Prostota stylu Bauhaus w zegarkach Iron Annie

21.07.2021 Zegarki

Ci, którzy nie przepadają za zegarkami z różnymi dodatkami, a cenią prostotę i klasykę, powinni poszukać określonych czasomierzy. Świetnym rozwiązaniem są zegarki w stylu Bauhaus. Wybraliśmy dla Was modele marki Iron Annie, zarówno dla pań jak i dla panów. Koniecznie spójrzcie, dlaczego taki wybór.

Słyszeliście wcześniej o stylu Bauhaus? Kojarzy Wam się z czymś, niekoniecznie z zegarkami? A jeśli go nie znacie, to czy macie jakieś podejrzenia?
Nie będziemy Was trzymać w niepewności. Tak naprawdę można mówić o całej filozofii Bauhaus, zarówno w rzemiośle jak i sztuce.
Połączenie tych dwóch dziedzin dało podwaliny pod styl Bauhaus. Bowiem wg założyciela nurtu – Waltera Gropiusa – wszyscy rzemieślnicy są artystami, a każdy artysta powinien być doskonałym rzemieślnikiem.
Jeśli jesteście zaciekawieni, jaka jest historia Bauhaus, to przeczytajcie nasz artykuł Piękno ukryte w prostocie. Subtelne zegarki w stylu Bauhaus.

Zegarek damski Iron Annie Bauhaus Lady IA_5071_5
Zegarek damski Iron Annie Bauhaus Lady IA_5071_5

Klasyczna i prosta forma Iron Annie

Patrząc na powyższy model zegarka Iron Annie można już wyciągnąć wnioski, czym jest prostota stylu Bauhaus. Ten damski czasomierz nie bez kozery należy do serii Bauhaus Lady. Jak widzicie, cechuje go minimalizm i prosty krój.

Cechą charakterystyczną tego niemieckiego stylu są idealnie okrągłe tarcze. Tak jest również w modelu IA 5071 5.
Pod hesalitowym szkiełkiem znajduje się jasnobeżowy cyferblat, z delikatnym indeksem liniowym i smukłymi wskazówkami.
Jedynymi dodatkami są: datownik na godzinie trzeciej oraz logo marki wkomponowane w indeks na godzinie dwunastej. Pod nim elegancko prezentuje się marka producenta oraz słowo Bauhaus, jakby dla podkreślenia, co było inspiracją dla twórców tego modelu.

Zegarek damski Iron Annie Bauhaus Lady IA_5071_1
Zegarek damski Iron Annie Bauhaus Lady IA_5071_1

W innym modelu z tej samej kolekcji Iron Annie, twórcy pozwolili sobie na pewną dozę szaleństwa. Oczywiście mówimy to z pewnym przymrużeniem oka. Tarcza w tym zegarku jest bowiem ozdobiona trzema kryształkami.
Spójrzcie na godzinę trzecią, szóstą i dziewiątą. Te malutkie kamyczki świetnie komponują się z barwą indeksu, wskazówek oraz zapięcia.
Skórzany pasek jest wielobarwny, co dodaje zegarkowi casualowego stylu. To kolejny, po kamieniach, element nieco przełamujący bauhausowski minimalizm.

Marka Iron Annie dla panów czyli prostota i minimalizm stylu

Choć marka Iron Annie, czyli Żelazna Anka, może kojarzyć się (z uwagi na nazwę) z zegarkami dla pań, to zdecydowanie dementujemy – panowie też znajdą modele dla siebie.

Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_5
Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_5

Można by powiedzieć, że ten zegarek to brat bliźniak damskiego modelu IA 5071 5, o którym pisaliśmy kilka akapitów wyżej. Jasnobeżowa, przejrzysta tarcza, na której znajdują się smukłe i proste wskazówki oraz liniowy indeks. Prosty styl w stu procentach zgodny z nurtem Bauhaus. Tu nie ma zbytecznych kresek, dodatków czy ozdobników. Minimalizm, który podkreśla klasyczną formę zegarka.

Na koniec chcemy Wam pokazać coś w wersji mocniejszej i intensywniejszej niż wcześniejsze modele, przy czym wciąż z zachowaniem maksimum prostoty.

Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_2
Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_2

Czarny jak najciemniejsza noc model Iron Annie Bauhaus 5044 2. Tu królują tylko dwie barwy – głęboka czerń oraz srebro. Doskonała, minimalistyczna kompozycja w tym męskim zegarku sprawia, że ten elegancki model świetnie pasujący do wieczorowego garnituru.

Wierzymy, że nasz przegląd prostych i minimalistycznych zegarków Was zaciekawił. Spójrzcie na bogatą ofertę Iron Annie w sklepie Minuta.pl i wybierzcie model dla siebie.