Zegarki męskie Vostok Europe

Vostok Europe to rosyjska marka, która z powodzeniem od wielu lat produkuje zegarki męskie konkurujące z najlepszymi firmami szwajcarskimi. Jej produkty zachwycają zaawansowana technologią i ciekawym niebanalnym designem, który przyciąga wzrok. Aktualnie jest niekwestionowanym liderem w produkcji zegarków męskich w Rosji. Bez wątpienia jest to jedna z marek o bardzo ciekawej historii, z którą warto się zapoznać.

Historia marki

Historia fabryki rozpoczęła się w 1941 roku, kiedy to część Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków została przeniesiona z Moskwy do Czystopola. Powodem tak szybkiej ewakuacji pracowników, maszyn i zasobów było zagrożenie ze strony wojsk niemieckich, które zbliżały się do Moskwy. Czystopol był wtedy bezpiecznym miejscem, które choć pozbawione warunków dla rozwoju mechaniki, stało się rejonem powstania jednej z najważniejszych rosyjskich fabryk mechaniki precyzyjnej. W 1942 roku fabryka działa już w pełni swoich sił. Zakłady w tajnej procedurze produkowały sprzęt na potrzeby frontu, a w czasie zimnej wojny również dla armii. W 1943 roku powstał pierwszy męski zegarek na rękę K-43 Kirowskie. Wykorzystano w nim ciężką i dużą kopertę, która dedykowana była wersji kieszonkowej, ale zegarki spełniły oczekiwania włodarzy i przeznaczono je dla oficerów Marynarki Wojennej ZSRR, a potem w 1944 roku dla oficerów Armii Czerwonej. Za sukcesem tych zegarków stoją warunki wojenne. Musiały być odporne na wstrząsy, niskie temperatury i duże przeciążenia. Po zakończeniu zimnej wojny, fabryka nadal współpracowała z Ministerstwem Obrony ZSRR. Zaowocowało to nowymi seriami, najbardziej znane z nich to: Komandorskie, Generalskie, Admiralskie i Amfibia.

Tradycje zegarmistrzowskie i perfekcja

Fabryka nadal produkuje zegarki męskie, technologie zostały unowocześnione, ale tradycje produkcyjne pozostały. Pozostawiono również słynny mechanizm oparty na tzw. wychwycie szwajcarskim ze stalowym kołem i kotwicą, łożyskowany na rubinowych kamieniach, sprężynami napędu wykonanymi ze specjalnych stopów oraz z przeciwwstrząsowym zabezpieczeniem balansu.W między czasie oczywiście go doskonalono, a nawet dołożono kalendarz księżycowy, nie mniej jednak zegarki męskie pozostały wierne ich wcześniejszym oryginałom. Doskonale będą sprawdzać się u mężczyzn stawiających na zegarek o mocnej konstrukcji i ciekawej stylistyce. W naszej ofercie znajdują się czasomierze Vostok Europe o charakterze sportowym oraz modele bardzo gustowne i eleganckie.

Sortuj po:
Znaleziono: 82
Znaleziono: 82
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 15 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa GRATIS
×