Prawdziwy Mistrz – G-SHOCK Mudmaster GWG-2000

08.10.2021 Zegarki Nowości

Długo wyczekiwany najnowszy model Mudmaster GWG-2000 z kolekcji Master of G ujrzał światło dzienne. Marka G-Shock jak zwykle nie zawiodła. Już na przełomie października i listopada 2021 zegarek pojawi się w Polsce!

Seria Master of G od marki G-Shock to najbardziej wyszukane i zaawansowane modele, słowem – crème de la crème tego, co ma do zaoferowania ten znany producent. Czym tym razem zaskoczy G-Shock? Jak można ulepszyć zegarki, które już ocierają się o ideał? Każdy kolejny model z tej kolekcji jest mocno wyczekiwany.

Październik przyniósł nam premierę topowego zegarka G-Shock, który już wkrótce dotrze także do Polski. Na rynek trafił bowiem Mudmaster GWG-2000.

Zegarek dla twardzieli

Już wcześniejsze modele G-Shock Mudmaster miały opinię zegarków niezniszczalnych. W takim razie jak określić najnowszą wersję GWG-2000?
Po raz pierwszy wykorzystano tzw. forged carbon, czyli kuty węgiel. Ten specjalny rodzaj włókien węglowych wykorzystuje się m.in. przy produkcji samolotów. Jest lżejszy, ale przy tym bardziej wytrzymały niż stal. To technologia XXI wieku, której w zegarkach nikt wcześniej nie wykorzystał.

Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A3ER
Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A3ER

G-Shock Mudmaster GWG-2000 to zegarek stworzony dla fanów najtrudniejszych wyzwań w terenie. Nie groźne są mu błoto, piasek czy woda.
Wyjątkową ochronę zapewniają:

  • legendarny system antywstrząsowy G-Shock’a,
  • stalowo-karbonowa obudowa,
  • systemem Mud Resist,
  • wodoszczelność na poziomie 20 ATM,
  • szafirowe szkło.

Tego zegarka po prostu nie da się uszkodzić. Wspinaj się z nim w górach, bierz go na ekstremalne spływy kajakowe, miej go na sobie w czasie długodystansowych biegów przełajowych dla strongmenów! Cokolwiek nie wymyślisz – Mudmaster GWG-2000 przetrwa najcięższe próby.

Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A5ER
Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A5ER

W najnowszym zegarku Mudmaster GWG-2000 znajdziemy także typową dla tej kolekcji funkcję Triple Sensor. Trzy czujniki zegarka wskażą temperaturę powietrza, wysokość oraz ciśnienie atmosferyczne, a całość uzupełnia cyfrowy kompas. Mudmaster ma dosłownie wszystko, aby sprostać najbardziej wyszukanym oczekiwaniom.

Mudmaster GWG-2000 rzuca wyzwanie

Skoro już wiemy, że zegarek jest prawdziwym twardzielem, to można z nim wyruszyć na każdą wyprawę. Polskie jeziora, słowackie góry, południowoazjatyckie wyspy czy może afrykańska dżungla?
W modelu Mudmaster GWG-2000 zastosowano funkcję Multiband 6. To specjalny system synchronizacji czasu za pośrednictwem przekaźników czasu atomowego na całym świecie. Jak działa Multiband 6? Zegarek łączy się drogą radiową z nadajnikami dzięki technologii waveceptor. Dwa nadajniki umiejscowione są w Europie, kolejne dwa w Japonii, jeden w Chinach i jeden w USA.
Mudmaster wyposażony jest także w funkcję czasu światowego, czyli prezentację aktualnej godziny w każdej ze stref czasowych.

Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A1ER
Zegarek męski Casio G-Shock Master of G GWG-2000-1A1ER

A jeśli tego jest jeszcze mało, to powiemy, że najnowszy Mudmaster posiada automatyczną korektę wskazówek. System sprawdza, czy aktualny czas jest taki sam, jak pokazują wskazówki. Jeśli np. w wyniku jakiś drgań wskazówki choć nieco się przesunęły, zostaną one automatycznie skorygowane.
Pewnie zastanawiacie się, jak ogromne źródło zasilania musi mieć ten zegarek, żeby te wszystkie funkcje działały? Faktycznie, ten G-Shock czerpie energię z gigantycznego “akumulatora” – ze Słońca! Dzięki wbudowanym ogniwom zegarek ładuje się non-stop. Za to w nocy czy w ciemności wyświetlacz gaśnie, a wskazówki zatrzymują się, aby zaoszczędzić energię.

GWG-2000 posiada również bardzo przydatną funkcję Double LED, dzięki której wskazania na tarczy odczytać można nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. A do tego jeszcze powłoka Neobrite zapewniająca luminescencję.
Aż trudno sobie wyobrazić, czego ten zegarek nie potrafi.

Jak przystało na kolekcję Master of G, ten model posiada wszystkie technologie, jakie można wykorzystać w zegarku. Marka G-Shock swoim nowym zegarkiem Mudmaster GWG-2000 wyznaczyła nowe granice – co musi posiadać zegarek do zadań specjalnych.

Taki G-Shock na nadgarstku to prawdziwy skarb. Jeśli chcesz dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy, to koniecznie zajrzyj do sklepu Minuta.pl, gdzie czekają i Mudmastery, i inne modele G-Shock. Zapraszamy.