Z otwartym sercem na dłoni – poznaj nasze propozycje zegarków typu skeleton

24.10.2020 Zegarki

Zegarki typu skeleton to coś więcej niż zwykły czasomierz. Nie dziwi nas, że cieszą się tak dużą popularnością. Ich zapierający dech w piersiach design przyciąga do siebie spojrzenia jak magnes. Jeśli chcecie stać się posiadaczem ponadczasowego modelu, sprawdźcie jakie zegarki typu skeleton dla was przygotowaliśmy.

Zegarki typu skeleton, na tle innych czasomierzy wyróżnia ich specyficzny i oryginalny wygląd. Posiadają w połowie lub w całości odkryty mechanizm, dzięki czemu, ich posiadacz może dostrzec, jak działa oraz jakie procesy zachodzą we wnętrzu zegarka.

Zegarki typu skeleton – klasyka z nowoczesnym zacięciem

Czy wiedzieliście, że zegarki typu skeleton powstały już 200 lat temu? Jednak wtedy nie były tak łatwo dostępne. Tworzono je na specjalne zamówienia i sprzedawano za ogromne pieniądze, były swoistym symbolem bogactwa i luksusu.

Jeśli mowa o tradycji i historii, to nie sposób nie wspomnieć o zegarku typu skeleton Zeppelin Princess of the Sky ZE 7459 5. Ten model to prawdziwe dzieło sztuki. Będzie on idealnym wariantem dla każdej kobiety, lubiącej odrobinę ekstrawagancji. Pod mineralnym szkiełkiem tego zegarka znajduje się szklana tarcza, umożliwiająca nam wgląd do wnętrza. W tym czasomierzu, jak i w większości zegarków typu skeleton, zastosowano mechanizm automatyczny w złotym kolorze, który idealnie kontrastuje z czarnym, skórzanym paskiem.

Zegarek damski Zeppelin Princess of the sky ZE_7459_5
Zegarek damski Zeppelin Princess of the sky ZE_7459_5

Jak działają zegarki typu skeleton?

Zegarki typu skeleton w sposobie funkcjonowania nie różnią się zbytnio od reszty. Ich urok i wyjątkowość tworzy przeszklony cyferblat dający wgląd do duszy czasomierza. Aby uczynić ich wygląd bardziej efektownym, producenci wykorzystują mechanizmy automatyczne bądź mechaniczne. Co więcej, często w zegarkach typu skeleton stosuje się przezroczysty dekiel, tak aby w pełni można było podziwiać piękno funkcjonowania tego modelu.

Takie rozwiązanie można dostrzec w zegarku typu skeleton Aerowatch Renaissance 50981.AA12. Ten wysokiej klasy czasomierz, wyposażony został w nierysujące się szafirowe szkiełko, dzięki czemu mamy pewność doskonałego wglądu do wnętrza modelu. Pracą zegarka zarządza mechanizm z naciągiem ręcznym Eta 6498-1, szkieletowany, z rezerwą chodu przez 46 godzin z 17 kamieniami. O tym, jaką funkcję w budowie zegarka pełnią kamienie dowiecie się z naszego artykułu.

Zegarek Aerowatch Renaissance 50981.AA12
Zegarek Aerowatch Renaissance 50981.AA12

Jakie są rodzaje zegarków typu skeleton?

Zegarki typu skeleton możemy podzielić na dwie kategorie. Całkowicie otwarte – skeleton oraz odsłaniające tylko pewien fragment mechanizmu – semi-skeleton lub inaczej nazywane “open heart”.

Do pierwszej z tych kategorii zaliczyć możemy zegarek męski typu skeleton Carl von Zeyten Freiburg 0063 SL-M. To niezwykle stylowy czasomierz o klasycznym i bardzo eleganckim designie. Będzie idealnym wariantem dla odważnych panów, ceniących doskonałą jakość wykonania oraz niepowtarzalne względy estetyczne. Nada on wyjątkowego charakteru każdej stylizacji.

Okrągła koperta ze stali szlachetnej zakończona została granatowym, skórzanym paskiem. Słupkowy indeks oraz wyraźne wskazówki z masą świetlną dostarczają przejrzystej formy odczytu, a połączenie z przejrzystą tarczą z dodatkowymi funkcjami dodaje zegarkowi prestiżu.

Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SL-M
Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SL-M

Jakie są zegarki typu semi-skeleton?

Semi-skeleton to zegarki odsłaniające tylko niewielki rąbek tajemnicy, jaką skrywa wnętrze czasomierza. Do tej kategorię zalicza się wszystkie czasomierze, które mają odkryty fragment mechanizmu. Dzięki temu zabiegowi, takie czasomierze zyskały drugą, bardzo wdzięczną nazwę “open heart”.

Zegarek Zeppelin Flatline ZE 7364 5 to elegancki, klasyczny męski czasomierz. W jego wnętrzu pracuje mechanizm automatyczny Miyota 82S5, który możemy podziwiać przez otwarty fragment na tarczy zegarka. Model ten utrzymany jest w bardzo stonowanej kolorystyce, dlatego będzie idealnym uzupełnieniem do każdej męskiej stylizacji.

Zegarek męski Zeppelin Flatline ZE_7364_5
Zegarek męski Zeppelin Flatline ZE_7364_5

Zegarki typu skeleton – kunszt zegarmistrzostwa

Zegarki typu skeleton są obecnie jednymi z najbardziej rozchwytywanych modeli na rynku. Naszym zdaniem docenia się je nie tylko za niespotykany wygląd, pokazują one również to, jak szlachetna i trudna jest sztuka zegarmistrzostwa.

Z dumą musimy stwierdzić, że wszystkie powyższe modele, a także wiele więcej zegarków typu skeleton możecie dostać w naszym sklepie Minuta.pl.