Zegarki Citizen na Dzień Babci i Dzień Dziadka

14.01.2022 Zegarki Prezenty

Tyle, co była choinka, św. Mikołaj i świąteczne podarunki, a już pora myśleć o kolejnych prezentach. Wszak w styczniu mamy bardzo ważne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Dla wielu osób te święta są tak samo istotne jak Dzień Mamy i Dzień Ojca. Wszak babcie i dziadkowie mają zwykle ogromny wkład w wychowanie. To babcie czytają bajki, zabierają na spacery i gotują smakowite obiady. To dziadkowie uczą grać w karty, strzelać z procy i opowiadają niesamowite historie. Dlatego też co roku wnuczki i wnuczkowie śpieszą do nich z życzeniami i upominkami.

Jeśli więc właśnie się zastanawiasz, co podarować babci i dziadkowi w dniu ich święta, to śpieszymy z pomocą. Mamy kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym na twarzy Twoich bliskich zagości uśmiech i zadowolenie.

Japońska jakość

Jest takie powiedzenie, że “nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy”. Znaczy to, że zamiast kupować tanie i słabe jakościowo produkty, lepiej jest postawić na sprawdzone rzeczy dobrej marki. Takie jak na przykład zegarki Citizen.

Zegarek damski Citizen Lady EM0503-83X

Klasyczny i elegancki model z kolekcji Lady to przykład zegarka, który łączy dwie istotne rzeczy. Niezwykły i wyjątkowy wygląd idzie w parze z jakością i nowoczesnością. Czy babcia ucieszy się z czasomierza z efektowną giloszowaną tarczą? Z całą pewnością. Czy wygodnie będzie jej korzystać z zegarka z mechanizmem Eco-Drive, czyli zasilanego światłem? Zdecydowanie tak.

Zegarek damski Citizen Elegance EM0893-87Y
Zegarek damski Citizen Elegance EM0893-87Y

Szukając zegarka dla babci, warto wyjść poza schematy. Babcie nie noszą tylko prostych i klasycznych czasomierzy. Często wolą “coś” – żeby było inaczej niż zwykle, żeby przyciągało wzrok, żeby odbiegało od stereotypów.
Takim modelem jest na przykład zegarek Citizen Elegance. Niby klasyczny – tradycyjna bransoleta i koperta w złotym kolorze, ale w centrum jest ozdobna tarcza z masy perłowej, która mieni się barwami i stanowi kontrast dla złota.

A może jednak zegarek bardziej stonowany, ale wyglądający nowocześnie i modnie. Citizen oczywiście ma coś do zaoferowania.

Zegarek damski Citizen Titanium FE6150-85L
Zegarek damski Citizen Titanium FE6150-85L

Zegarek, który widzicie, to Citizen Titanium, który spełnia powyższe warunki. Jest zdecydowanie bardziej spokojny niż wcześniejsze dwie propozycje, a przy tym naszpikowany nowatorskimi rozwiązaniami.
Pierwszym jest wspomniany już wcześniej mechanizm zasilający Eco-Drive. Drugim wykorzystanie tytanu, z którego zbudowana została koperta. A dzięki masie świetlnej użytej na indeksie czy wskazówkach, odczytanie godziny będzie bezproblemowe nawet w słabym oświetleniu.

Co wybrać dla seniora

A w którą stronę pójść wybierając zegarek dla dziadka? Elegancko i klasycznie, a może nowocześnie i sportowo? A może da się to wszystko połączyć?

Zegarek męski Citizen Sports CA0740-14H
Zegarek męski Citizen Sports CA0740-14H

Zegarek Citizen Sports to pokaz możliwości tej japońskiej marki i kreatywności jej projektantów. Elegancki, brązowy pasek, doskonała linia koperty, stonowana kolorystyka, a przy tym nowoczesny wygląd tarczy wzbogacony okienkiem datownika oraz trzema totalizatorami z chronografem i wskaźnikiem czasu 24-godzinnego.
Który dziadek nie byłby uszczęśliwiony takim zegarkiem?

Zegarek męski Citizen Mechanical NJ2190-85E
Zegarek męski Citizen Mechanical NJ2190-85E

Idźmy dalej w ten elegancko-sportowy świat zegarków. Model Citizen Mechanical to czasomierz z napędem automatycznym, czyli takim, który nakręcany jest poprzez ruchy ręki podczas codziennego używania.
Tym razem casualowy charakter wynika nie z małych subtarcz na cyferblacie, ale z wyjątkowego bezela. Pewnie zauważyliście, że na pierścieniu oznaczone są stopnie i kierunki geograficzne. Dzięki temu, że pierścień ten jest ruchomy, to zegarek może służyć jako kompas. Super pomysł na nietypowy zegarek-prezent.

Zegarek męski Citizen Urban BM7400-21A
Zegarek męski Citizen Urban BM7400-21A

Ostatnia z naszych propozycji to klasyka połączona z nowoczesnym designem. Prosty, wręcz ascetyczny zegarek męski Citizen Urban, który pomimo swojej skromności przyciąga wzrok. Czy to zasługa jasnej, dwuczęściowej tarczy, czy może to efekt nowoczesnego kroju indeksu arabskiego – trudno powiedzieć. Pewność jest tylko taka, że to świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziadka.

Przekonaliśmy Was, że zegarek dla babci i dla dziadka to sposób, aby sprawić im radość? Te i inne modele znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl.
Z chęcią doradzimy, pomożemy, podpowiemy. Zapraszamy!