Zegarki, które pomogą ci przetrwać apokalipsę zombie!

19.05.2017 Zegarki

Hipotetyczna sytuacja. Nieznany dotąd wirus rozprzestrzenia się po całym świecie niemalże z prędkością światła. Zarażonych przybywa z każdą sekundą. Planeta zostanie spustoszona w ciągu 24 godzin. Ale Ty masz szansę przetrwać. 

Byłeś przygotowany na taką ewentualność. Jedyny wybór przed jakim stoisz to… jaki zegarek wybrać ze sobą w tę nieznaną podróż?

Kiedy masz już wszystko przygotowane, podchodzisz do rotomatu i musisz wybrać kilka, bądź tylko jeden z zegarków z całej swojej kolekcji. Jak każdemu czasoholikowi i tobie uroni się łezka. Wiesz, że nie dasz rady zabrać wszystkich zegarków ze sobą. Musisz wybrać te najpotrzebniejsze.

W ułamku sekundy musisz podjąć decyzję, która być może w najbliższych dniach zadecyduje o twoim być albo nie być. Co wybrać w takiej sytuacji? Spróbujemy pomóc. Zanim jednak doradzimy jakie zegarki zabrać ze sobą.

Zastanówmy się jakich zegarków nie zabierać ze sobą podczas apokalipsy zombie.

Na niektóre zegarki w ogóle w takim wypadku nie zwracaj uwagi. Podczas apokalipsy nic ci po:

  • zegarku garniturowym, cienkim na kilka milimetrów, bez datownika, w dodatku ze skórzanym paskiem;
  • zegarku o bardzo niskiej wodoszczelności – na 100% będziesz zmuszony taplać się w błocie lub nawet nurkować;
  • chińskim zegarku lub podróbce – takie zegarki psują się w normalnych warunkach, a co dopiero podczas apokalipsy.

Skoro nie elegancki, ze skórzanym paskiem, z niską wodoszczelnością no i nie chiński, to jaki?

Umówmy się, że powinno to być zupełne przeciwieństwo wyżej wymienionych cech. Jeżeli chcesz przetrwać apokalipsę, musisz poszukać woła roboczego zrobionego z odpowiednich materiałów i posiadającego konkretne funkcje.

W związku z tym powinieneś wybrać pomiędzy:

Zegarek Casio Pro Trek PRW-3100T-7ER

Zegarek Apokalipsa Zombie - Casio ProTrek

Zegarek wyprodukowany przez Casio idealnie sprawdzi się w ekstremalnie trudnych warunkach, a to wszystko za sprawą funkcji, które szczęśliwie dla nas posiada. Zanim jednak przejdziemy do specyfikacji, musimy zwrócić uwagę na jeden konkretny szczegół.

Bransoleta tego zegarka wykonana jest z tytanu. Co to oznacza? Żadne zęby nie poradzą sobie z tym materiałem. W krytycznej sytuacji, ten konkretny model Casio Pro Trek po prostu uratuje nam życie.

Mamy jednak głęboką nadzieję, że takich sytuacji będzie jak na lekarstwo. Nie jest to jednak wielkie pocieszenie, bo przecież przez większość czasu będziemy zmuszeni ukrywać się w ciemnościach. Dzięki podświetleniu Super Full Auto LED będziemy mogli sprawdzić aktualną godziną w każdym momencie.

Oprócz tego PRW-3100T-7ER posiada funkcje wysokościomierza, barometru i cyfrowego kompasu. Dzięki temu czasomierzowi, będziemy mogli także sprawdzić godzinę i datę w dowolnym miejscu na ziemi. Przed nami długa wędrówka i tak naprawdę nikt nie wie gdzie nas licho zaniesie!

Zwiększ swoje szanse na przetrwanie i kup zegarek Casio Pro Trek PRW-3100T-7ER

Zegarek Casio G-Shock MTG-G1000-GB-1AER

Zegarek Apokalipsa Zomie - Casio G-Shock MTG

200-gramowa bestia w tytanowej kopercie i bransolecie z tego samego materiału. Szafirowe szkło i ogromne wymiary: 55 mm średnicy i niespełna 17 mm wysokości. Ten zegarek nie tylko uratuje Cię dzięki swoim funkcjom, ale też może posłużyć jako narzędzie do obrony.

Nie musisz obawiać się, że podczas walk z umarlakami Twój zegarek ucierpi. Producent pomyślał i o tym. G-Shock jest odporny nawet na największe wstrząsy.

G-Shock z kolekcji MT-G posiada klasę wodoszczelności 20ATM, dzięki czemu może zostać określony zegarkiem typu diver. Kto wie, gdzie będziesz musiał się chować przez nawałnicą zombie. Jedno jest pewne. W wodzie Cię nie dopadną, a już na pewno nie na głębokości 200 metrów, bo właśnie na tyle możesz z nim zanurkować.

