Datownik z dniem tygodnia – Day Date w propozycjach marki Sekonda

01.08.2019 Zakupy

Day Date, czyli datownik z dniem tygodnia to jedna z najciekawszych interpretacji multidatownika, którą szczególnie cenią klienci stawiający na elegancki i minimalistyczny design. Sporo takich zegarków znajdziecie w ofercie marki Sekonda, która chętnie wprowadza je do swoich projektów.

Jak doskonale wiecie, datownik jest najpopularniejszą w zegarmistrzostwie i jednocześnie jedną z najbardziej poszukiwanych funkcji. Co więcej, klienci nierzadko rezygnują z zakupu danego modelu właśnie przez wzgląd na brak wskazania daty w konkretnym projekcie. To spowodowało, że większość zegarków męskich i spora liczba damskich po prostu musi mieć datowniki, a producenci czasomierzy prześcigają się w ich komponowaniu z pozostałymi detalami.

Dobrze zaprojektowany potrafi stać się głównym elementem architektury tarczy.

Zegarek męski Sekonda Classic 1590.00

Kup teraz

Pokłosiem tego jest kilka typów datowników, które dość szeroko omówiliśmy w publikacji “Najpopularniejsza funkcja pod lupą, czyli rodzaje datowników w zegarkach”. Z niej dowiecie się o pierwszym zegarku z komplikacją daty i poznacie kilka różnych odsłon datowników, w tym multidatowniki w rozmaitych odsłonach.

Zegarek męski Sekonda Classic 1439.00

Kup teraz

Zegarek męski Sekonda Classic 1643.00

Kup teraz

Datownik z dniem tygodnia w jednym oknie

Tym razem chcemy pokazać wam jak prezentuje się szczególnie atrakcyjny wizualnie datownik z dniem tygodnia, znany również pod nazwą Day Date. Warto przypomnieć, że nie jest to klasyczna odsłona datownika, który w podstawowej wersji wskazuje jeden z 31 dni miesiąca, ale multidatownik uzupełniony dodatkowo o funkcję wskazania dni tygodnia.

Nawet w tym wypadku, producenci zegarków potrafią sięgnąć na wyżyny kreatywności i umieszczać poszczególne informacje w dość interesujących konfiguracjach np. z dniem tygodnia umieszczonym na godzinie 6 i odseparowanym od wskazania daty. Niemniej jednak, to właśnie klasyczny Day Date, którego obrotowe tarcze zamknęły się w jednym oknie jest najbardziej tradycyjną odsłoną multidatownika.

Zegarek męski Sekonda Classic 1654.00

Kup teraz

Zegarek męski Sekonda Classic 1639.00

Kup teraz

Łatwo zauważyć, że dni tygodnia najczęściej opisane są w języku angielskim, chociaż zdarzają się również limitowane odsłony w innych językach, ale to prawdziwa rzadkość. I o ile w przypadku zegarków Sekonda nie powinniśmy się temu dziwić, bo marka jest brytyjska, o tyle taką samą nomenklaturę przyjęły również marki szwajcarskie, japońskie czy niemieckie.

Trzeba przyznać, że ten typ multidatownika prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie i dodaje uroku nawet modelom o sportowych liniach.

Zegarek męski Sekonda Sport 1350.00

Kup teraz

To oczywiście nie jedyne propozycje funkcji Day Date w sklepie minuta.pl i również nie jedynie w przypadku marki Sekonda. Więcej znajdziecie w pełnej ofercie producenta, do przejrzenia której gorąco zachęcamy.