Zegarki Delbana – marki, które musisz znać

06.02.2019 Warto przeczytać

Delbana jest jedną z tych marek, które mają sporo do zaoferowania. Z jednej strony mówimy o wieloletniej tradycji, która przełożyła się na ogromne doświadczenie, z drugiej o wysokiej jakości i niepowtarzalnym designie. Zobaczcie, jak zaczęła się ich historia i czym wyróżniają się zegarki Delbana.

Goliardo Della Balda to nazwisko, które zapisało się na kartach historii i do dzisiaj wzbudza podziw wśród znawców branży zegarmistrzowskiej. Niedrogi luksus, najlepsza jakość i wyrafinowany design to cechy, którymi charakteryzują się zegarki Delbana. Na czym polegał sukces Della Baldy i jak udało mu się stworzyć markę, która należy do najbardziej cenionych firm zegarmistrzowskich na świecie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. W końcu jego czasomierze zachwycą nas od prawie 90 lat.

Zegarek męski Delbana Imola 41702.624.6.041

Kup teraz

Z San Marino do Szwajcarii

Historia marki sięga lat 20. XX wieku, kiedy Goliardo Della Balda – czyli przyszły twórca Delbany – postanowił opuścić malownicze San Marino i wraz z rodziną wyjechał do Szwajcarii. Celem było polepszenie komfortu życia, jednak emigrant miał też marzenie – chciał stworzyć własną manufakturę produkującą czasomierze. Szwajcaria, jako region słynący z zegarmistrzostwa o światowym znaczeniu, była idealnym miejscem na rozwój własnego biznesu.

Firma powstała w 1931 roku i od początku swojej działalności stawiała na wysoką klasę produktów. W tamtym czasie, Della Balda specjalizował się w produkcji mechanicznych zegarków kieszonkowych oraz naręcznych czasomierzy in-house, czyli takich, które powstały tylko w jednej, matczynej fabryce pod okiem producenta kontrolującego jakość.

Zegarki Delbana

W tym czasie, firma zatrudniała 100 pracowników, a w latach 50. produkowano już ponad 100 000 (!) zegarków rocznie. Marzenia Della Baldy zaczynały się spełniać, a kolejne lata pokazały, że osiągnięty sukces to dopiero początek, bo markę stać na dużo więcej.

Rozwój marki Delbana

Lata 70. były trudnym okresem dla producentów zegarków ze względu na panujący kryzys. Rozpoczęła się rewolucja kwarcowa, która zmieniła oblicze mechanicznych zegarków spychając je na drugi plan. Wiele manufaktur upadło, a tym, którzy utrzymali się na rynku nie wiodło się najlepiej. Ze względu na to, firma Della Baldy połączyła się z inną, dobrze prosperującą marką Wega. Fuzja poparta była związkami rodzinnymi, bo właścicielem marki Wega był Max Kessler, zięć Goliarda.

Efektem była zmiana nazwy na Wega Delbana, a także rozszerzenie oferty o innowacyjne czasomierze kwarcowe, co spełniło oczekiwania rynku tamtego okresu i przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu przez markę Delbana.

W 2001 roku do koncernu dołączyła firma Delma Watches Ltd., która wniosła ze sobą powiew świeżości, przy jednoczesnym kultywowaniu pierwotnych założeń i wyznawanych przez Della Baldę wartości. Obecnie Delbana jest zarządzana przez potomka Kesslerów, Daniela, który kontynuuje dzieło swoich pradziadków, przykładając dużą wagę do tradycji.

Zegarki Delbana

Za sukcesem marki stoją jednak nie tylko tradycje zegarmistrzowskie. Opiera się on także na dbałości o każdy detal, w tym sposób wykonania zegarków. Już na początku działalności, w latach 30., Della Balda wiedział, że precyzja wykonania i wysokiej klasy materiały są kluczem do osiągnięcia sukcesu i wzbudzenia zaufania wśród klientów. Te zasady obowiązują do dzisiaj, dlatego w ofercie marki znajdują się dopracowane zegarki dla kobiet i mężczyzn, które wyróżniają się na tle konkurencji niebanalnym designem i wysoką jakością.

Zegarek męski Delbana Manhattan 73501.578.6.034

Kup teraz

Początkowy okres działalności firmy miał duże znaczenie dla przyszłego charakteru zegarków Delbana. W XXI wieku produkty wciąż nawiązują do lat 40. i 50. Wystarczy spojrzeć na kolekcję Fiorentino, która jest hołdem dla miasta, z którego pochodził Goliard Della Balda. Seria łączy w sobie cechy stylu retro oraz najlepszą jakość wykonania czasomierzy. To właśnie taki charakter zegarków jest najczęściej spotykany w kolekcjach Delbana.

Liczy się również kreatywność i otwartość na potrzeby rynku. Seria Oxford to jedna z ciekawszych kolekcji zegarków Delbana, której skromne projekty i nowatorskie podejście do designu znajdują uznanie wśród klientów z wielu zakątków świata. Warto zwrócić również uwagę na kolekcje Como czy Imola. Różnorodność damskich i męskich kolekcji dostępnych w sklepie umożliwia każdemu, kto szuka dobrego stylu w zegarmistrzostwie, wybranie odpowiedniego modelu dla siebie.

Zegarek męski Delbana Oxford 73701.626.6.031

Kup teraz

Produkty są wierne tradycji, a dzięki bogatej ofercie, czasomierze są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie nowatorskie rozwiązania, ale też przez tych, którzy preferują klasyczną stylistykę.

Zegarki Delbana często projektowane są z uwzględnieniem zdobień, takich jak delikatne kryształy czy masa perłowa – obecna między innymi w kolekcji Safira oraz Sevilla. Wybór najlepszych gatunkowo produktów jest jedną z ważniejszych zalet marki. To właśnie dlatego modele zegarków Delbana są tak zachwycające i przykuwają wzrok.

Zegarek damski Delbana Antibes 41611.615.1.536

Kup teraz

Ile kosztują zegarki Delbana?

Jak już wspominaliśmy, wybór jest ogromny. Wszystkie zegarki są odbiciem wieloletniej tradycji i wyjątkowej jakości, która wzbudza zaufanie klientów. Delbana posiada także kolekcję sportową o charakterystycznym, pełnym awangardowych rozwiązań designie. Jednak wszystkie serie zegarków łączy jedno – każdy czasomierz wykonany jest z największą dbałością o detal.

Delbana charakteryzuje się niewygórowanymi cenami. Biorąc pod uwagę szwajcarskie korzenie i sygnaturę Swiss Made, która pojawia się jedynie na modelach o szczególnych cechach, zakup czasomierza Delbana to nieduży koszt. Kwoty wahają się między 720 zł a 1700 zł, w zależności od zastosowanego mechanizmu czy dodatkowych funkcji. Patrząc obiektywnym okiem na obecny rynek zegarmistrzowski, nie jest to dużo.

Zegarki Delbana

Wieloletnia praktyka i dbałość o szczegóły przyniosły sukces marce, a ich czasomierze zyskały uznanie także wśród wymagających klientów, szukających zegarków prestiżowych firm.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą zegarków Delbana, dostępnych w sklepie Minuta.pl. Życzymy udanych zakupów!