Retro zegarki Delbana

18.08.2021 Zegarki

Szwajcarskie czasomierze Delbana cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce. To zauroczenie sięga lat 50 XX wieku. Cofnijmy się więc w czasie i sprawdźmy, czy retro zegarki Delbana zachowały charakter minionego wieku.

Styl retro cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Moda “na stare” dotyczy wielu aspektów naszego życia. Kupujemy retro meble, sprzęt audio stylizowany jest na lata 50 czy 60 XX w., nie wspominając już ubraniach, czego przykładem jest choćby powrót do łask spodni dzwonów.
Nie inaczej jest z zegarkami. Wiele modeli nawiązuje swoją stylistyką do czasomierzy z początków lub połowy minionego stulecia. Marka Delbana poszła krok dalej – stworzyła całą linię, którą nazwała po prostu Retro.

Staromodna klasyka zegarków

Elegancki styl modelu, który prezentujemy poniżej, wynika z jego tradycyjnego wyglądu. Idealnie okrągła koperta, pasek z naturalnej skóry – klasycznie i prosto.

Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.044
Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.044

Spójrzcie na pięknie wykończoną tarczę modelu Delbana Retro. Zdobiony giloszem cyferblat ma ciemnoniebieski kolor, który doskonale komponuje się ze srebrnymi dodatkami – indeksem, datownikiem oraz wskazówkami.
Jeśli mężczyzna chce wyglądać elegancko i poważnie, taki zegarek to obowiązkowy dodatek na nadgarstku. Wyobraźcie sobie, jak będzie się prezentował ten czasomierz z dobrze skrojonym garniturem oraz białą koszulą. Wyśmienita kompozycja.

Natomiast panowie, którzy lubią styl tradycyjny, ale jednocześnie chcą go czymś przełamać, marka Delbana proponuje modele Retro Chronograph.

Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104
Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104

To zestawienie dwóch charakterów – starodawnej klasyki oraz sportowej energii. Wyszła z tego elegancka kompozycja dla nowoczesnego mężczyzny, który lubi nieszablonowe ozdoby stroju.
Delbana Retro Chronograph, jak sama nazwa wskazuje, na cyferblacie posiada dwie subtarcze chronografu. To typowo sportowy akcent, jednak połączony z brązowym kolorem tarczy oraz złotem dodatków i koperty nabiera eleganckiego charakteru.

Skoro na klasycznej tarczy można umieścić wskaźniki chronografu, to przekonajmy się, czy także inne wstawki będą współgrały z retro stylem zegarka.

Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034
Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034

Ten męski zegarek pochodzi z kolekcji Retro Moonphase. Cyferblat w tym modelu jest mocno rozbudowany.
Na dodatki składają się dwa okienka multidatownika oraz dwie skale na obwodzie tarczy, które przedstawiają nazwy miesięcy oraz numery tygodni w roku. Oczywiście, zgodnie z nazwą, jest również wskaźnik z fazami księżyca. Choć wydaje się to dużo, bez obaw, czytelność i przejrzystość odczytu nie jest w żaden sposób zaburzona.
To idealny model dla panów, którzy chcą mieć zegarek inny niż większość dostępnych. Z Retro Moonphase na nadgarstku można się poczuć naprawdę wyjątkowo.

Czy to retro zegarek?

Wspomnieliśmy na wstępie, że szwajcarska Delbana stworzyła całą linię Retro. Chcemy Wam pokazać jeszcze model, który do tej kolekcji nie należy, ale naszym zdaniem jest świetnym przykładem zegarka z tradycyjnym charakterem.

Zegarek męski Delbana Locarno 53601.714.6.032
Zegarek męski Delbana Locarno 53601.714.6.032

Zgadzacie się z nami, że styl tego zegarka jest na wskroś klasyczny i nawiązujący do dawnych lat? Seria Locarno w założeniach projektantów nawiązywać miała do czasomierzy z lat 70 XX w. To piękny model o nietypowym kształcie koperty.
Tu przedstawiamy Wam wersję czarną, ale w kolekcji występują również inne wersje kolorystyczne.
Prezentowaliśmy je wszystkie w naszym artykule “Klasyczny czy casualowy? Zegarek męski Delbana Locarno”. Zachęcamy do lektury i zapoznania się z tą wyjątkową kolekcją szwajcarskich zegarków.

Naszym zdaniem retro zegarki dalej będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, abyście w naszym sklepie Minuta.pl mieli bogatą ofertę modeli, które nawiązują do dawnych lat. Zapraszamy do nas!