Najnowsze lotnicze zegarki Aviator

10.09.2021 Zegarki Nowości

Fani samolotów i zegarków lotniczych z całą pewnością znają markę Aviator. Każdy z modeli jest inspirowany historią lotnictwa. Nie inaczej jest z najnowszymi zegarkami tego szwajcarskiego producenta.

Wśród całej gamy przeróżnych czasomierzy – od sportowych zegarków elektronicznych aż po klasyczne zegarki automatyczne, jest jeden rodzaj, który zawładnął sercami i umysłami wielu fanów. Zegarki lotnicze, bo o nich mowa, mają kilka charakterystycznych cech. To między innymi duża, okrągła koperta czy solidna, łatwa do złapania koronka z boku obudowy.

A kto może lepiej rozumieć, czym są zegarki lotnicze, jak nie firma Aviator? Poznajcie zatem ich najnowsze zegarki, które dedykowane są samolotowi Douglas DC-3.

Zegarki z miłości do lotnictwa

Wspomniany Douglas DC-3 to ikona lotnictwa pasażerskiego. Ten model wszedł do służby pod koniec 1935 roku i stał się jednym z najpopularniejszych samolotów w historii lotnictwa. Tej legendzie poświęcona jest kolekcja Aviator Douglas Day-Date.

Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.2.280.4
Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.2.280.4

Do serii tej należą wyjątkowo gustowne męskie zegarki automatyczne. Jak na markę, która ma prawo korzystać z sygnatury Swiss Made, wszystko w tych modelach jest drobiazgowo dopracowane. Najwyższa jakość szwajcarskich zegarków nie może być przecież pustym sloganem.

Sercem modeli Douglas Day-Date jest mechanizm automatyczny stworzony bezpośrednio przez Aviator. Kaliber AV-1000 pracuje na 26 kamieniach, a rezerwa chodu to 38 godzin. Bazą dla tego mechanizmu był znany i ceniony układ Sellita SW240-1.

Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.2.277.4
Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.2.277.4

Jak na lotnicze zegarki przystało, Aviator Douglas Day-Date mają dużą, okrągłą kopertę. Wykonana ze stali szlachetnej, w zależności od modelu, ma kolor srebrny bądź różowego złota, dzięki zastosowaniu powłoki PVD. W tej samej kolorystyce, co obudowa, są elementy tarczy, czyli indeks oraz wskazówki, a także duża koronka, na której umieszczono oznaczenie marki.

Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.0.278.4
Zegarek męski Aviator Douglas Day-Date V.3.35.0.278.4

Niezależnie od tego, który zestaw kolorystyczny wybierzemy, każdy z czasomierzy prezentuje się wyjątkowo elegancko. To klasyczne podejście do specyfiki lotniczych zegarków. Nawet trójkąt znajdujący się na godzinie dwunastej to nawiązanie do tradycji.
Jesteśmy przekonani, że zarówno fani zegarków lotniczych, jak również osoby gustujące w klasycznych i eleganckich czasomierzach, nie przejdą obojętnie obok najnowszych zegarków od marki Aviator.

Eleganckie zegarki lotnicze Douglas DC3

Oprócz zaprezentowanych powyżej modeli, jest jeszcze jedna kolekcja, która dedykowana jest lotniczej legendzie. Seria Douglas DC3 to męskie zegarki, które stworzono dla mężczyzn szukających czasomierzy o klasycznej stylistyce.

Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.2.272.4
Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.2.272.4

Bez cienia wątpliwości taki zegarek to kwintesencja elegancji. Idealnie okrągła koperta wykonana ze stali szlachetnej występuje w wersji srebrnej lub w kolorze różowego złota.
W modelach z serii Douglas DC3 zachwyca przede wszystkim cyferblat. Jest on przejrzysty i czytelny, a wszelkie dodatki i zdobienia są minimalistyczne i gustowne.

Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.0.266.4
Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.0.266.4

Na tarczy zegarka znajduje się subtelny indeks liniowy oraz proste wskazówki – wszystko utrzymane jest w tej samej kolorystyce, co obudowa. Dodatkowo, na godzinie szóstej znajduje się malutkie okienko datownika.
Wokół tarczy znajduje się szeroki pas w kolorze, który jest wiodącym dla danego modelu. Na nim właśnie znajduje się podziałka indeksu, przez co tarcza jest bardzo przejrzysta i czytelna.

Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.2.270.4
Zegarek męski Aviator Douglas DC3 V.3.32.2.270.4

Jak przystało na zegarek z wysokiej półki, wszystkie modele Aviator Douglas DC3 to zegarki automatyczne. Za ich pracę odpowiada ceniony mechanizm Sellita SW 200-1. To gwarancja tego, że przysłowie “jak w szwajcarskim zegarku” jest w 100% adekwatne do zegarków lotniczych Aviator.

Mężczyźni, którzy szukają wyjątkowego, nieszablonowego i eleganckiego czasomierza powinni skierować swoje poszukiwania między innymi na serię najnowszych lotniczych zegarków Aviatora. Najlepiej to zrobić korzystając z oferty naszego sklepu Minuta.pl. Serdecznie zapraszamy.