Marki, które musisz znać – Paul Hewitt

Osoby, które znają markę Paula Hewitta cenią w niej podejście do niesamowitego wyczucia smaku i niepowtarzalnego stylu, ponieważ, kiedy już raz zobaczysz zegarki tego producenta, nigdy nie pomylisz ich z żadnymi innymi. Zobaczcie, co wyróżnia czasomierze Paula Hewitta i dlaczego cieszą się taką popularnością.

Marka Paul Hewitt pojawiła się na rynku zegarmistrzowskim stosunkowo niedawno, ale zawładnęła nim niemal natychmiast, szturmem zdobywając tysiące klientów szukających designerskich zegarków. Stworzenie marki, która spełnia oczekiwania wielu, ale jednocześnie pozostaje wierna obranej przez siebie stylistyce, było strzałem w 10. Dodatkowo w jej tle kryje się bardzo ciekawa rodzinna historia.

Historia Paula Hewitta

Paul Hewitt był angielskim krawcem, który na początku XX wieku w Londynie otworzył swoją pierwszą pracownię. Niektórzy mogą się zastanawiać, jak to się stało, że współczesna marka, która kryje się pod jego nazwiskiem jest niemiecka, ale wszystko związane było ze strzałą amora, która dosięgła Brytyjczyka i Niemkę.

Paul Hewitt zakochał się w mieszkance regionu prusko-fryzyjskiego i dla niej porzucił rodzinne strony. Niedługo potem podobny butik otworzył już na terenie Niemiec. Zauważył, że obydwa narody mają niezaprzeczalne atuty, które dobrze będzie ze sobą połączyć.

Tym samym salon odzieży męskiej Paula Hewitta zaproponował rodakom żony ubrania, które łączyły w sobie elegancję brytyjskich dżentelmenów i wysoką jakość, z której znani byli niemieccy producenci. Taka integracja nie mogła się nie udać.

Tradycje przeniesione we współczesność

100 lat później prawnuk Paula Hewitta szukał inspiracji do stworzenia swojej marki. Sięgał po różne pomysły, ale dopiero zagłębienie się w rodzinnym drzewie genealogicznym przyniosło to czego szukał – urzekającej rodzinnej historii. Zwrócił uwagę na aspiracje pradziadka i postanowił przenieść je nie na krawiectwo, ale na zegarki i biżuterię.

W 2009 roku stworzył markę, której nazwa miała nawiązywać do rodzinnej historii. Wykorzystał również pomysł, który zakładał połączenie klasyki, angielskiej elegancji i niemieckiej precyzji, wzbogacając go o współczesne zdobycze branży zegarmistrzowskiej.

Jakie są zegarki Paul Hewitt?

Czasomierze tego producenta wyróżniają się na tle innych w tej grupie cenowej. Najważniejszą ich zaletą jest to, że każdy produkt jest wykonywany ręcznie, a to gwarancja utrzymania odpowiednio wysokiej jakości. Również materiały, które zostały użyte do ich produkcji podlegają bardzo restrykcyjnym normom, łącznie z tymi, które są możliwie najbezpieczniejsze dla środowiska naturalnego. To zaskakujące, ponieważ te zegarki nadal znajdują się w kategorii fashion, więc najważniejszym ich atutem powinien być atrakcyjny wygląd, który tutaj również idzie w parze z jakością.

Oglądając poszczególne modele Paula Hewitta nie sposób nie zauważyć, że mają dość klasyczny i oszczędny design, ale w bardzo nowoczesnej odsłonie. Projektanci chętnie wykorzystują zestawienia ciekawych bransolet wykonanych ze stali, skóry lub materiału i bardzo subtelnych kopert. Kolorystyka jest na tyle bogata, że skusi nawet najbardziej wymagającego klienta. Nic dziwnego, że zegarki te bardzo często są podrabiane, a kopiowanie wzorów Paula Hewitta jest zdecydowanie zbyt daleko idące, aby mówić o inspiracji. Warto pamiętać, że tylko oryginalny zegarek tej firmy jest warty uwagi.

Logo i zamiłowanie do marynistycznych motywów

Wspomnieliśmy, że tych zegarków nie da się pomylić z żadną inną marką. Odpowiada za to nie tylko dość ciekawy wygląd, ale również logo. Kotwica ze sznurem nawiązuje do najbardziej oczywistych symboli morskich. Paul Hewitt wykorzystuje ją nie tylko w samym znaku firmowym, ale również jako jej wariacje przy tworzonych bransoletkach męskich i damskich.

Nawiązania do stylu marynistycznego zauważymy także w doborze kolorystyki i materiałów np. kolorowych pasków. Producent proponując poszczególne modele zadbał, aby zegarki były bardzo uniwersalne, dlatego klient, który zakupi czasomierz z odważnym paskiem ma możliwość odświeżenia jego wyglądu.

W ofercie znajdują się paski do szybkiej wymiany, która jest niezwykle prosta i intuicyjna. Tym samym, w ciągu kilku chwil możemy zmienić całkowicie odbiór czasomierza, a styl casualowy zastąpić bardziej eleganckim.

Ile kosztują zegarki Paul Hewitt?

Czasomierze tego producenta znajdują się w bardzo przystępnej grupie cenowej. Zarówno zegarki męskie, jak i damskie oscylują między 600 a 1200 zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zakup paska, który miałby całkowicie odmienić kopertę zegarka, to jego cena uzależniona jest od użytego materiału i waha się od 180 zł za pasek skórzany do 270 zł za bransoletę.

Wszystkie modele zegarków damskich i męskich dostępne są pod tym linkiem.

Poniżej trzy najciekawsze modele zegarków Paul Hewitt

Zegarek unisex Paul Hewitt Sailor PH-SA-R-ST-B-4M

Zegarek zachwyca ciekawą kolorystyką, w której główną rolę gra przepiękny odcień złota i czarna tarcza. Jest na tyle uniwersalny pod względem wielkości tarczy, że z powodzeniem mogą go nosić również kobiety. Czasomierz ozdobiony jest na godzinie dwunastej rzymskimi cyframi, a na godzinie szóstej drobnym detalem charakterystycznym dla tej marki.

Zegarek unisex Paul Hewitt Signature PH-M1-S-B-5M

Głęboka czerń nadaje mu elegancji i tajemniczości. To zegarek, który równie dobrze sprawdzi się w stylizacjach codziennych, jak i tych bardziej okazjonalnych. Czasomierz ozdobiony jest sekundnikiem, w którym tradycyjna wskazówkę zastępuje dyskretna kotwiczka.

Zegarek unisex Paul Hewitt Signature PH-M1-R-B-16M

Intrygująca kolorystyka zbliżona modnemu w ostatnim czasie stylowi vintage to doskonała propozycja dla osób, które lubią ciekawe dodatki. Ciemna tarcza mocno kontrastuje z ciepła barwą paska, wiec zegarek nie zostanie niezauważony.

Sprawdźcie pełną ofertę zegarków Paul Hewitt, a my życzymy udanych zakupów 🙂

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *