Zegarki Casio – marki, które musisz znać

09.05.2018 Marki, które musisz znać

Casio to japoński tytan w produkcji zegarków i jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. Jak zaczęła się jej historia i co może nam zaoferować dziś? Co wyróżnia zegarki Casio i czemu są tak popularne? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Dziś, gdy myślimy o zegarkach, bez problemu wskażemy przynajmniej kilku producentów, którzy zapisali się w naszej świadomości wyjątkowymi osiągnięciami, nowoczesnymi technologiami lub po prostu zaufaniem w niezawodność produktu. I wierzcie nam, w tej wyliczance Casio będzie wymienione w pierwszej kolejności.

Dlaczego? Bo spełniają wszystkie cechy doskonałego producenta zegarków – potrafią dopasować się do oczekiwań klienta i podążają za trendami. Wszystko to, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciągłej pracy nad doskonaleniem swojej oferty.

A wszystko zaczęło się w 1946 roku…

Niezwykle uzdolniony Japończyk – Tadao Kashio – założył firmę Kashio Seisakujo w Tokio. Początkowo miała zajmować się podwykonawstwem różnych części do mikroskopów, niewielkich maszyn i wyposażeniem obiektów fabrycznych.

W pracy pomagało mu trzech braci: Toshio, Kazuo i Yukio. I to uruchomiło ciąg zdarzeń, który doprowadził firmę na szczyt. Jeden z nich – Toshio – był szczególnie zainteresowany elektroniką. Dzieciństwo poświęcił na marzeniach o zostaniu wielkim wynalazcą, a jego bohaterem był Thomas Edison.

Starszy brat widząc, jak młodszy jest znudzony wykonywaniem regularnej pracy, postanowił pchnąć go w kierunku elektroniki i odważnych wynalazków. Jednym z ciekawszych, chociaż jeszcze nie elektronicznych, był uchwyt w formie pierścienia do trzymania papierosa w trakcie pracy. Był to na tyle innowacyjny pomysł, że pozwolił zebrać fundusze na budowę pierwszego kalkulatora i rozpoczęcie prac nad jego ciągłym doskonaleniem.

Tadao, Toshio, Kazuo i Yukio Kashio

Stworzenie nowoczesnego biurowego kalkulatora zajęło im dokładnie 7 lat, ale praca się opłaciła i w 1957 roku firma zmieniła całkowcie swoje oblicze – powstało Casio Computer Co. Do 1960 roku byli już międzynarodowym liderem sprzedaży i zaczęli otwierać nowe fabryki. W 1967 roku otworzyli pierwszą europejską fabrykę w Zurychu, w Szwajcarii. Ta droga do sukcesu to efekt ciężkiej pracy i niesamowitych pomysłów, na które uwagę zwrócił cały świat.

Kiedy Casio wyprodukowało pierwszy zegarek?

Wielki sukces kalkulatorów pozwolił firmie zwrócić się ku zupełnie innej branży – zegarkowej. Ktoś mógłby zastanawiać się skąd taki pomysł, przecież to dwie różne gałęzie produkcyjne. Ale trzeba pamiętać, że był to rewolucyjny okres dla zegarmistrzostwa. Pojawiły się zegarki kwarcowe i elektroniczne. Dla Casio nie był to wielki skok, a po prostu dostosowanie znanych im technologii do nowych wymagań.

Tym sposobem w 1974 roku, światło dzienne ujrzał Casotrion. Był to pierwszy skomputeryzowany zegarek na świecie. Nie dość, że wskazywał czas, to dodatkowo miał unikalną funkcję, która automatycznie określała liczbę dni w miesiącu. Po sukcesie tego zegarka, Casio postanowiło połączyć dwie linie produkcyjne i stworzyć zegarek z kalkulatorem, który do dziś jest ich najbardziej znanym i kultowych produktów. W 1978 nastąpiła premiera pierwszego zegarka wyposażonego w wyświetlacz LCD.

Współczesna wersja zegarka o takich funkcjach:

Zegarek męski Casio Data Bank DBC-32-1AEF

Kup teraz

Lata 80. należały do G-Shocka

W 1983 roku pojawił się zegarek o tak bogatych funkcjach i tak nowoczesnej technologii, że na lata pozostał bezkonkurencyjnym zegarkiem sportowym. Mowa o Casio G-Shock. Jego wyjątkowość opierała się na bardzo mocnej konstrukcji i wytrzymałych materiałach. Już wtedy można było go zrzucić z dużej wysokości i wychodził z tego bez szwanku. Oczywiście lata doskonalenia tych modeli, podniosły je na wyżyny wytrzymałości, ale wtedy Casio zdobyło świat, a G-Shock stał się międzynarodowym hitem i wytyczył nowy szlak antywstrząsowym zegarkom o dość charakterystycznym designie.

Zegarek męski Casio G-Shock Professional Rangeman GW-9400-1ER

Kup teraz

W latach 80. pojawił się jeszcze jeden ciekawy model – zegarek Pela. Był ultralekki i ultracienki. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii formowania plastycznego i mikroelektroniki. Ten zegarek stał się jednym z najważniejszych kroków milowych Casio. Zaraz po nim pojawił się zegarek z funkcją przewidywania pogody. Zawierał barometr, który mierzył ciśnienie powietrza co trzy godziny i pokazywał dane na wyświetlaczu słupkowym. Kiedy słupek spadał, pogoda się poprawiała, gdy szedł w górę, oczywiste było, że spodziewamy się jej pogorszenia.

