Zegarki Aerowatch na targach Baselworld 2019

25.03.2019 Ciekawostki

Corocznie, podczas największych targów zegarkowych na świecie, najlepsi producenci czasomierzy prezentują owoce swojej pracy. Nie inaczej jest w przypadku szwajcarskiej firmy, która korzeniami sięga do 1910 roku. Zobaczcie, jakie zegarki Aerowatch pojawiły się na targach Baselworld 2019.

Zegarki Aerowatch Renaissance – Grande Mécanique Aviateur

Pierwszy czasomierz, który przedstawimy należy do bardzo udanej kolekcji Renaissance. Jej poprzednie odsłony poznaliśmy podczas wcześniejszych edycji targów Baselworld. Grande Mécanique Aviateur charakteryzuje się dość stonowanym wzornictwem, szczególnie, gdy zestawimy z nim inne zegarki Aerowatch, ale nie można odmówić mu atrakcyjnego designu. Na nadgarstku będzie prezentował się wyraziście, dzięki rozmiarowi koperty, której średnica wynosi 43 mm oraz lunety okalającej czarną, matową tarczę. Pokryte fluorescencyjną substancją wskazówki są wpędzane w ruch przez ręczny mechanizm Unitas 6498-1.

Warto zwrócić uwagę na sekundową subtarczę, która dodaje mu niesamowitego uroku. Miłośnicy zegarków lotniczych i wojskowych z pewnością docenią jego wygląd.

Renaissance Skeleton Fir Tree

Kolejnym przedstawicielem renesansowej kolekcji Renaissance jest zegarek zaliczający się do skeltonów, które marka szczególnie chętnie projektuje. Wykonano go ze stali szlachetnej, a indeksy umieszczono na charakterystycznym pierścieniu. Skeletonową tarczę okala delikatny bezel, co wizualnie dodaje konstrukcji nieco solidności. Efekt transparentności został podkreślony poprzez wykorzystanie przezroczystego dekla, dzięki któremu możemy podziwiać pracę niezawodnego i niemalże legendarnego już mechanizmu o naciągu ręcznym Unitas 6498-1. Uwagę przykuwają również sekcje mostkowe w kształcie drzew jodły.

Zegarki Aerowatch 2019

Renaissance Lady Skeleton

Zegarmistrzowie odpowiedzialni za projekty zegarków Aerowatch przodują w zakresie konstruowania przepięknych i rewelacyjnie zdobionych czasomierzy artystycznych, więc nie jesteśmy zaskoczeni obecnością damskiego zegarka z kolekcji Renaissance Lady Skeleton. Prezentacja marki na Baselworld 2019 powinna spodobać się również kobietom.

Do pozłacania stalowej koperty poniższego skeletona wykorzystano różowe złoto. Elementy składowe rodowanego mechanizmu zostały udekorowane fantazyjnymi zdobieniami. Technologicznie zaś, Renaissance Lady Skeleton to siostra bliźniaczka powyższego modelu Fir Tree. Za oboma czasomierzami stoi ta sama wybitna myśl techniczna i kunszt szwajcarskich zegarmistrzów.

Zegarki Aerowatch 2019

1942 – Floral

Zegarki 1942 powstały, aby upamiętnić datę przejęcia firmy Aerowatch przez Maxima Crevoisiera. W kolekcji znajdziemy modele o zróżnicowanej stylistyce, w tym czasomierze dedykowane paniom. Warto podkreślić, że część swojej sławy zegarki Aerowatch zawdzięczają wyjątkowej wrażliwości projektantów w kwestii dbania o potrzeby kobiet na unikalne, świetnie wykonane i prestiżowe czasomierze.

Poniższy zegarek wyposażony jest w niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy, a za jego elegancki design odpowiada masa perłowa, którą producent pokrył kwiatowym motywem.

1942 - Floral

Jak co roku, zegarki Aerowatch prezentują się doskonale i cieszy fakt, że ich twórcy, niezmiennie pozostają w wysokiej formie zegarmistrzowskiej. Każda z kolekcji zachwyca perfekcją wykonania i niesamowitym rzemiosłem, tak ważnym dla szwajcarskiego przemysłu. Nie bez powodu firma Aerowatch stawiana jest jako przykład na znakomicie zaprojektowane czasomierze.

Jeżeli chcielibyście się zapoznać z innymi dziełami marki, to zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Aerowatch w sklepie minuta.pl.