Zegarki z zieloną tarczą – klasycznie czy odważnie?

14.11.2018 Zakupy

W sklepie pojawiło się sporo nowości, które obfitują w zielenie, zarówno te bardziej soczyste, jak i stonowane. Zegarki z zieloną tarczą nie należą jednak do tych uniwersalnych. Jaki więc czasomierz wybierze Mr Green?

Zieleń ma bardzo przyjemne konotacje, głównie z ożywczą siłą natury. W innych kręgach kulturowych ma symboliczne znaczenie, tak jak w Chinach, gdzie stała się kolorem bogactwa i sukcesu. Dla Chińczyków jest również kolorem biznesu i zaufania, dlatego możemy znaleźć tam zielone budynki banków czy firm ubezpieczeniowych. W Irlandii zieleń stanowi przewodni kolor Dnia Świętego Patryka, który obchodzony jest bardzo hucznie, do tego stopnia, że zaraził się nim cały świat.

W Europie kolor ten nie należy do najpopularniejszych, ale nie zmienia to faktu, że niektórzy mężczyźni poszukują zegarków w zieleni – są nieszablonowe i intrygujące. Zieleń niesamowicie nastraja i dodaje energii.

Zegarek męski Timex Easy Reader TW2R35900

Kup teraz

Z drugiej strony, zielony kolor należy do barw bliskich naturze, a te nigdy nie wychodzą z mody. Wśród tych kolorów są nie tylko zielenie, ale również brązy i beże. Każdy z nich działa kojąco na ludzki umysł – zieleń wpływa na nastrój, a oko zdaje się chłonąć jej relaksującą aurę. Nie bez przyczyny określana jest mianem najbardziej uspokajającego koloru na świecie.

Jak to wygląda w modzie męskiej?

Zieleń jest dość trudnym kolorem w modzie, ale nie zmienia to faktu, że domy mody chętnie po nią sięgają, szczególnie jeśli ma być przewodnią barwą dodatków. Tym sposobem chętnie zestawia się ją z granatem, beżem, czernią i szarością, tworząc ciekawe i odważne stylizacje. Zieleń nie ogranicza się do jednego stylu – można nosić ją swobodnie (kurtki, bluzy, koszulki), ale też bardziej formalnie, jako śmiałą alternatywę do bezpiecznych barw.

Zegarek unisex Gold Green Sunray Nixon Time Teller A0451919

Kup teraz

Producenci, świadomi potrzeb klientów, tworzą dodatki, które świetnie komponują się z różnymi częściami męskiej garderoby. Branża zegarkowa również dostrzega w tym spore pole do popisu i prezentuje czasomierze, które pokrywają się z wieloma oczekiwaniami, chociaż trzeba przyznać, że zegarki z zieloną tarczą dedykowane są pewnym siebie mężczyznom, którzy nie boją się nieszablonowych kompozycji.

Zegarek męski Victorinox Maverick 241606

Kup teraz

Zegarki z zieloną tarczą dla mężczyzn

Mimo, że kolor ten jest wymagający, mężczyźni coraz częściej decydują się na zielone czasomierze. Na rynku zegarmistrzowskim możemy spotkać wiele odcieni, które dają zdecydowanie większą swobodę i możliwość ciekawego ich wystylizowania. Wszystko od stonowanych, niemal pastelowych barw aż do energetyzujących i soczystych odcieni.

Przykładem takiego zegarka jest propozycja Vostok Europe z linii Almaz, który posiada zarówno tarczę, jak i pasek w odcieniu ciemnej, głębokiej zieleni. To produkt najwyższej jakości, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Takiego, który potrzebuje wytrzymałego i niecodziennego czasomierza.

Zegarek męski Vostok Europe Almaz 6S11-320C261

Kup teraz

Jednym z klasycznych sportowych modeli o ciekawym wyglądzie będzie zegarek Invicta, którego tarcza ma zdecydowany i wyrazisty kolor zieleni. Jednak nie to stanowi główny atut zegarka, a jego funkcje, bo Invicta przedstawia jeden ze znakomitych diverów o sporej wodoszczelności sięgającej 30 ATM – to już propozycja godna zawodowego nurka. Zieleń jest jedynie tłem dla wyrazistych wskazówek, pokrytych fluorescencyjną warstwą New Lite, wyrazistego datownika ze szkłem powiększającym oraz bezela, bez którego o dobrym zegarku dla nurka nie może być mowy.

Zegarek męski Invicta Pro Diver 20096

Kup teraz

Marki fashion nie zostają z tyłu i przedstawiają zegarki dla miłośników wygody i casualowego stylu. Odważnym projektom towarzyszą nie tylko jaśniejsze lub zgaszone odcienie, ale również te jaskrawe i żywiołowe – tak właśnie jest z jednym z modeli Lacoste. Zegarek został w całości zaprojektowany z myślą o niesztampowych dodatkach, a zieleń stanowi dominujący motyw przewodni. Ten sam odcień pojawia się nie tylko na tarczy, ale również na kopercie i silikonowym, wygodnym pasku.

Zegarek męski Lacoste L1212 2010973

Kup teraz

Zieleń w wersji formalnej? Oczywiście i najlepszą propozycją będzie w tym wypadku marka Orient, która zdecydowała się na lekkie przygaszenie zieleni czernią. Zastosowanie cieniowanej tarczy sprawia, że nabiera ona głębokości, szlachetności i bardziej zobowiązującej formy. Nie jest to popularny zabieg w zegarkach męskich, ale w zegarkach damskich nadal pozostaje jednym z najmodniejszych. Trzeba przyznać, że wprowadzenie do projektu koloru żółtego złota znacznie orzeźwia tę propozycję i dodaje jej elegancji. Taki zegarek doskonale będzie prezentował się ze złotymi spinkami do mankietów.

Zegarek męski Orient FAC08002F0

Kup teraz

Zegarki z zieloną tarczą wkraczają coraz pewniejszym krokiem do sklepu minuta.pl, dlatego zapraszamy do zapoznania się z szeroką i bardzo różnorodną ofertą.