Zegarek może być inspirowany samurajskim mieczem. Casio przedstawia G-SHOCK MR-G-G2000HA

27.03.2018 Ciekawostki

Baselworld 2018 przyniósł nowości również ze strony Casio. Producent ogłosił premierę limitowanej edycji czasomierza G-SHOCK MR-G-G2000HA, który designem nawiązuje do japońskich tradycji.

Ten niezwykły model inspirowany jest wyjątkową fakturą rękojeści tradycyjnych japońskich mieczy. Aby uzyskać ten efekt, konieczne było zaangażowanie artysty, który specjalizuje się w ich tworzeniu. Zegarek otrzymał nazwę “Arashi-Tuchime”, która nawiązuje również do technologii związanej z nazwiskiem artysty Bihou Asano – strażnika starych, japońskich tradycji.

G-SHOCK MR-G-G2000HA

Ten sposób dekoracji wykorzystuje technikę kucia żelaza zwaną tetsu-tsuba (żelazna osłona rękojeści). Każdy z 350 egzemplarzy został wykonany ręcznie, a artysta uderzał w ramki nadając im specyficznego młotkowanego wykończenia – arashi tsuchime. Odcienie miedzi i ciemnofioletowego koloru mają nawiązywać do kolorystyki broni i japońskiego umiłowania do królewskiego odcienia Murasaki-gane.

Wygląd zegarka odzwierciedla umiejętności i techniki dziedziczone przez pokolenia rzemieślników. Zdobienia zdają się być surowe, a nawet prymitywne, ale oddają samurajskiego ducha precyzji. Każdy z egzemplarzy różni się od siebie, ponieważ uderzenia młoteczka mają zupełnie inne rozmieszczenie i charakter – określa je siła ciosów i ułożenie dłuta.

G-SHOCK MR-G-G2000HA

W zegarku G-SHOCK MR-G-G2000HA łączą się tradycja i nowoczesność

Nie należy zapominac o tym, że nawiązanie do japońskich tradycji to nie jest wszystko. Casio w limitowanej edycji to także jakość premium, więc zegarek wyposażony jest w najnowsze technologie producenta. Mowa tutaj o zasilaniu energią słoneczną i synchronizacji czasu, który automatycznie reguluje się przez Bluetooth lub GPS Hybrid Wave Ceptor.

G-SHOCK MR-G-G2000HA

Inne standardowe funkcje G-SHOCK MR-G-G2000HA obejmują: wodoszczelność na poziomie 20 ATM, oświetlenie diodami LED Super, budzik, stoper, minutnik, pełny kalendarz automatyczny i wiele innych. Posiada również szafirowe szkiełko i tytanową obudowę z opaską pięciokrotnie twardszą niż zwykły tytan.

 G-SHOCK MR-G-G2000HA

Bez wątpienia ten zegarek zdobędzie spore uznanie wśród kolekcjonerów, niestety jego cena może przekroczyć 26 000 zł.

Zachęcamy do obejrzenia innych zegarków Casio G-Shock wyposażonych w najlepsze technologie tej marki. Wśród nich znajdziecie czasomierze o bardzo podobnych funkcjach, ale w znacznie bardziej przystępnej cenie.