Zegarki TINT - zegarki męskie i damskie

Zegarki TINT

TINT (akronim od There Is No Time) to polska marka zegarków modułowych, pierwszych o takiej konstrukcji na świecie. Jednym z podstawowych założeń marki było stworzenie unikalnych designersko, niekatalogowych produktów z pogranicza zegarków i biżuterii, które będą podkreślały kobiecy wdzięk. Zegarki TINT zostały pomyślane w taki sposób, aby nawet produkty w ramach tej samej kategorii dekoracyjnej – różniły się od siebie subtelnymi detalami. Każdy pojedynczy TINT jest więc produktem unikalnym.

Liczba produktów w tej kategorii: 1
Sortowanie / filtrowanie

Historia powstania marki TINT

Maj 2019 roku. Początki, jak w przypadku wielu nowo powstałych firm, były trudne. Pierwszą siedzibą był dom prywatny Ksawerego, w późniejszym etapie wspólnicy przenieśli działalność do Poznania. Niedługo później, po spotkaniu z właścicielami biura strategiczno-projektowego Algorytm Design, nastąpił duży przełom. Po początkowym zainteresowaniu produktami typowo drewnianymi, firma postanowiła skierować się na zupełnie inne, nieznane tory. Założyciele firmy dali wolną rękę designerom prowadzonym przez wielokrotnie nagradzanego Michała Biernackiego m.in. nagrodami Red Dot Best of the Best 2012 czy Red Dot Design Award 2010. I okazało się to strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Biuro Algorytm Design zaprojektowało jeden z najciekawszych zegarków, jakie sami widzieli. Pozornie prosta, acz bezkompromisowa konstrukcja, kryła w sobie wielką moc.

Po bezskutecznych poszukiwaniach wykonawcy zegarka na terenie krajów UE, we wrześniu 2019 roku przedstawiciele firmy udali się na Hong Kong Watch and Clock Fair. To właśnie tam poznali Keitha Lama, prowadzącego hongkońską, rodzinną firmę Beta Enterprises, która, jako jedna niewielu była w stanie podjąć się trudu wyprodukowania niekatalogowego zegarka, typowo „od zera”. Zegarek TINT okazał się być relatywnie trudny w produkcji. Wszystkie części zegarka zostały stworzone od podstaw, podczas gdy wiele małych i średnich firm zegarkowych wybiera jedynie design zegarka z katalogu dostępnego w fabryce, po czym umieszcza na tarczy logo swojej marki. Założyciele firmy TINT wybrali drogę „pod prąd” – niespotykaną dotąd konstrukcję, której wyprodukowanie wymaga ręcznej pracy wielu wykwalifikowanych pracowników 7 fabryk zlokalizowanych w Dongguan, Guangdong i Shenzhen. Z uwagi na pandemię koronawirusa i zamknięcie fabryk w Chinach, termin wyprodukowania zegarków przeciągał się. Towar firma otrzymała dopiero w maju 2020 roku, rok po założeniu spółki, a start marki pochłonął znaczne środki. TINT nie istniałby, gdyby nie wsparcie rodzin wspólników, jak również gdyby nie ich prywatne środki i pożyczki, które zaciągnęli.

Jakie są zegarki TINT?

Koperta zegarka TINT to prostopadłościan, który ma w podstawie kwadrat o boku 32 milimetrów. Jest to rozmiar, który we wczesnych latach XX wieku zarezerwowany był dla zegarków męskich. W dzisiejszych czasach te przeważnie mają średnicę 40 lub nawet 50 milimetrów, czym irytują znaczną część społeczności kolekcjonerów zegarków, w tym współtwórcę TINT. Ksawery Tyzo jest przekonany że to, co małe, jest piękne i wygodne, dlatego twórcy zdecydowali się na taki, a nie inny rozmiar. Założyciele marki TINT stanowczo sprzeciwiają się tzw. "disposable fashion", czyli produkcji szybko psujących się ubrań czy biżuterii, które wkrótce po zakupie trafiają na wysypiska. Między innymi dlatego Ksawery Tyzo jest wielkim fanem Jean-Claude Biver’a, jak również promowanego przez niego konceptu "wieczności", a właściwie to długowieczności zegarków. TINT także taki jest. Nasz sklep współpracuje z marką TINT, która, w razie awarii Państwa zegarka, dostarczy Państwu części zamienne dowolnej części zegarka (w trakcie trwania dwuletniej gwarancji za darmo, po jej upływie usługa ta będzie płatna). Co więcej, już wkrótce do naszego sklepu wprowadzimy do sprzedaży wszystkie moduły dekoracyjne marki TINT, wykonane z najrzadszych drewien i najpiękniejszych kamieni, które będą mogli Państwo samodzielnie przymocować do swojego zegarka przy użyciu śrubokrętu (na miejsce dotychczasowego modułu dekoracyjnego). Dzięki temu TINT będzie biżuterią na lata, a raz zakupiony zegarek będzie mógł być modyfikowany przez klienta wedle upodobań i gustów, które przecież każdemu z nas się zmieniają. Możliwe będzie nawet takie zmodyfikowanie zegarka, aby składał się z dwóch modułów dekoracyjnych lub dwóch modułów czasowych (drugi moduł czasowy mógłby wskazywać godzinę w innej strefie czasowej).

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 21 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Oryginalne produkty i gwarancja. Profesjonalne doradztwo.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 16:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×