Nietypowa tarcza w damskich zegarkach Zeppelin

14.10.2021 Zegarki

Cyferblat zegarka musi być czytelny i przejrzysty, aby łatwo odczytać aktualną godzinę. Ale są też takie, które mocno zaskakują. Nietypowa tarcza w niektórych modelach przyciąga wzrok i nadaje wyjątkowy charakter zegarkowi.

Damskie zegarki mają to do siebie, że zwykle uzupełniają lub nawet zastępują biżuterię. Mają efektowne bransolety lub paski, ale jeszcze częściej strojne i dekoracyjne tarcze. Cała jednak sztuka, aby efektowne zdobienia nie zaszkodziły czytelności. Nie ma nic gorszego w zegarku, gdy patrząc na cyferblat, nie można odczytać godziny.
Pokażemy kilka zegarków znanej marki Zeppelin, w których udało się osiągnąć to, że nietypowa tarcza czasomierza w żaden sposób nie wpływa na przejrzystość. Zobaczcie, jak prezentują się te ciekawe zegarki.

Delikatna i efektowna tarcza

Zaczniemy spokojnie, w sposób stonowany, aczkolwiek już pierwszy model pokaże to, o czym wspomnieliśmy – że można stworzyć zegarek efektowny, ze strojną, nietypową tarczą, ale z zachowaniem czytelności i przejrzystości.

Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_5
Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_5

Kolekcja Mandala jest niezwykle kobieca. Zegarki są subtelne, można by powiedzieć, że eteryczne. Utrzymane w pastelowych kolorach stanowią świetne uzupełnienie codziennego stroju. A tarcza? Znalazło się na niej miejsce na mandale. Są dwie – duża stanowi jakby tło całej tarczy, a mniejsza pełni rolę sekundnika.
Marka Zeppelin stworzyła piękny czasomierz dla kobiet, który zachwyca skórzanym, barwionym paskiem oraz strojną i efektowną tarczą.
Podoba się? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego artykułu poświęconego tej kolekcji: „Zeppelin Mandala, czyli zegarki pełne harmonii„.

Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7639M_3
Zegarek damski Zeppelin Luna ZE_7639M_3

Równie ciekawa, aczkolwiek zupełnie inna, jest seria Luna. Firma Zeppelin spojrzała w niebo i stworzyła iście księżycowe zegarki.
Nietypowa tarcza zegarka Zeppelin Luna może mieć odcień biały, lekko perłowy albo ciemny, czarny jak noc (tak jak model, który widzicie powyżej). Cyferblat wyróżnia się między innymi fakturą przypominającą muszlę, kryształkami w punktowym indeksie oraz okienkiem z fazami księżyca. Dzięki funkcji moonphase można śledzić, jak przebiega cały cykl księżycowy.
Cała kolekcja Luna jest tak niesamowita, że powstał o niej specjalny artykuł, do przeczytania którego gorąco zachęcamy: „Gwieździste niebo ukryte w czasomierzu. Oto księżycowe zegarki damskie Zeppelin Luna„.

To naprawdę nietypowa tarcza

O ile dwa wcześniej zaprezentowane modele miały wyjątkowy cyferblat, każdy inny, każdy strojny, to następne nasze propozycje pokażą niesamowity potencjał marki Zeppelin.

Zegarek damski Zeppelin Princess of the Sky ZE_7461_1
Zegarek damski Zeppelin Princess of the Sky ZE_7461_1

Ażurowa, nietypowa tarcza zegarka Zeppelin Princess of the Sky z całą pewnością przyciąga wzrok. Modele w stylu skeleton nie są zbyt często spotykane. A szkoda. Nie można im bowiem odmówić uroku i własnego charakteru.
Ten model posiada jeszcze jedno zdobienie tarczy oprócz ażurowego wzoru. Są to kamienie Swarovskiego, których użyto jako znaczników w punktowym indeksie.
To zegarek dla zdecydowanej i pewnej siebie kobiety, która ceni i lubi nietypowe dodatki. Elegancki i wyjątkowy czasomierz typu skeleton na pewno do takich się zalicza.

Pozostaniemy jeszcze w kolekcji Princess of the Sky, gdyż chcemy wam pokazać kolejny przeszklony model – absolutnie wyjątkowy.

Zegarek damski Zeppelin Princess of the sky ZE_7459_1
Zegarek damski Zeppelin Princess of the sky ZE_7459_1

Pod mineralnym szkłem można dostrzec cały mechanizm zegarka i obserwować, jak pracują tryby Miyota 8N24. To automatyczny układ, czyli taki, który nakręcany jest ruchem ręki.
Czy można w ogóle mówić o tarczy w przypadku tego modelu? Rzymski indeks jest namalowany bezpośrednio na szkle, a mechanizm nie jest niczym przykryty.
Naprawdę unikatowy model dedykowany paniom zdecydowanym na odważne, może nawet nieco ekstrawaganckie dodatki. Marka Zeppelin stworzyła czasomierz, obok którego nie można przejść obojętnie. Bez względu, czy ta stylistyka się podoba, czy też nie, zegarek przyciąga spojrzenie.

Jak widać, zegarki mogą mieć nietypowe tarcze w bardzo różny sposób. Ogromny wybór przeróżnych czasomierzy znaleźć można w sklepie Minuta.pl. Zachęcamy, aby zajrzeć i osobiście się przekonać, jak ciekawe potrafią być zegarki.