Vostok Europe Expedition Everest Underground – nowości w minuta.pl

13.11.2018 Nowości

Tej jesieni marka Vostok Europe, specjalizująca się w innowacyjnych a zarazem ekstremalnych zegarkach, wydała nową linię męskich czasomierzy. Expedition Everest Underground są upamiętnieniem osiągnięcia 2196 metrów pod wodą, a tym samym pobicia Rekordu Guinessa w tej dziedzinie.

To było coś – w 2013 roku grupa litewsko-ukraińskich speleologów udała się do najgłębszej na świecie jaskini Krubera-Voronia. Ich zadaniem było zbadać ją poniżej dotychczasowego rekordu, czyli 2140 metrów pod powierzchnią wody. To miał być Mount Everest głębokości i cel został osiągnięty. Co ważniejsze, przez cały czas trwania misji odkrywcom towarzyszyły zegarki Vostok Europe.

Czasomierze sprawdziły się doskonale, a ekstremalne warunki nie stanowiły dla nich przeszkody. 5 lat później, na cześć tej wyprawy, marka postanowiła wypuścić na rynek męskie zegarki, które będą kojarzyć się z wytrzymałością, ale także osiągnięciem prawie niemożliwego – eksploracji jednej z najtrudniejszych lokalizacji podwodnych.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition Everest Underground YN84-597A543

Kup teraz

Historia Vostok Europe

Początki marki sięgają 2003 roku, kiedy to dwie firmy – Vilnius Koliz i Vostok – na mocy porozumienia, rozpoczęły współpracę. Ich celem było stworzenie zegarków, które będą reprezentowały najwyższą jakość i zaawansowanie technologiczne przy nowoczesnym designie, który sprosta oczekiwaniom rynku europejskiego. Rok później zadebiutowały pierwsze czasomierze, z których jeden, K3 Submarine, stał się hitem sprzedażowym i do dziś dzień jest uważany za odkrycie branży zegarmistrzowskiej.

Z roku na rok marka Vostok Europe zdobywała serca mieszkańców kolejnych krajów, a zainteresowanie produktami ciągle rosło. Firma współpracowała już m.in. ze szwajcarską firmą Mbmicrotec oraz stała się oficjalnym partnerem wydarzeń, takich jak Mistrzostwa Świata w Wolnym Nurkowaniu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej szczegółów na temat historii Vostok Europe, to zapraszamy do artykułu, w którym przybliżamy jej projekty.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition Everest Underground YM8J-597A549

Kup teraz

Zegarki Vostok Europe Expedition Everest Underground

Dlaczego spośród wielu marek zegarków wybrać akurat te czasomierze? Powodów jest kilka. Przede wszystkim rewelacyjna jakość, która na pewno nie zawiedzie was w trakcie nawet najbardziej ekstremalnych sytuacji. Za dowód może służyć opisywana wcześniej podróż z 2013 roku, ale nie tylko.

Zegarki posiadają utwardzone szkło mineralne typu K1, które zmniejsza ryzyko pęknięcia, a także system antywstrząsowy. Dodatkowo, wszystkie czasomierze są wodoszczelne do 20 ATM oraz wyposażone świecące w ciemnościach indeksy, co niewątpliwie przyda się amatorom wypraw i wymagających przygód.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition Everest Underground YN84-597D541

Kup teraz

To oczywiście nie wszystko, ponieważ zegarki posiadają wiele przydatnych funkcji, takich jak: alarm, timer, datownik, drugą strefę czasową oraz chronograf. Co więcej, modele wyposażone w mechanizm automatyczny (Seiko Epson YN84 z 22 kamieniami), czyli taki, który napędzany jest ruchem nadgarstka, mają opcję wskazywania rezerwy chodu, która wynosi 40 godzin. W serii Expedition Everest Underground znajdziecie zarówno automaty, jak i czasomierze kwarcowe.

Zestaw, który robi wrażenie

Zegarki Vostok Europe Expedition Everest Underground zapakowane są w skrzynkę typu dry box. W niej znajduje się wymienny silikonowy pasek – odporny na działanie wody oraz bardzo przydatny, wielofunkcyjny brelok z ceramicznym nożykiem, śrubokrętem, widełkami do zmiany paska i rurką z gazem trytowym.

wielofunkcyjny brelok z ceramicznym nożykiem, śrubokrętem, widełkami do zmiany paska i rurką z gazem trytowym

Cały zestaw jest solidną propozycją dla każdego wymagającego podróżnika i może być naprawdę ciekawym upominkiem na szczególną okazję, szczególnie, że stosunek jakości do ceny jest naprawdę doskonały.

Zestaw Vostok Europe

Ciekawym elementem koperty jest rotacyjny bezel, który zdobędzie uznanie nurków, ponieważ nie tylko pomaga odmierzyć czas spędzony pod wodą, ale również ułatwia wynurzenie bez ryzyka choroby dekompresyjnej.

Warto zwrócić uwagę na to, że produkty z linii Expedition Everest Underground posiadają nie tylko bogate funkcje, ale również ciekawy design. Wysoka jakość i odporność na uszkodzenia nie jest jedynym priorytetem marki, bo projekty Vostok Europe wyróżnia lekka i dobrze zaprojektowana bryła. Te modele szczególnie przypadną do gustu mężczyznom preferującym sportowe zegarki w odważnej i nieszablonowej odsłonie.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition Everest Underground YN84-597D542

Kup teraz

Jesteście zainteresowani nowościami marki Vostok Europe? Jeśli tak, zachęcamy do przejrzenia wszystkich czasomierzy Vostok Europe dla mężczyzn, gdzie już znajdziecie nową linię Expedition Everest Underground.

Życzymy udanych zakupów