Męski zegarek dla kobiety. Czy to może się udać?

06.06.2019 Warto przeczytać

W branży zegarmistrzowskiej przyjmuje się trójpodział w stylistyce zegarków w zależności od płci użytkownika – mamy zegarki męskie, zegarki damskie i zegarki unisex, które starają się połączyć cechy jednych i drugich. A co jeśli męski zegarek dla kobiety będzie najlepszym wyborem?

Kiedy wybieracie zegarek dla siebie, zawsze korzystacie z wyszukiwarki zegarków – nasza strona również ją posiada. Możecie określić nie tylko sam styl zegarka – czy ma być elegancki czy sportowy, ale również określić jego podstawowe przeznaczenie – czy ma być to model uniwersalny, kobiecy czy męski. Wybór zegarków zawęża się do wskazanych marek i konkretnych czasomierzy.

A jeśli zamiast tego zdecydujecie się pominąć wybór rodzaju zegarka? Otworzy się dużo większy wachlarz możliwości, w tym zegarki, które spokojnie mogą się pojawić w damskich stylizacjach, między innymi poniższy model Orient Bambino FAC00005W0.

Zegarek męski Orient Bambino FAC00005W0

Kup teraz

Z każdym rokiem staje się to bardziej powszechne. Z oferty męskich zegarków korzystały takie sławy, jak: Martyna Wojciechowska, Jennifer Aniston, Victoria Beckham, Charlize Theron czy Sofia Vergara, a internet oszalał na punkcie męskiej stylistyki.

View this post on Instagram

the watch for everyone – get the Mako USA II now

A post shared by Orient Watch (@orientwatch) on

Różnice pomiędzy zegarkiem damskim a męskim

Na samym początku trzeba zdefiniować podstawowe różnice, które sprawiają, że konkretne modele można podzielić na rodzaje. Oczywiście wszystko to jest umowne, a granice często się zacierają sprawiając, że niektóre z czasomierzy staną się modelami unisex. Podstawowe rozróżnienie dotyczy designu, ponieważ spora część zegarków damskich posiada większą ilość zdobień – pojawiają się kryształy, masa perłowa, delikatniejszy splot bransolet, a także znacznie mniejsze średnice kopert (do 38 mm).

Niektóre marki mają w swoich propozycjach analogiczne modele dla kobiet i dla mężczyzn, które są łudząco do siebie podobne, a ich jedynym rozróżnieniem jest właśnie rozmiar koperty i/lub szerokość bransolety czy paska. Z taką propozycją wychodzi Bering, a jednak czasomierze męskie tej marki nadal są chętnie kupowane przez kobiety – wszystko uzależnione jest od preferencji estetycznych, a większe modele coraz częściej zwracają uwagę pań.

Zegarek męski Bering Classic 13338-077

Kup teraz

Przyjęło się, że zegarki męskie mają bogatsze funkcje i faktycznie pokrywa się to z oczekiwaniami rynku. Kobiety chętniej wybierają zegarki delikatniejsze, uniwersalne i rzadziej sięgają po czasomierze specjalistyczne. Jednak nie jest to żelazna zasada. Już na podstawie samej oferty Bering czy marki Victorinox, możemy potwierdzić, że zegarki damskie i męskie posiadają dokładnie te same opcje w tych samych przedziałach cenowych, więc jeśli szukacie zegarka do zadań specjalnych, możecie wybierać z każdej z tych grup.

Sporą popularnością wśród kobiet cieszą się zegarki męskie Timex, które nierzadko wybierane są jako alternatywa dla biżuteryjnych i eleganckich modeli codziennych. Czy coś stoi na przeszkodzie, aby zegarek Timex MK1 TW2T25100 znalazł się na nadgarstku kobiety? Nic.

Zegarek męski Timex MK1 TW2T25100

Kup teraz

Męski zegarek dla kobiety

Wspomnieliśmy o tym, że trend noszenia męskich zegarków przez kobiety staje się coraz popularniejszy. Równolegle z nim zaczął wkraczać do mody styl boyfriend, który pozornie miał odebrać stylizacjom kobiecość. Przewrotność tego stylu sprawiła, że kobiety znakomicie poczuły się w męskich stylizacjach i znalazły sposób na ich nową interpretację. Podobnie stało się z zegarkami.

