Trzy koła na tarczach zegarków Maserati Triconic

28.06.2020 Zegarki

Samochodowy producent przyzwyczaił nas już do swoich ciekawych projektów, w których sprytnie przemyca zamiłowanie do motoryzacji. Funkcjonalna tarcza przypadnie do gustu panom, ceniącym praktyczne rozwiązania.

Najczęściej Maserati stawia na nieoczywiste detale zegarków, które dopełniają całość, nadając jej charakterystyczny dla niego styl projektowania. Odkąd producent postanowił zagłębić się również w dziedzinę zegarmistrzostwa, powstało wiele kolekcji zegarków Maserati, które zwróciły uwagę wielu ze względu na perfekcyjne połączenie sportowego charakteru, przełamanego włoską elegancją.

Jako dowód, chcielibyśmy przedstawić wam kolekcję wartą uwagi wszystkich panów, którym funkcjonalność zegarka nie jest obojętna. Maserati Triconic – taką nazwę nosi kolekcja, której poświęcimy dziś trochę czasu. Producent nie bez powodu nawiązuje w nazewnictwie do trójkołowca. Wystarczy spojrzeć na projekt tarczy, aby zauważyć subtelne nawiązanie do motoryzacji.

Zegarek męski Maserati Triconic R8871639003
Zegarek męski Maserati Triconic R8871639003

Zegarki Maserati Triconic – czym charakteryzuje się ta kolekcja?

Przedstawicielami serii jest pięć czasomierzy, jak to zwykle bywa, o różnej kolorystyce, lecz zbliżonej dla każdego z nich stylistyce. W asortymencie producenta raczej nie spotkamy krzykliwych barw. Maserati od początku stawiało na uniwersalność, a ona jest możliwa tylko wtedy, kiedy nie będziemy ślepo pędzić za trendami. Z tego powodu, seria bazuje na stonowanych barwach, najczęściej wybieranych przez mężczyzn, czyli na granacie, czerni, brązie i bieli.

Zegarek męski Maserati Triconic R8873639003
Zegarek męski Maserati Triconic R8873639003

Funkcjonalność zegarków Maserati Triconic

Na uwagę zasługuje wspomniana już wcześniej tarcza, którą zdobią tytułowe trzy koła, czyli chronografy i datownik. Ich zastosowanie jest nieprzypadkowe i wynika z potrzeby funkcjonalności zegarków Maserati. Dzięki takim dodatkom, tarcza nie tylko prezentuje się efektowniej, ale też sprawia, że czasomierz staje się praktycznym urządzeniem, nie tylko eleganckim dodatkiem. Wystarczy spojrzeć na poniższy model, aby przekonać się że mamy rację.

Zegarek męski Maserati Triconic R8871639004
Zegarek męski Maserati Triconic R8871639004

Mineralne szkiełko skrywa również wskazówki, nawiązujące do logo marki z masą luminescencyjną oraz oznaczenia godzin w postaci indeksu arabskiego. Tarcza każdego z zegarków Maserati umieszczona jest w kopercie o solidnej stalowej konstrukcji, która kryje w sobie precyzyjny mechanizm kwarcowy. Kontrast między kopertą a cyferblatem prezentuje się naprawdę bardzo stylowo. Zobaczcie sami.

Zegarek męski Maserati Triconic R8871639001
Zegarek męski Maserati Triconic R8871639001

Trzy zegarki Maserati z kolekcji, zapinane są na skórzane paski wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej. To bardziej elegancki wariant, który przypadnie do gustu panom, szukającym bardziej wytwornego czasomierza. Zdecydowanie bardziej codzienne są dwa egzemplarze zapinane na stalową bransoletę. Korespondująca z kolorem tarczy czerń jest naszym zdecydowanym faworytem tej kolekcji. Zobaczcie sami, jak nowocześnie się prezentuje.

Zegarek męski Maserati Triconic R8853139004
Zegarek męski Maserati Triconic R8853139004

Funkcjonalność, włoski styl projektowania i motoryzacyjne inspiracje – to wszystko zamknięte w kolekcji Maserati Triconic, z którą możecie szczegółowo zapoznać się w naszym sklepie internetowym Minuta.pl. Zachęcamy też do przyjrzenia się innym zegarkom z asortymentu włoskiego producenta, szczególnie, jeśli preferujecie klasyczną stylistykę czasomierzy.