Zabierz go do pracy lub na służbowe spotkanie. Zegarki Maserati Ricordo to definicja profesjonalizmu

03.06.2020 Zegarki

Spotkania biznesowe to nie miejsce na modowe eksperymenty. Warto stawiać wówczas na pewne i sprawdzone rozwiązania, które nie zawodzą. Poznajcie zegarki Maserati Ricordo.

Całkiem niedawno, pisaliśmy na naszym blogu o tym, jak bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Szczegółowo wytłumaczyliśmy wam, na co powinniście zwracać uwagę wybierając zegarek na rozmowę kwalifikacyjną. Wspominamy o tym dlatego, że to temat ściśle związany z biznesowym dress codem, do którego bezpośrednio nawiązuje dzisiejsza kolekcja. Chodzi oczywiście o jedną z serii słynnej marki Maserati, a dokładnie o kolekcję Ricardo.

Producent, mimo że jest ściśle związany z motoryzacją, jakiś czas temu, postanowił rozszerzyć swoją działalność i dołączyć do niej również czasomierze. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, a wieloletnie doświadczenie na rynku samochodowym było bardzo przydatne, podczas projektowania zegarków. Czujne oko od razu dostrzeże inspiracje samochodowe w detalach zegarków.

Zegarek męski Maserati Ricordo R8871625005
Zegarek męski Maserati Ricordo R8871625005

Od tego czasu zegarki Maserati słyną z doskonałego połączenia sportowego charakteru, przełamanego włoską elegancją. Widać to również na przykładzie wspomnianej już kolekcji Maserati Ricordo, która doskonale wpisuje się w stylistykę business casual. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Kolekcję Maserati Ricordo reprezentują trzy zegarki, o różnej kolorystyce. Każdy z nich bazuje na stalowej kopercie o średnicy 42 mm. Jej wielkość jest gwarancją na to, że zegarek będzie wyraźnie widoczny na męskim nadgarstku i nie umknie uwadze rozmówcy.

Zegarek męski Maserati Ricordo R8871625004
Zegarek męski Maserati Ricordo R8871625004

Na uwagę zasługuje projekt tarczy, który w przypadku dwóch zegarków jest niemalże identyczny, a w przypadku jednego różni się jedynie układem detali. Mineralne szkiełko skrywa cyferblat, który wyposażono w chronograf, datownik dni miesiąca oraz wskaźnik czasu 24-godzinnego, jak również logo marki na godzinie dwunastej, które w niezwykły sposób przyciąga wzrok. Całość wykończono smukłymi wskazówkami i mieszanymi indeksami.

Prostota tego projektu jest jego siłą, która sprawia, że zegarek nie dominuje formalnego stroju, a jedynie podkreśla jego walory. To kluczowa zasada podczas biznesowych spotkań, która nie tylko pozwala sprawić świetne pierwsze wrażenie, ale też poprawia komfort dalszych negocjacji, nie rozpraszając rozmówcy.

Spotkanie biznesowe to nie miejsce na kolorystyczne eksperymenty. Wie o tym również producent Maserati, który w kolekcji Ricordo zdecydował się na bezpieczne barwy. Wśród nich znajdziemy ponadczasową i niezawodną od zawsze czerń, uwielbiany przez mężczyzn brąz oraz odcień najbardziej pożądany w biznesie, czyli granat. Musicie przyznać, że połączenie tarczy w tym kolorze z kopertą i bransoletą w odcieniu srebra prezentuje się naprawdę profesjonalnie.

Zegarek męski Maserati Ricordo R8873625003
Zegarek męski Maserati Ricordo R8873625003

A skoro już mowa o zapięciach, producent postawił na stalową bransoletę typu mesh oraz na paski skórzane, wykonane z wysokogatunkowej skóry. To preferowane przez mężczyzn zapięcie, które gwarantuje przede wszystkim wysoki komfort użytkowania, ale też elegancję, która podczas spotkania może okazać się kluczem do sukcesu.

Zegarki Maserati Ricordo to nie tylko względy estetyczne, utrzymane na najwyższym poziomie, ale też bogate i precyzyjne wnętrze. W końcu wszystkie egzemplarze w kolekcji zasila precyzyjny mechanizm kwarcowy. Całość natomiast zabezpieczono wodoszczelnością rzędu 5 ATM, która chroni przed zachlapaniami typu mycie rąk czy deszcz, a także umożliwia pływanie powierzchniowe, kąpiel w wannie czy pod prysznicem.

Motoryzacyjny profesjonalizm najwyższej klasy i sportowy i niepokorny charakter – tak w skrócie można opisać zegarki Maserati Ricardo, które przypadną do gustu mężczyznom o konkretnych oczekiwaniach. Tak jak wspomnieliśmy, ich siłą jest prostota i funkcjonalność, którą najlepiej obrazuje perfekcyjny projekt tarczy. Zachęcamy do zapoznania się z kolekcją Maserati Ricordo w naszym sklepie internetowym Minuta.pl. Tam również znajdziecie inne zegarki tego producenta. Zapraszamy!