Zegarki Maserati GT Eco Energy – zasilanie solarne w modelach inspirowanych kultowym Granturismo

17.06.2019 Nowości

Zegarki Maserati GT Eco Energy to kolejny przykład na to, że zasilanie solarne w czasomierzach staje się jednym z najlepszych rozwiązań na rynku. Technologia pojawiła się w jednej z najbardziej znanych kolekcji marki – w czasomierzach o sportowym zacięciu, których inspiracją był Maserati GT.

Granturismo to obiekt westchnień niejednego miłośnika sportowych maszyn, jednak dla większości pozostaje niedostępny. Trochę inaczej jest z zegarkami Maserati, których ceny są bardziej przyjazne dla portfela. Jeśli jesteście fanami aut Maserati i przekonuje was unikalny design tych czasomierzy, to w naszej ofercie znajdziecie trzy perełki, które z pewnością mają potencjał, by stać się nieodłączną częścią waszej garderoby.

Zegarek męski Maserati GT R8871134002

Kup teraz

Wzornictwo Maserati – prędkość i klasa

Wszystkie zegarki sygnowane logo tej znanej marki motoryzacyjnej pną się na wyżyny w kwestii unikalnego i dopracowanego designu. Projektanci odpowiedzialni za zegarki Maserati GT Eco Energy stanęli na wysokości zadania i możemy odnaleźć w nich wszystkie te cechy, za które pokochaliśmy tę włoską firmę.

Przede wszystkim przy produkcji kolekcji Maserati GT Eco Energy udało się osiągnąć balans między funkcjonalnością, elegancją i duchem motoryzacji, odzwierciedlonym w różnych samochodowych akcentach. Projektanci wyraźnie czerpią inspirację z cech charakterystycznych aut Maserati. W kształcie koperty widać fascynację wyglądem felg czy dużej, imponującej kraty grilla, na której umieszczone jest logo firmy.

W niektórych modelach projektanci bawią się logiem, czasami wtapiając je w fakturę tarczy lub stosując inne projektowe triki. W przypadku kolekcji Maserati GT Eco Energy zostało umieszczone klasycznie nad nazwą firmy. Tak naprawdę miłośnicy tych włoskich samochodów z łatwością dostrzegą, jak wiele pracy poświęcono, by czasomierze oddawały ducha potężnych maszyn napędzanych mocarnymi silnikami V8.

Zegarek męski Maserati GT R8873134003

Kup teraz

Zegarki Maserati GT Eco Energy

Skupiając się już konkretnie na tej wyjątkowej kolekcji, warto zacząć od środka, a precyzyjniej mówiąc – od wnętrza. Podobnie jak legendarne samochody Maserati Granturismo GT korzystają z najnowszych osiągnięć branży motoryzacyjnej, tak samo ich czasomierze czerpią z rozwoju zegarmistrzostwa.

Sercem zegarków z kolekcji Maserati GT Eco Energy jest mechanizm kwarcowo-słoneczny, korzystający z najnowszych rozwiązań technologii solarnej. Jego największą zaletą jest niemal całkowita bezobsługowość, a to znaczy, że nie ma konieczności wymiany baterii. Akumulator ładuje się na bieżąco w trakcie użytkowania czasomierza.

Po pełnym naładowaniu, mechanizm będzie działać przez cztery miesiące, a ostrzeżenie o spadającym poziomie energii otrzymamy dwa tygodnie przed planowanym rozładowaniem. Producenci pomyśleli o jeszcze jednej bardzo istotnej rzeczy. Korzystając z urządzeń, posiadających akumulatory wielokrotnego użytku często obawiamy się o ich przypadkowe uszkodzenie poprzez nadmierne naładowanie. W tym wypadku mechanizm solarny VR42A EPSON, który napędza zegarki Maserati GT Eco Energy został zabezpieczony przed tym zagrożeniem w dodatkowy sposób.

Zegarek męski Maserati GT R8871134003

Kup teraz

Poza pięknym wnętrzem, omawiana kolekcja kusi także wyjątkowym designem i funkcjonalnością. Koperta została wykonana ze stali szlachetnej najwyższej jakości, a nakładane indeksy zostały wypolerowane, tak by uzyskać przyjemny dla oka efekt. Urzeka także układ subtarcz, które przypominają wyglądem deskę rozdzielczą sportowego bolidu. Mając na nadgarstku taki czasomierz, poczucie jakości i klasy jest gwarantowane. Warto także zaznaczyć, że zegarki Maserati GT Eco Energy zostały wyposażone w funkcje chronografu, datownika oraz wodoszczelność na poziomie 10 ATM.

Zegarki Maserati GT Eco Energy to doskonały wybór dla każdego miłośnika motoryzacji, ale nie tylko. Tak naprawdę, dzięki pietyzmowi jaki włożono w konstrukcję tych czasomierzy są one po prostu świetnym wyborem dla każdego, kto ceni jakość i unikalne wzornictwo w atrakcyjnej cenie.

Wybierając model z kolekcji Maserati GT Eco Energy dostajemy nie tylko zegarek, dający przyjemne poczucie komfortu, luksusu i mocy, ale też niewielkie, samowystarczalne dzieło sztuki, umieszczone na eleganckiej bransolecie lub perforowanym pasku z naturalnej skóry.

Jeżeli spodobała wam się wizja projektantów Maserati, to zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą marki.