Mistrz Świata Piotr Żyła z zegarkiem Junghans. Chcesz mieć zegarek godny zwycięzcy?

01.03.2021 Zegarki Znani

W sobotę, 27 lutego, cały kraj obiegła szczęśliwa wiadomość — Piotr Żyła, jako piąty Polak w historii został Mistrzem Świata w skokach narciarskich. Poza historycznym miejscem na podium nasz zwycięzca otrzymał również nagrodę godną tego triumfu, a właściwie zegarek Junghans 1972 Automatic FIS Edition.

Dla wszystkich Polaków nie tylko tych, którzy rywalizację na skoczniach śledzą z zapartym tchem, wiadomość o historycznym zwycięstwie Piotra Żyły w tegorocznych Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich wzbudziła niesamowite emocje. Jest on bowiem piątym polskim skoczkiem narciarskim, który zdobył złoto na tych zawodach. Piotr Żyła, oddając piękny skok o długości 102,5 m, uplasował się na pierwszym miejscu, wyprzedzając Karla Geigera o 3,6 pkt.

Mistrz Świata Piotr Żyła z zegarkiem Junghans

Zegarek Junghans 1972 Automatic FIS Edition — nagroda godna Mistrza Świata

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbywają się w Oberstdorfie w Niemczech i obejmują trzynastodniową, zaciętą rywalizację w trzech różnych dyscyplinach: biegach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz w skokach narciarskich.

Zawody te, nie są obojętne również dla światowego zegarmistrzostwa, ponieważ oficjalnym chronometrażystą 53. Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021, jest niemiecka marka Junghans. Udział producenta, jako sponsora pomiaru czasu w organizacji zawodów o światowym formacie wydaje się idealnym pomysłem ze względu na długie tradycje związane z produkcją chronometrów oraz renomę, jaką posiada Junghans.

Junghans oficjalnym chronometrażystą MŚ 2021 w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie

Przez wszystkie trzynaście dni zawodów, logotyp marki Junghans towarzyszy dziennikarzom, ekipom szkoleniowym oraz widzom. Producent nie został również obojętny, jeśli chodzi o nagrody dla zwycięzców. W związku z tegorocznymi Mistrzostwami Junghans wypuścił limitowany, bo w nakładzie jedynie pięciuset sztuk, model Junghans 1972 Automatic FIS Edition. Jest on kolejnym modelem kultowej serii upamiętniającej Igrzyska Olimpijskie 1972 roku w Monachium, których oficjalnym partnerem pomiaru czasu był Junghans.

Co wygrał Piotra Żyła? Co wiemy o zegarku Junghans 1972 Automatic FIS Edition?

Modele linii “1972” bazują na projektach zegarków marki Junghans z tamtego okresu. Charakterystyczny płaski kształty koperty wraz z linią krawędzi, a także typowe dla tamtych czasów niebieskie, czerwone lub pomarańczowe akcenty, mają nawiązywać do modeli z lat 70.

Zegarek męski Junghans 1972 Automatic FIS Edition 027.4160.44
Zegarek męski Junghans 1972 Automatic FIS Edition 027.4160.44

Zegarek zbudowano na podstawie stalowej, sporych rozmiarów koperty oraz bransolety z tego samego materiału. W zegarku Junghans 1972 Automatic FIS Edition zastosowano szafirowe szkiełko z antyrefleksem, które przykrywa białą tarczę z datownikiem o granatowo-czerwoną skali minutowej. Za pracę zegarka odpowiada automatyczny mechanizm J830 z rezerwą chodu do 48 godzin oraz 3-punktowym zabezpieczeniem przed wstrząsami, centralnym zakręcanym dekielkiem z wygrawerowanym logo FIS.

Jeśli i wy chcecie mieć w swojej kolekcji zegarek tegorocznego zwycięzcy Mistrzostw Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie to mamy dla was doskonałą wiadomość. Mimo limitowanego nakładu znajdziecie go w naszym sklepie Minuta.pl. Nie zwlekajcie, ilość zegarków Junghans 1972 Automatic FIS Edition jest mocno ograniczona.