Panele słoneczne wbudowane w tarcze i technologia Bluetooth. Nowy G-Shock Steel-G zaskakuje!

11.09.2020 Nowości

Od polskiej premiery pierwszego smartwatcha G-Shocka, o której pisaliśmy na naszym blogu, minęły dwa miesiące, a producent znów postanowił uraczyć swoich klientów doskonałym sprzętem. Poznajcie G-Shock Steel-G.

Poprzedni zegarek wzbudzał wiele emocji wśród internautów, którzy z przez wiele sezonów czekali, aż w ofercie słynnej serii G-Shock pojawi się w końcu urządzenie w pełni kompatybilne ze smartfonem. No i stało, się a model G-Shock G-Squad GBD H1000 jest dowodem na fascynację producenta nowoczesnymi technologiami. Najnowsza propozycja G-Shocka różni się nieco od swojego poprzednika, lecz nie przestaje zachwycać. Na jakie cechy nowoczesnego zegarka tym razem postawił producent?

Zegarek G-Shock Steel-G – Czasomierz zasilany słońcem

Zaczniemy od kwestii najważniejszych. W kolekcji G-Shock Steel-G producent postawił na mechanizm kwarcowy z systemem Tough Solar, co oznacza, że każdy zegarek posiada akumulator zasilany światłem, a wspomniane panele słoneczne zostały wbudowane w tarcze każdego z nich. Ogniwa słoneczne wyłapują światło, a następnie przetwarzają je na energię potrzebną do zasilania zegarka. System ten zapewnia urządzeniom niespotykaną dotąd efektywność energetyczną.

Casio G-Shock G-Steel GST-B300S-1AER
Casio G-Shock G-Steel GST-B300S-1AER

Połącz go ze smartfonem

Z kolei za kompatybilność zegarka ze smartfonem odpowiada oczywiście technologia Bluetooth, która pozwala na wymianę danych pomiędzy urządzeniami. Aby zacząć korzystać z wielu użytecznych funkcji, wystarczy w swoim smartfonie zainstalować aplikację G-Shock Connected.

Casio G-Shock G-Steel GST-B300SD-1AER
Casio G-Shock G-Steel GST-B300SD-1AER

Zegarek G-Shock Steel-G – odporność zegarka survivalowego

Zegarki z najnowszej kolekcji G-Shock G-Steel to atrakcyjny wygląd sportowego czasomierza, połączony z nowocześnie wyposażonym wnętrzem. Seria składa się z czterech modeli o spójnej, typowo męskiej kolorystyce, w której dominują odcienie srebra i szarości, jak i ponadczasowa czerń. Sporych rozmiarów (50 mm średnicy) koperta stanowi podstawę całości, a wykonano ją zarówno ze stali szlachetnej, jak i tworzywa. Jej solidne wykonane wraz z systemem antywstrząsowym tworzy doskonały duet, który sprawia, że zegarek G-Shock Steel-G jest odporny na uderzenia i poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach, przez co może śmiało pełnić rolę zegarka survivalowego.

Casio G-Shock G-Steel GST-B300E-5AER
Casio G-Shock G-Steel GST-B300E-5AER

G-Shock Steel-G czytelność podświetlenia Double Led Light

Uwagę przyciąga typowo sportowa tarcza, która dzięki podświetleniu Double Led Light gwarantuje przejrzysty odczyt godziny, daty i innych praktycznych funkcji o każdej porze dnia i nocy. A skoro już jesteśmy przy funkcjonalności zegarka G-Shock Steel-G, warto zwrócić uwagę na to, co to urządzenie potrafi. Do najważniejszych funkcji należy z pewnością automatyczny kalendarz czy system pięciu alarmów z funkcją drzemki. Zwolennicy podróży z pewnością docenią możliwość odczytu godziny w wersji 12 i 24 godzinnej oraz możliwość ustawienia stref czasowych.

Casio G-Shock G-Steel GST-B300SD-1AER
Casio G-Shock G-Steel GST-B300SD-1AER

G-Shock Steel-G dokładność co do 1/1000 sekundy

Nowość G-Shocka zachwyciła również sportowców. Urządzenie posiada szereg przydatnych do kontrolowania swojej aktywności funkcji, takich jak stoper o niezawodnej dokładności 1/1000 sekundy czy odmierzający czas 24-godzinny timer. Zabezpieczenie przed przedostaniem się do wnętrza urządzenia wody jest dobrą wiadomością dla wielbicieli sportów wodnych czy trekkingów w ekstremalnych warunkach, bowiem G-Shock Steel-G posiada wodoszczelność na poziomie 200 m, co pozwala na nurkowanie z aqualungiem.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z najnowszą kolekcją zegarków G-Shock Steel-G. Wszystkie cztery wspomniane w treści modele znaleźć można już w naszym sklepie internetowym Minuta.pl, dlatego serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się ich dokładnej specyfikacji. Udanych zakupów!