Dlaczego kobiety sięgają po męskie zegarki? Powodów może być kilka i trudno jednoznacznie określić przyczynę. Oczywiście znaczenie ma klasyczny i wyrazisty design, który odbiega od tradycyjnych propozycji dla kobiet.

Sprawdźcie internetowe fora i przekonacie się, że kobiety nie boją się męskich zegarków.

Zegarek męski Maserati Tradizione R8853125002

Kup teraz

Innym powodem jest szersza oferta czasomierzy – nie da się ukryć, że kobieta chętniej sięgnie po męski zegarek, niż mężczyzna po damski. Znaczenie ma również duża dostępność modeli o surowej estetyce, która na zasadzie kontrastu świetnie komponuje się z kobiecymi ubraniami.

Jedną z marek, które promują noszenie męskich zegarków przez kobiety jest Orient. Sporo przedstawionych stylizacji na ich Instagramie to męskie zegarki na kobiecych nadgarstkach. Marka ani nie boi się wskazywać modeli o średnicy większej niż 40 mm, ani nie unika tradycyjnych zegarków z klasycznej oferty dla mężczyzn. Najlepszym dowodem jest zegarek męski Orient Classic Automatic RA-AG0010S10B, w którym odsłonięto fragment automatycznego mechanizmu.

Męski zegarek dla kobiety

Podobne podejście ma marka Nixon, której zegarki od lat wskazywane są jako przykład najlepszych modeli unisex, a także modeli męskich, które podobają się kobietom. Ich surowa estetyka, ale nowoczesne podejście do projektowania sprawia, że pomimo wskazanego przez producenta rodzaju, poszczególne serie cieszą się równym zainteresowaniem każdej z grup.

Poniżej zegarek męski Nixon Time Teller A0452051 o średnicy 37 mm, zawieszony na pięknej bransolecie o interesującym splocie.

Zegarek męski Nixon Time Teller A0452051

Kup teraz

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek męski dla kobiety?

Na wszystko to, na co zwraca się uwagę kupując zegarek w ogóle. Większy wybór wcale nie oznacza, że wkraczamy na nieznane wody – warto zwrócić uwagę na preferowany mechanizm, stopień wodoszczelności, użyte materiały i renomę marki. Niestety, chociaż popularność zegarków o dużych kopertach wciąż rośnie, to panie o nieco smuklejszych nadgarstkach będą musiały przyjrzeć się szerokości koperty i jej długości wraz z uszami – niektóre modele mogą znacznie przekraczać proporcje, więc sugerowaną granicą jest 40 mm.

Zegarki męskie, na które warto zwrócić uwagę

Kilka z nich wskazaliśmy w treści publikacji, ale na koniec postanowiliśmy, że pokażemy wam kilka męskich modeli, które warto rozważyć.

Poniżej szwajcarski zegarek męski Doxa Neo 121.10.103R10, który posiada również wersję z jasną tarczą.

Zegarek męski Doxa Neo 121.10.103R10

Kup teraz

Jedna z naszych klientek wybrała ostatnio nieśmiertelną klasykę z lat 80. w wykonaniu Casio – Casio Vintage A159WGEA-1EF.

Zegarek męski Casio Vintage A159WGEA-1EF

Kup teraz

Odważna propozycja marki Esprit – zegarek męski Esprit Infinity ES1G038M0095 o średnicy 38 mm.

Zegarek męski Esprit Infinity ES1G038M0095

Kup teraz

Klasyczny model w stylistyce retro z oferty Sekonda – Sekonda Classic 1639.00.

Zegarek męski Sekonda Classic 1639.00

Kup teraz

Sporo ciekawych i oryginalnych stylistycznie propozycji ma marka Zeppelin, wśród z nich jest zegarek męski LZ129 Hindenburg ZE_7048_3.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7048_3

Kup teraz

Wszyscy ci producenci mają w swoich ofertach również analogiczne zegarki damskie, które zostały zaprojektowane w zbliżonej estetyce i z podobnymi funkcjami. Te dobraliśmy w taki sposób, aby każda z was mogła porównać propozycję dla mężczyzn i dla kobiet. Jeśli ta pierwsza przekona was bardziej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki zegarek sobie sprawić – konwenanse można odrzucić na bok.

Zachęcamy was do rozszerzenia poszukiwań idealnego zegarka i przejrzenia oferty zegarków damskich i zegarków męskich, bo wśród najlepszych propozycji możecie znaleźć coś, co idealnie wpisuje się w wasz styl.