowa o zegarkach na stalowych bransoletach lub paskach gumowych, które nie podlegają działaniu słońca, wody i potu.

Warto rozważyć taką opcję i zakupić zegarek, który sprawdzi się w najgorętszych dniach zbliżającego się lata. Zachęcamy do obejrzenia oferty naszego sklepu, w której znajdziecie zarówno zegarki zawieszone na bransoletach, jak i te na skórzanych paskach o bardzo wysokiej jakości.