Zegarek do ślubnego garnituru, czyli co wybrać na własną uroczystość

13.04.2018 Zakupy

Zaczyna się najgorętszy sezon zakupowy młodych par i tak, jak panie mają już wszystko przygotowane zawczasu, tak panowie niekoniecznie. To również doskonały moment na wybór garderoby pana młodego, ale jak dobrać zegarek do ślubnego garnituru?

Powoli zbliża się początek sezonu ślubnego, który rokrocznie zaczyna się w maju i kończy z ostatnim dniem października. Kilka miesięcy przed ślubem trzeba gruntownie zaplanować całą uroczystość i motyw wiodący.

Pan młody zawsze spóźniony

Ślub to wielkie wydarzenie, które zasługuje na wielką oprawę, ale faktycznie całość przygotowań ślubnych skupia się na kobiecie, jej kreacji i dodatkach, które wybierze. Na ich podstawie dobierany jest garnitur i wiodąca ślubna kolorystyka. Wygląda to tak, jakby panowie znajdowali się na drugim planie.

Nic bardziej mylnego. Męska stylizacja jest równie ważna. Ma być przemyślana, elegancka i dostosowana do wagi wydarzenia, a zegarek może naprawdę dodać prestiżu i podkreślić istotę uroczystości.

Zegarek męski Orient FAG02005W0

Kup teraz

Najgorszym krokiem będzie zostawienie tego zadania na sam koniec przygotowań. Anegdoty o ostatnich zakupach w przeddzień ślubu wcale nie są przesadzone i wielokrotnie doprowadzały wybranki do szaleństwa. Nas to nie dziwi. Nauczeni doświadczeniem, zachęcamy, aby uwzględnić komfort narzeczonej i zająć się tematem znacznie wcześniej.

Ślubne style a zegarki

Wszystko oczywiście uzależnione jest od typu garnituru, na jaki zdecyduje się pan młody. Czy ślub ma być tradycyjny z bogata oprawą, czy bardziej na luzie i w opozycji do konwencjonalnych obrządków?

Oczywiście tych pierwszych jest znacznie więcej. Dominują czarne lub granatowe, klasyczne garnitury i białe koszule, a jedynym akcentem kolorystycznym jest krawat dopasowany do dodatków panny młodej. Tak tradycyjne podejście do tematu wymaga klasycznego zegarka. Najlepiej wybrać taki, który będzie typowym eleganckim garniturowcem z białą tarczą i na czarnym pasku. Takie czasomierze będą też pasować do smokingów, fraków i prawdziwie królewskich stylizacji.

Zegarek męski Atlantic Sealine 62341-41-21

Kup teraz

Zupełnie inaczej może wyglądać zegarek do ślubnego garnituru, kiedy stawiamy na beztroskę i kreatywność. Kreacje stają się bardziej swobodne, pojawiają się mniej popularne kolory, kraty, pasy i mocne akcenty przewodnie np. czerwone trampki. W tej sytuacji na męskim nadgarstku może się pojawić zegarek bardziej codzienny, ale nadal powinien być elegancki. Możemy postawić na klasykę w zupełnie innej odsłonie.

Zegarek męski Junghans Max Bill Edition 2017 041.4762.00

Kup teraz

Zegarek do ślubnego garnituru to inwestycja w przyszłość

I tą zasadą dobrze kierować się przy zakupie zegarka. Porównując akcesoria ślubne dla kobiet i mężczyzn, widać oczywistą różnicę. Dodatki, które wybiera panna młoda rzadko zostają z nią na lata, a niewiele kobiet decyduje się w tym dniu na casualową biżuterię. Zwykle są to okazałe naszyjniki lub wiszące, błyszczące kolczyki. Nikogo nie dziwi fakt, że to nie jest inwestycja w codzienne stylizacje.

U mężczyzn sytuacja jest całkowicie odmienna. Porównując koszt damskich i męskich akcesoriów, bardzo często jest to podobny wydatek, a jednak panowie mają możliwość cieszyć się nimi dłużej niż jeden dzień. Mówimy tu zarówno o zegarkach, oprawkach do okularów, jak i spinkach do mankietów. Warto zadbać, aby zegarek, który kupimy na tę okazję, pasował nam również w innych sytuacjach.

Zegarek męski Roamer R-Line 94385641_55_09

Kup teraz

Błędy, których nie warto popełniać

Dobór zegarka do ślubu to dość prosta czynność. Tak naprawdę trudno tutaj o wizerunkową wpadkę, a jednak się zdarzają. Pierwszą z nich jest wybranie czasomierza, który absolutnie nie pasuje do powagi wydarzenia, nawet jeśli myślimy o bardzo swobodnej uroczystości.

Mowa tutaj o bardzo masywnych zegarkach, w których grube koperty i ciężkie bransoltety nie mieszczą się w mankiecie koszuli. Równie źle będą prezentować się sportowe czasomierze na silikonowych paskach, które zaczynają dominować w całej stylizacji i burzą harmonię stroju. Dlatego zachęcamy do wybrania lżejszego i eleganckiego czasomierza, najlepiej na skórzanym pasku.

Zegarek męski Hugo Boss Time One 1513430

Kup teraz

Drugim poważnym problemem jest stary, znoszony zegarek na zużytym i brudnym pasku. Chociaż sentyment do takiego czasomierza jest czasami ogromny, warto zakupić nowy lub przynajmniej odświeżyć ten, który już mamy. Niestety takie niedbalstwo będzie rzucać się oczy, a towarzystwo panny młodej w bieli i perfekcyjny garnitur różnice te jeszcze bardziej uwypuklą.

Ostatni i chyba jeden z najbardziej nieprawdopodobnych błędów ślubnych to całkowita rezygnacja z czasomierza. I tak jak przystoi to pannie młodej, która zdecydowała się na okazałą bransoletkę, tak w przypadku pana młodego to poważny błąd. Stylizacji ślubnej pozbawionej zegarka będzie brakowało ostatniego szlifu. Tym bardziej, że sprawdzanie aktualnej godziny na smartfonie nie przystoi takiej chwili.

Ile trzeba wydać na zegarek do ślubnego garnituru?

Wspomnieliśmy już o tym, że warto zakupić całkiem nowy zegarek, który zasili naszą kolekcję o elegancki model na różne okazje. Warto, aby sprawdził się przy każdej marynarce i koszuli, ale wbrew pozorom nie musimy na niego wydawać majątku.

Atrakcyjny zegarek męski może kosztować nawet 250 zł, chociaż w tym wypadku zdecydowanie warto zainwestować więcej, w końcu ma być to pamiątka po niezwykłym dniu.

Dlatego serdecznie zapraszamy przyszłych panów młodych do zapoznania się ze wszystkimi eleganckimi zegarkami z naszej oferty.

Życzymy udanych zakupów i szczęścia na nowej drodze 😉