Czy jeden kolor może zawładnąć modą? Tak! Przed wami czarne zegarki dla kobiet

06.03.2018 Zakupy

Czerń była w niełasce aż do czasów, kiedy odczarowała ją Coco Chanel. Ten kolor zdobył uznanie w modzie, a czarne zegarki są jednymi z najpopularniejszych. Sięgają po nie kobiety szukające ponadczasowej elegancji.

Bez względu na aktualne trendy, czerń jest wiecznie żywa

Nie ma znaczenia czy królują w tym sezonie pastele, żywe kwiatowe barwy czy kraty. Nawet te panie, które chętnie podążają za nowinkami ze świata mody, wybierają czerń jako dominujący kolor na wieczorne wyjścia i spotkanie wymagające eleganckiego stylu.

Zegarek damski Michael Kors Slim Runway Black MK3221

Tak samo jest z zegarkami. Bez względu czy spodziewany trend wiosenno-letni się przyjmie, a damskie nadgarstki ozdobią delikatne i subtelne kolory, tak czarne zegarki nie spadną ze swojej stabilnej pozycji.

Czerń to gwarancja elegancji i nuta tajemniczości

W 1926 roku w magazynie Vogue po raz pierwszy pokazano projekt Coco Chanel. Początkowo budził mieszane uczucia, ale niedługo potem okrzyknięto go ponadczasowym, tajemniczym i zmysłowym. Sam Vogue porównał go do kultowego modelu Forda T, doceniając prostotę i uniwersalizm koncepcji.

To był kamień milowy dla historii mody, bo czerń przestała być domeną wdów. I choć propozycja projektantki wydawała się odważna i świeża, to naraziła ją na spore nieprzyjemności, bo niejednokrotnie spotkała się z nieprzychylnymi komentarzami. Nie powstrzymało to trendu, a mała czarna stała się obowiązkową kreacją w garderobie każdej kobiety. Dziś stanowi bazę, na której buduje sią całą stylizację.

Zegarek damski Rosefield Gramercy GBBB-G38

Czarne zegarki to jeden z must have’ów

Zamiłowanie do czerni w modzie to nie tylko efekt pojawienia się w branży modowej Coco Chanel, bo głęboka czerń hipnotyzuje i zachwyca. Jest kolorem, który bez problemu będzie komponował się z innymi, stanowiąc doskonałe tło i uzupełnienie.

Zegarek damski Cluse La Boheme Mesh CL18111

W XX wieku był w Europie synonimem luksusu, szykowności i wyższych sfer. Kojarzony z formalnością i powagą stał się wyznacznikiem statusu i elegancji. I tu pojawia się odpowiedź na nasze ukryte pytanie – czy czerń pasuje do zegarków? Pewnie, że tak. Czerń i branża zegarmistrzowska zawsze będą szły ramię w ramię, chociaż już nie w tak konwencjonalnej odsłonie jak kiedyś.

Zegarek unisex All Black Nixon Time Teller A0451001

Nie zmienia to faktu, że każda kobieta powinna mieć zarówno jedną małą czarną i jeden czarny zegarek.

Zegarek damski Skagen Hagen SKW6308

Jeśli dla was to nadal zbyt mało, zapraszamy do obejrzenia innych czarnych zegarków w naszym sklepie.

Życzymy udanych zakupów 😀