Zwiększ swoje szanse na przetrwanie i kup zegarek Casio G-Shock MTH-G1000-GB-1AER

Zegarek Citizen Promaster Eco-Drive JW0124-53E

Zegarek Apokalipsa Zombie - CItizen Promaster EcoDrive

Tym razem musimy poradzić sobie bez tytanu. Stal nierdzewna, z której zrobiony jest cały zegarek i tak powinna dać sobie radę z trudnymi warunkami. Podobnie jak G-Shock, Promaster również posiada klasę wodoszczelności 20ATM, dzięki czemu w kryzysowych sytuacjach może wskoczyć do wody, nie martwiąc się przy tym o zepsucie zegarka.

To, co najfajniejsze w Promasterze, to fakt posiadania mechanizmu Eco-Drive. Technologia ta pozwala zamienić światło słoneczne w czystą energię. Światło wychwytywane jest przez miniaturowe ogniwa świetlne, umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka i przetwarzane w energie elektryczną, która gromadzona jest w specjalnej mikrokomórce, będącej akumulatorem.

Dzięki temu zegarek Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, która pozwala na prawidłową prace w sytuacji odcięcia od światła, a zastosowanie akumulatora zamiast baterii oznacza koniec uciążliwej wymiany baterii.

Co to oznacza w praktyce? Jeżeli utkniemy w ciemnym miejscu, przynajmniej nie musimy się martwić o to, że stracimy poczucie czasu. Producent podaje, że zegarek bez problemu da radę przetrwać na jednej baterii… do 15 lat.

Zwiększ swoje szanse na przetrwanie i kup zegarek Citizen Promaster Eco-Drive JW0124-53E

Zegarek Citizen Satellite Wave CC9025-51E

Zegarek Apokalipsa Zombie - CItizen Satellite Wave

Kolejny zegarek Citizena. Szczerze mówiąc, moglibyśmy stworzyć tę listę z samych tylko Citizenów. Czasomierze tej marki są niejako stworzone do takich warunków. Być może producent wie o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy? 🙂  j

Podobnie jak Promaster, Citizen Satellite Wave wyposażony jest w funkcję Eco-Drive. Oprócz tego zegarek synchronizuje czas za pomocą sygnału z satelitów GPS. Co to oznacza w praktyce? Niezależnie od swojego położenia, ten zegarek będzie zawsze pokazywał prawidłową godzinę.

Szafirowe, nierysujące się szkło sprawi, że nie będziesz go musiał oszczędzać podczas obrony czy też ataku (w myśl przysłowia “hunt or be hunted”). Zegarek wart jest nieco ponad 6000 zł, dlatego też w skrajnie dramatycznej sytuacji, możesz go po prostu wymienić na inny potrzebny Ci towar, np. jedzenie, wodę, a może nawet na jakiś pojazd.

Zwiększ swoje szanse na przetrwanie i kup zegarek Citizen Satellite Wave CC9025-51E

Zegarek Casio F-91W

Zegarek Apokalipsa Zombie - Casio F-91W

Jeszcze jeden zegarek Casio, ale z pewnością tego modelu nie spodziewaliście się w tym zestawieniu. Spieszymy z wyjaśnieniami. Horda zombie czai się nieopodal miejsca, w którym obecnie się znajdujesz. Masz dwa wyjścia. Czekać Bóg wie ile aż zombie odejdą w innym kierunku lub przejąć kontrolę nad sytuacją…

Wybierasz opcję numer dwa, ale ona wymaga nie lada poświęcenia. Musisz narazić nie tylko swoje życie, ale także swój zegarek. Jeżeli więc masz ze sobą jeden z wyżej wymienionych oraz kultowe Casio F-91W, ten drugi egzemplarz możesz poświęcić bez większego namysłu.

Dzięki wbudowanemu alarmowi możesz podłożyć zegarek, a ten zacznie pikać w wybranym przez Ciebie momencie, zwabiając przy tym całą hordę zombie. Ty będziesz bezpieczny, a jeżeli pomyślałeś o zabraniu dwóch zegarków, to nadal pozostał Ci jeden. Z resztą Casio F-91W musi odpokutować swoje winy. Nieszczęśliwie dla tej marki, dokładnie ten model posłużył fanatykom Bin-Ladena do przeprowadzenia zamachów w USA 2001 roku.

Zwiększ swoje szanse na przetrwanie i kup zegarek Casio F-91W

Jeżeli jednak nie masz żadnego z wyżej wymienionych zegarków to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu i kup jeden z prezentowanych modeli. Ewentualnie zerknij na listę zegarków wojskowych. One również posiadają funkcje, które mogą zadecydować o twoim być albo nie być.