Niemiecka precyzja automatycznych zegarków Carl von Zeyten

20.08.2021 Zegarki

Od samego początku marka Carl von Zeyten postawiła sobie za cel tworzenie czasomierzy o niezwykłej dokładności i niezawodności. Oprócz nieszablonowego wyglądu to jakość wykonania jest znakiem rozpoznawczym tych automatycznych zegarków.

Każdy producent, niezależnie od tego, czy wytwarza szklanki, buty czy zegarki, powinien dbać o jakość produktów. Ostatecznie to na tym czynniku buduje się renomę i markę. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie czasomierzy, które w opinii klientów są niezawodne i precyzyjne. Oto przegląd automatycznych zegarków Carl von Zeyten.

Wyjątkowy styl niemieckich zegarków

Już pierwszy z wybranych przez nas modeli pokaże cały potencjał, który drzemie w zegarkach Carl von Zeyten.

Zegarek damski Carl von Zeyten Kniebis 0062BKMB
Zegarek damski Carl von Zeyten Kniebis 0062BKMB

Ten strojny model dla pań to świetny przykład, co z czasomierzami potrafi zrobić niemiecki producent. Zastanawialiście się kiedyś, jak działa mechanizm zegarka? Dzięki modelom typu skeleton można podejrzeć pracę całego układu.
Przykładem takiego rozwiązania jest Carl von Zeyten Kniebis. Pani, która będzie szczęśliwą właścicielką takiego czasomierza, będzie mogła obserwować, jak poruszają się trybiki jej automatycznego zegarka.
Wyjątkowo ozdobny zegarek dla tych kobiet, które uwielbiają niespotykane dodatki, ale jednocześnie dbają o elegancję i szyk.

Zegarek damski Carl von Zeyten Simonswald 0070WH
Zegarek damski Carl von Zeyten Simonswald 0070WH

Drugi z wybranych modeli to połączenie lekkości i delikatności z technicznym wzornictwem. Tarcza w stylu skeleton połączona jest z biało-srebrną obudową, a na obwodzie cyferblatu znajduje się subtelny indeks punktowy. Całość prezentuje się wyjątkowo elegancko.
Za precyzję działania modelu Simonswald odpowiada automatyczny mechanizm, który można obserwować poprzez szafirowe szkło chroniące tarcze.
Z tym zegarkiem na nadgarstku każda pani poczuje się wyjątkowo. To nie kolejny zegarek modowy czy casualowy. To elegancki czasomierz, który odmieni niejedną stylizację.

Von Zeyten dla panów

Marka Carl von Zeyten ma również odpowiednie rozwiązania dla mężczyzn. Tak więc, drodzy Panowie, nie martwcie się – jeśli szukacie niezawodnych i precyzyjnych automatów, to mamy coś dla Was.

Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SLS
Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SLS

Miał być męski zegarek skeleton i jest. I to w jakim wydaniu! Pod szafirowym szkłem modelu Freiburg obserwować można pracę automatycznego mechanizmu. Oprócz tego tarczę zdobią stylizowane wskazówki i indeks słupkowy, które pokryte są luminescencyjną powłoką. Kolejnymi dodatkami są dwie mała subtarcze – jedna to wskaźnik dzień/noc, a druga to tzw. dual time.
To model elegancki i zaskakujący. Srebrna koperta oraz niebieskie detale będą wyśmienicie komponować się z gustownym strojem, mniej lub bardziej formalnym.

Jeśli jednak charakter skeletonów trochę przytłacza, to na koniec mamy inne rozwiązanie. Pozostajemy w stylu typowym dla marki Carl vov Zeyten, jednak poniższy model ma nieco odmienną stylistykę.

Zegarek męski Carl von Zeyten Baden Baden 0042RWH
Zegarek męski Carl von Zeyten Baden Baden 0042RWH

Tym razem proponujemy zegarek open-heart. W nim także widać pracę automatycznego mechanizmu, jednak tarcza nie jest w całości transparentna, ale jedynie niewielkie okienko pozwala śledzić ruchy trybików.
Ten stylowy model pochodzi z kolekcji Baden Baden. Nazwa jest nieprzypadkowa, bowiem produkcja Carl von Zeyten zlokalizowana jest w północnym Schwarzwaldzie, blisko słynnego uzdrowiska. O takich ciekawostkach pisaliśmy w artykule “5 faktów o marce Carl von Zeyten, które musisz wiedzieć zanim je kupisz”.
Wróćmy jednak do zegarka. Tarcza ozdobiona jest delikatnym giloszem, a uwagę zwraca… brak wskazówek i indeksu. W tym modelu do odczytu służą dwie małe tarcze – jedna ze wskazaniem godzin i minut, a druga, mniejsza to sekundnik.
Absolutnie nieszablonowy zegarek, który wzbudza emocje. To arcyciekawa propozycja dla mężczyzny, który docenia nietuzinkowe dodatki.

Niemiecka precyzja zegarków jest wręcz legendarna i bez wątpienia odnajdziecie ją w automatach Carl von Zeyten. Zachęcamy do zapoznania się z całą kolekcją tej marki w naszym sklepie Minuta.pl