Lata 90. przyniosły alternatywę dla kobiet, które zainteresowały się G-Shockami. Casio nie mogło zignorować tego trendu, więc wyszło naprzeciw ich oczekiwaniom i pojawiła się seria Baby-G. Siostra G-Shocka nie ustępowała mu na krok. Zegarki były również antywstrząsowe, pełne ciekawych funkcji i sportowego uroku, którego trochę brakowało ich protoplastom.

Zegarek damski Casio Baby-G BGS-100-7A1ER

Kup teraz

Casio wkroczyło w XXI wiek z propozycją zegarków dla miłośników sportów ekstremalnych

W 1999 roku pojawił się pierwszy zegarek ze słynnej już serii Pro Trek (pod pseudonimem Satellite Navi), jako topowy model serii czasomierzy outdoorowych. Były dedykowane użytkownikom, którzy mają specjalne wymagania. Ich innowacyjna technologia polegała na możliwości określenia kierunku szlaku i odległości w stosunku do swojej lokalizacji lub celu. Szczególnie ważne było to dla miłośników pieszych wycieczek i wspinaczki w górach.

W tym samym czasie – w 2009 roku – sprzedany został 50-milionowy egzemplarz G-Shocka.

Oczywiście o historii Casio można napisać książkę, a skromne możliwości tego artykułu nie są w stanie w pełni przedstawić całej opowieści o tej marce, a szkoda, bo to jedna z najbardziej fascynujących historii o firmach zegarkowych.

Zegarek męski Casio G-Shock Standard Analog-Digital GA-100-1A1ER

Kup teraz

Zegarki Casio współcześnie

Firma ciągle kładzie duży nacisk na wprowadzenie do branży zegarkowej technologicznych innowacji. Jedną z nich było pojawienie się zegarków kontrolowanych drogą radiową, a ostatnio innych, obsługiwanych dzięki Bluetooth 4.0 i aplikacji Casio G-Shock Connected. Pisaliśmy jakiś czas temu, więc jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają, zapraszamy do artykułu “Nowość dla miłośników sportu – zegarki Casio G-SHOCK G-SQUAD”.

Innowacje to nie wszystko. Mówimy tu przede wszystkim o bardzo dobrej firmie o niezachwianej renomie i naprawdę potężnej ofercie, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej znane kolekcje Casio

Aktualnie Casio wypuszcza kilka bardzo znanych kolekcji zegarkowych. Wśród nich są wspomniane wcześniej G-Shocki, Baby-G, Pro Trek i seria Retro nawiązująca do tak charakterystycznych wzorów sprzed lat. O tych zegarkach marzył w dzieciństwie prawie każdy:

Zegarek damski Casio Retro A168WA-1YES

Kup teraz

Nie wolno zapomnieć o Casio Edifice. To wyjątkowo elegancka seria dla klientów poszukujących zegarków sportowych, ale o zdecydowanie łagodniejszym dla oka designie i dość charakterystycznych liniach. Wszystkie modele tej serii mają wysoką wodoszczelność na poziomie 10 ATM lub więcej.

Drugą dość znaną serią, tym razem dla pań, są zegarki Casio Sheen. I tutaj również mówimy o stylistyce bardzo eleganckiej i wyjątkowo kobiecej. Marka postawiła na pięknie zdobione bransolety, więc zegarki mają charakter biżuteryjny. Oczywiście jest wśród nich kilka modeli o bardziej sportowym charakterze, które świetnie dopasują się do codziennych stylizacji.

Ile zapłacimy za zegarki Casio?

Dzięki temu, że firma ma bardzo szeroką ofertę, ceny również mają dość dużą rozpiętość. Za niektóre zegarki np. modele z serii retro zapłacimy 160 zł, ale zegarek damski Casio można mieć nawet za 110 zł. Bardziej eleganckie i funkcjonalne zegarki to koszt powyżej 1000 zł.

Zupełnie inną grupą cenową są profesjonalne G-Shocki i ProTreki, ale nawet tutaj Casio daje dość duży wachlarz cenowy. Za modele męskie zapłacimy od 400 zł do nawet 5000 zł, w zależności od użytych materiałów czy zastosowanych technologii. Zegarki damskie Baby-G utrzymują się w cenach około od 300 do 700 zł.

Zegarki Casio w minuta.pl

Casio jest jednym z bardziej zaufanych producentów zegarków. Oferują szerokie możliwości dla klientów o różnych gustach i potrzebach. Jednocześnie pozostają niezmiennie jedną z najważniejszych firm produkujących najbardziej zaawansowane czasomierze na świecie. W naszej ofercie znajdziecie każdą z serii, które opisaliśmy w tym artykule.

Jeśli jesteście nimi zainteresowani, zapraszamy do zapoznania się z ofertą klasyczną, propozycjami G-Shock, Edifice, Baby-G i wieloma innymi.