To jedyne takie zegarki na świecie! Nowa, designerska marka TINT już w naszym sklepie Minuta.pl

03.02.2021 Marki Zegarki

Takich zegarków w sklepie Minuta.pl jeszcze nie było, a to dlatego, że modułowe zegarki nowej marki TINT to jedyne na świecie czasomierze o takiej konstrukcji. TINT tworzy odważne designersko produkty z pogranicza zegarków i biżuterii. Poznajcie je bliżej.

Pełna nazwa polskiej marki to There Is No Time. Mocno futurystyczne, niekatalogowe i awangardowe – tak w skrócie moglibyśmy opisać zegarki TINT. Czasomierze wyróżniają się na tle konkurencji swoją charakterystyczną modułową formą, a mimo wielu podobieństw, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby różniły się między sobą subtelnymi detalami. Co to oznacza? Każdy pojedynczy TINT jest produktem unikatowym, a wszystko dzięki specyfice materiału dekoracyjnego, który sam w sobie jest niesamowicie różnorodny. To również zasługa oryginalnej i całkowicie nowatorskiej konstrukcji zegarka.

Zegarki TINT – awangarda w najlepszym (bo polskim) wydaniu

Założycielami marki są dwaj wspólnicy – Ksawery Tyzo oraz Maciej Kotowski, którzy dwa lata temu podjęli się wyzwania stworzenia tak unikatowej kolekcji zegarków. Początki, jak to zwykle bywa do najłatwiejszych nie należały, a pierwszą siedzibą firmy był…dom Ksawerego. Nie było łatwo stworzyć wyjątkowe zegarki modułowe, które dzisiaj wiodą prym i wyróżniają markę na rynku międzynarodowym.

Zegarek TINT Basic TINT01
Zegarek TINT Basic TINT01

W całości zaprojektowane przez artystów

Mimo trudności, efekt, który możemy podziwiać obecnie to ogrom pracy i wyczucie stylu nie tylko dwójki założycieli, ale również najlepszych polskich designerów. Ksawery i Maciej dali wolną rękę designerom prowadzonym przez wielokrotnie nagradzanego Michała Biernackiego m.in. nagrodami Red Dot Best of the Best 2012 czy Red Dot Design Award 2010. I okazało się to strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Biuro Algorytm Design zaprojektowało jeden z najciekawszych zegarków, jakie sami widzieli. Pozornie prosta, acz bezkompromisowa konstrukcja, kryła w sobie wielką moc.

Zegarek TINT Premium TINT04
Zegarek TINT Premium TINT04

Projekt zachwycał, ale jego realizacja nie należała do najłatwiejszych. Założyciele firmy TINT wybrali drogę „pod prąd” – niespotykaną dotąd konstrukcję, której wyprodukowanie wymaga ręcznej pracy wielu wykwalifikowanych pracowników siedmiu fabryk zlokalizowanych w Dongguan, Guangdong i Shenzhen.

Zegarki TINT w sklepie Minuta.pl

Cieszymy się ogromnie, gdy w naszym sklepie pojawiają się marki unikatowe, które swoimi nieszablonowymi projektami udowaniają, że czasem naprawdę warto iść pod prąd z panującymi trendami i realizować swoją artystyczną wizję.

Zegarek TINT Woods TINT06
Zegarek TINT Woods TINT06

Nowości nie brakuje zarówno w asortymencie damskim, jak i męskim, jednak łączy je modułowy charakter zegarków. Co to oznacza? Koperta zegarka TINT to prostopadłościan, który ma w podstawie kwadrat o boku 32 milimetrów. Jest to rozmiar, który we wczesnych latach XX wieku zarezerwowany był dla zegarków męskich. Każdy z nich wyposażony jest w moduł dekoracyjny np. w poniższym przypadku jest to drewno pink ivory. Do dekoracji wykorzystywany jest również krzemień pasiasty, drewno czeczoty akacji, malachit naturalny czy bałtycki bursztyn mleczny.

Zegarek TINT Woods TINT05
Zegarek TINT Woods TINT05

To właśnie bezkompromisowość w projektowaniu i dobór najrzadszych drewien i najpiękniejszych kamieni do dekoracji sprawiło, że zegarki TINT stały się bez dwóch zdań jedną z ciekawszych, a już na pewno najbardziej artystycznych propozycji czasomierzy na polskim rynku.

Dlatego tym bardziej zachęcamy do śledzenia poczynań tej polskiej marki, szczególnie w naszym sklepie, która na pewno w tym roku nie umknie niezauważona.