Zegarek czarny czy biały – co wybrać?

23.10.2021 Zegarki

Kolorystyka zegarka to kluczowa sprawa. Część osób woli barwne i kolorowe modele. Inni zaś szukają czarnego lub białego czasomierza. Marka Doxa ma dla nich ciekawą opcję.

Klasyczne i eleganckie zegarki to często takie połączenie kolorów, aby kompozycja nie była zbyt nachalna i przytłaczająca. Czasomierz musi mieć barwy powszechnie kojarzące się z szykiem.
Marka Doxa trzyma tradycyjny fason i zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Tak powstały dwubarwne wersje zegarków, specjalnie dla tych, którzy zastanawiają się co wybrać – czarny czy biały?

Na jaki zegarek się zdecydować?

Nie jest wcale łatwo podjąć decyzję, jaki zegarek wybrać. Koniec końców trzeba się na coś zdecydować.
Firma Doxa w ramach swojej kolekcji D-Light zaproponowała bardzo ciekawe warianty.

Zegarek męski Doxa D-Light 173.10.101.01
Zegarek męski Doxa D-Light 173.10.101.01

To elegancki zegarek dla panów, którzy zdecydowanie preferują kolory ciemne. Cały czasomierz wygląda jak najciemniejsza, zimowa noc, na której tylko gdzieniegdzie migoczą srebrne gwiazdy.
Tak samo w tym zegarku srebrny liniowy indeks i cięte wskazówki wyróżniają się na czarnym tle tarczy.
A może jednak wybrać inną wersję?

Zegarek męski Doxa D-Light 173.10.011.01
Zegarek męski Doxa D-Light 173.10.011.01

To bliźniaczy model, ale w wersji białej. Jasna, przejrzysta tarcza, która współgra ze srebrnymi dodatkami i obudową. Jedynie elegancki skórzany pasek pozostał czarny.
To co wybieracie – czarny czy biały zegarek?

Idźmy dalej przez ten biało-czarny świat i poszukajmy kolejnych modeli zbudowanych na tym samym koncepcie.

Zegarek męski Doxa Slim Line 105.10.021.01
Zegarek męski Doxa Slim Line 105.10.021.01

Kolekcja Slim Line została stworzona z myślą o mężczyznach, którzy swój zegarek skrywają pod mankietem koszuli. Gdy koperta jest zbyt duża, wówczas zegarek może albo nie zmieścić się pod rękawem albo niezbyt estetycznie wciskać się pod mankiet. Z zegarkami z serii Doxa Slim Line i cienkimi obudowami taka katastrofa już nie grozi.
W tym modelu Slim Line elegancka, jasna tarcza z małym okienkiem sekundnika szykownie uzupełnia się z klasycznym, czarnym paskiem. Klasyczny wygląd i ponadczasowy szyk tego zegarka z pewnością zadowoli niejednego mężczyznę.

Zegarek męski Doxa Slim Line 105.10.101.01
Zegarek męski Doxa Slim Line 105.10.101.01

Co prawda, to nie jest idealnie czarna tarcza, ale wersja Slim Line z ciemnym cyferblatem jest przeciwieństwem pierwszego modelu. Układ tarczy ten sam – srebrny indeks i wskazówki, jedynie tło jest inne. Uzyskany kontrast sprawia, że model ten prezentuje się nadzwyczaj elegancko. Jest to świetny dodatek do ciemnych garniturów.
Którą wersję wybrać? Co jest wam bliższe – ciemna czy jasna strona mocy?

Kobiecy wybór

W przypadku mężczyzn zegarek to często jedyna ozdoba. Panie z reguły dobierają zegarek tak, aby komponował się z pozostałą biżuterią oraz ze strojem. Marka Doxa staje na wysokości zadania i również dla kobiet przygotowała zegarki, w przypadku których jest wybór – jasny czy ciemny.

Zegarek damski Doxa D-Lux 111.13.108.10
Zegarek damski Doxa D-Lux 111.13.108.10

To wersja czarna z kolekcji Doxa D-Lux. Srebrna bransoleta oraz koperta ze stali szlachetnej stanowią jakby przeciwwagę dla czarnej tarczy. Niezwykle delikatnie wycięte wskazówki oraz malutkie cyrkonie jako indeks świetnie komponują się z barwą cyferblatu.
Ta Doxa to elegancki zegarek dla pań, które szukają klasycznego uzupełnienia biżuterii.

Gdyby jednak się okazało, że czarna wersja jest nieodpowiednia, to można wybrać jasną odmianę tego modelu. W niej ciemny cyferblat zastąpiono jasną tarczą z masy perłowej.
To najlepszy wybór dla kobiet, które lubią, gdy elegancki czasomierz na nadgarstku jest delikatnym uzupełnieniem stroju.

Zegarek damski Doxa D-Lux 111.13.058.10
Zegarek damski Doxa D-Lux 111.13.058.10

Jak widzicie, jest wiele wariantów i możliwości wyboru najlepszego zegarka. W sklepie Minuta.pl możecie znaleźć wiele ciekawych modeli, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www albo butiku z zegarkami w Warszawie.