Tarcza w stylu regulator

05.08.2021 Zegarki Warto przeczytać

Zdecydowanej większości z nas zegarki kojarzą się z tarczą, podziałką godzinową od 1 do 12, dwoma wskazówkami i sekundnikiem. A co jeśli powiemy Wam, że istnieją zegarki z jedną wskazówką? Przyjrzyjmy się bliżej, jak działa tarcza w stylu regulator.

Gdy zaczniecie szukać informacji, czym jest regulator w zegarku, otrzymacie co najmniej kilka różnych odpowiedzi. Regulatorem nazywano/nazywa się najdokładniejszy zegar, którego wskazania służyły jako wyznacznik do ustawiania innych zegarów. Te czasomierze często miał trzy tarcze – godzinową, minutową i sekundową. Do tego jeszcze wrócimy.

Regulator (właściwie regulator chodu) to również element mechanizmu zegarka. Nie wdając się w techniczne szczegóły, jest to balans, który umożliwia równomierne przesuwanie się wskazówek.

My chcemy Wam pokazać, czym jest tarcza w stylu regulator albo inaczej – zegarek z funkcją regulatora.

Jedna wskazówka nie taka straszna

Opowieść o regulatorach najlepiej zacząć od zaprezentowania zegarka w takim stylu.

Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_5
Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_5

Tak się prezentuje zegarek Zeppelin z kolekcji New Captains Line. Na jasnej beżowej tarczy umieszczona jest wyłącznie jedna wskazówka, ale oprócz niej są jeszcze dwie subtarcze.

O co chodzi? Jak działa zegarek w stylu regulator?
Już wyjaśniamy. Duża wskazówka wskazuje minuty. Większa subtarcza prezentuje godziny, z kolei ta mniejsza – sekundy.

Czy na pierwszy rzut oka tarcza wydawała Wam się mało czytelna? Teraz już na pewno tak nie jest. Wbrew pozorom funkcja regulatora na cyferblacie jest prosta i czytelna.

Klika akapitów temu wspominaliśmy o najbardziej precyzyjnych zegarkach z trzema tarczami. Teraz już wiecie, jak to wygląda i czemu służy.

Tarcza w stylu regulator pozwala na naprawdę precyzyjne określenie aktualnej godziny i minuty. Nie ma już mowy o tym, że wskazówki nałożą się na siebie i trudno będzie odczytać, która jest aktualnie godzina. Poza tym, częściej sprawdzamy, ile minut już minęło. Dzięki temu, że jedna wskazówka prezentuje na dużej tarczy minuty, to od razu po spojrzeniu na czasomierz widzimy ile ich upłynęło. Prosta rzecz!

Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_2
Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_2

Zegarek w stylu regulator doda klasy

Skoro ten rodzaj tarczy nawiązuje do starodawnego sposobu prezentowania czasu, to bez wątpienia zegarki z funkcją regulatora będą ozdobą w klasycznym stylu. Widać to choćby po prezentowanych modelach marki Zeppelin.
Te zegarki działają w oparciu o mechanizm automatyczny z 32 kamieniami, a wyjątkowa tarcza chroniona jest przez odporne na zarysowania szafirowe szkło. Gdy dodamy jeszcze do tego pasek z naturalnej skóry, otrzymamy klasyczny i elegancki czasomierz. Będzie to doskonały ozdobnik do garnituru i białej koszuli.

Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_3
Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8622_3

Którąkolwiek z wersji wybrać – beżową, czarną lub granatową, to każdy z modeli prezentuje się wyśmienicie. Zegarki Zeppelin New Captains Line z funkcją regulatora to doskonałe rozwiązanie dla mężczyzny, który ceni wyjątkowy styl, chce prezentować się elegancko, a przy tym lubi nieszablonowe dodatki.

Zachęcamy, aby w naszym sklepie Minuta.pl obejrzeć jeszcze inne czasomierze Zeppelin. Jesteśmy pewni, że każdy może znaleźć w naszym sklepie coś dla siebie.