Zegarki Delbana Como – gustowny wybór

25.09.2019 Zegarki

Kolekcja Delbana Como to idealne rozwiązanie dla osoby, szukającej eleganckiego zegarka. Szwajcarscy zegarmistrzowie, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali nam wyśmienite czasomierze. Z pewnością mają one potencjał by stać się nieodłącznym elementem garderoby, każdego kto mógłby o sobie powiedzieć, że “ma klasę”.

Podobnie jak w przypadku licznych innych kolekcji, także za linią Delbana Como stoi określona inspiracja. Dzięki temu mamy pewność, że każdy produkt, pod którym podpisuje się ta szwajcarska marka, powstał na podstawie dobrze przemyślanej koncepcji. W tym przypadku rzeczoną inspiracją mogły być odwiedziny miejscowości Como we Włoszech. To właśnie ten punkt na mapie świata stoi za powstaniem kolekcji Delbana Como.

Włoski szyk, szwajcarska precyzja – czyli Delbana Como w czterech słowach

Como to urokliwy i luksusowy kurort, położony nad lazurowym jeziorem o tej samej nazwie, który świetnie sprawdza się jako kierunek turystyczny dla każdego kochającego włoskie poczucie stylu i klasę. Możemy tam spotkać ludzi ubranych w przepiękne, eleganckie kreacje złożone z najnowszych krzyków mody. Dzięki stonowanemu i gustownemu wzornictwu zegarki Delbana Como z powodzeniem mogłoby wzbogacić garderobę każdego, kto odwiedza (lub chciałby odwiedzić) ten słynny włoski kurort.

Zegarek męski Delbana Como 43601.694.6.041

Kup teraz

Jak widać na przykładzie powyższego modelu czasomierze z tej kolekcji pozbawione są jakichkolwiek dodatkowych dekoracji poza datownikiem na godzinie trzeciej i logiem marki. Delbana, co prawda, specjalizuje się w konstruowaniu rewelacyjnych chronografów, jednakże w tym wypadku zrezygnowali z tej funkcji. Naszym zdaniem była to bardzo dobra decyzja, ponieważ jednolitość i pozytywnie rozumiana prostota tarczy to zdecydowane atuty omawianej kolekcji. Warto też zwrócić uwagę na dość delikatne, lecz zwracające uwagę nakładane indeksy liniowe.

Dobrze, że projektanci postawili na minimalizm. Dzięki temu zegarki Delbana Como są eleganckie w sposób uniwersalny, a to coś całkiem niespotykanego, a jednocześnie zasługującego na szczególne uznanie. W kolekcji znajdziemy kilka modeli w dosyć szerokiej palecie kolorów – otrzymaliśmy czerń, biel, ale też granat czy brąz. Niektóre zostały zawieszone na skórzanych paskach, a inne na bransoletach typu mesh.

W poniższym zegarku wykorzystano czarny skórzany pasek, stylizowany na krokodyli wzór.

Zegarek męski Delbana Como 41601.694.6.031

Kup teraz

Męska moda nieustannie się zmienia, a dotyczy to także tego, co można nazwać eleganckim. Dawniej wybranie zegarka z bransoletą byłoby mocno dyskusyjne. Dzisiaj, na szczęście, meshowe bransolety są dobrym i uznanym rozwiązaniem nawet dla osób o najbardziej purytańskim wyobrażeniu klasy i elegancji. Warto zwrócić uwagę na to, że wszelkie metalowe elementy w kolekcji Delbana Como zostały przepięknie wypolerowane.

Zegarek męski Delbana Como 41801.694.6.061

Kup teraz

Zegarki Delbana Como to nie tylko perełki w zakresie wzornictwa, ale mają też piękne, a co ważniejsze, niezawodne wnętrze. Znajdują się w nich niezawodne mechanizmy Ronda – szwajcarskich specjalistów od mechanizmów kwarcowych. Zegarmistrzowie zadbali także o to, by nie narazić swoich dzieł na uszkodzenia. Tarcze czasomierzy Delbana Como są skryte pod szkłem szafirowym najwyższej jakości.

Prezentowane modele będą idealnie pasować do formalnych i eleganckich stylizacji, lecz mogą także posłużyć jako gustowny dodatek, gdy chcemy po prostu dodać nieco szyku nieco bardziej casualowej stylizacji.

Mam nadzieję, że kolekcja Delbana Como zrobiła na was pozytywne wrażenie. Zapraszamy więc do zapoznania się z pełną ofertą szwajcarskiego producenta. Znajdziecie w niej bogactwo różnorodnych i światowych inspiracji.