Zegarki Casio

Casio to marka zbudowana przez japońskich tytanów pracy. Jej bogatą gałąź stanowią zegarki charakteryzujące się różnorodnością, wielofunkcyjnością i smakiem formy. Zegarki Casio doskonale trafiają w potrzeby ludzi, dla których zegarek, to nie tylko wskaźnik czasu. Powstawanie nowych serii, a w ich obrębie coraz ciekawszych, bardziej finezyjnych modeli świadczy o sile i znaczeniu marki.

Charakterystyka kolekcji zegarków Casio

Kolekcja Baby-G stworzona dla młodych i dynamicznych kobiet. Jeansy, podkoszulki, seksowne spódniczki i Baby-G na ręku to hit sezonu letniego. Zegarki zostały tak zaprojektowane, by wytrzymywały ciężkie warunki otoczenia a jednocześnie były trendy. Baby - G można nosić podczas uprawiania wszystkich rodzajów sporów ekstremalnych.

Kolekcja zegarków Data Bank wyposażona jest w wielofunkcyjne wyświetlacze i umożliwiających zapamiętywanie różnych istotnych wiadomości, również tekstowych. Poza zapamiętywaniem takich informacji możesz go również wykorzystać do przeliczania walut lub jako kalkulator (niektóre modele). Jeśli potrzebujesz podręcznej bazy danych, to znaczy że potrzebujesz Data Bank.

Kolekcja Sheen to seria doskonale zaprojektowanych zegarków biżuteryjnych Sheen dla kobiet. Modele ze srebrną bransoletą mogą być wykorzystywane jako elegancki dodatek zarówno w pracy, jak i do spotkań towarzyskich. Istnieje również gama modeli sportowych, idealnych do aktywnego spędzania czasu.

W przypadku zegarków Triple Easy jak sama nazwa wskazuje, istotna jest przede wszystkim prostota. Trzeba jednak przyznać, że owalny kształt i ciemna kolorystyka tych modeli przyciągają uwagę. Jak informuje producent, zegarki Triple Easy są idealne dla wszystkich "nocnych marków".

Zegarki Casio Edifice to szykowna seria metalowych zegarków dla osób uprawiających sport lub poszukujących czegoś mocniejszego. Wszystkie modele są wodoszczelne przynajmniej do głębokości 100m. Nazwa wskazuje na śmiało akcentowany wygląd.

Seria Lineage skierowana jest do wielu grup wiekowych i zawiera atrakcyjne propozycje tak dla środowisk biznesowych, jak i grup mniej formalnych. Do produkcji tych zegarków wykorzystywane jest lekki i mocny materiał tytanowy, który charakteryzuje się sterylną strukturą i gwarantuje, że nie wystąpią na naszej skórze reakcji alergiczne.

Kolekcja Pro Trek to zaawansowane zegarki dla aktywnych ludzi. Wyposażone są w funkcje, które przydadzą się w dalekich podróżach i ekstremalnych wyprawach. Technologiczne nowinki dodają możliwości których oczekiwali wszyscy pragnący wykorzystywać te zegarki jako towarzysza swoich ekstremalnych podróży.

Kolekcja zegarków sportowych Casio Sports Timer charakteryzuje się zwiększoną wodoszczelnością oraz wygodnym, trwałym zapięciem. Przeznaczona jest dla osób aktywnych i lubiących sport. Design jest nastawiony na żywe kolory, a funkcje mają zapewnić praktyczne używanie tych zegarków.

Kolekcja WaveCeptor to linia zegarków wskazujących czas najdokładniej. Są one wyposażone w mechanizm kontrolowany falami radiowymi wysyłanymi z wieży w Mainflingen koło Frankfurtu. Cała transmisja składa się z 59 bitów, które w sekundowej emisji dostarczają każdorazowo informacje o czasie dla następnej minuty. Fale długie bez zakłóceń rozchodzą się w promieniu około 1500 km pokrywając obszar całej Europy. Poza tym obszarem zegarek wskazuje czas w trybie działania zwykłego zegarka kwarcowego. Gwarantowana przez Casio odległość wynosi 1000 km.

Zegarki oznaczone napisem RADIO CONTROLLED stają się w ten sposób najdokładniejszymi zegarkami na świecie wskazując czas z dokładnością zegara atomowo-cezowego w Braunschwaigu (Brunszwik) - Niemcy. Dokładność tego zegara wynosi 1 sekunda na milion lat.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 289
 • Strona 1 z 5
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki Casio

Casio jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nie bez powodu nazwa ta przychodzi nam do głowy, kiedy wymieniamy najlepszych producentów czasomierzy. Zegarki Casio mają wszystko to, co powinien mieć idealny zegarek, bo ten japoński producent dostosowuje się do klienta i podąża za najnowszymi trendami tej dziedziny. Obecnie, zegarki Casio to jedne z najbardziej zaawansowanych elektronicznie modeli.

Braterska pracowitość, czyli jak powstały zegarki Casio

Zbudowanie tak renomowanej pozycji na światowym rynku wymagało od jej twórców wieloletniej pracy i zaangażowania. Japoński producent cały czas stara się rozwijać w branży i poszerzać swoją ofertę najlepiej jak potrafi. Zanim jednak zegarki Casio stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych czasomierzy na świecie, pomysłodawca marki i jego bracia musieli się niemało napracować.

Wszystko zaczęło się w 1946 roku. Japończyk - Tadao Kashio - założył firmę Kashio Seisakujo w Tokio. Początkowo miała zajmować się podwykonawstwem różnych części do mikroskopów, niewielkich maszyn i wyposażeniem obiektów fabrycznych.

Jego trzej bracia Toshio, Kazuo i Yukio pomagali mu w pracy, a ich wspólna pracowitość i determinacja sprawiła, że zna ich obecnie cały świat. Jeden z nich - Toshio - był szczególnie zainteresowany elektroniką. Dzieciństwo poświęcił na marzeniach o zostaniu wielkim wynalazcą, a jego bohaterem był Thomas Edison. Jednym z ich pierwszych wynalazków, który nie był jeszcze elektroniczny to uchwyt do trzymania papierosa w trakcie pracy tzw. fajka yubiwa. Zrobił on ogromne wrażenie, dlatego łatwo przyszło im zebranie funduszy na skonstruowanie pierwszego kalkulatora biurkowego. W 1957 roku nazwę firmy zmieniono na CASIO COMPUTER CO, a do 1960 roku byli już międzynarodowym liderem sprzedaży i zaczęli otwierać nowe fabryki. W 1967 roku otworzyli pierwszą europejską fabrykę w Zurychu, w Szwajcarii.

Japoński producent stawia na innowacyjność

Pierwszy, skomputeryzowany zegarek na świecie, który równocześnie jest pierwszym modelem Casio jest Casotrion. Ujrzał światło dzienne w 1974 roku. Posiadał dodatkowe funkcje, o których ówcześni producenci zegarków mogli tylko pomarzyć. Model odniósł ogromny sukces, ale nie oznaczało to, że bracia spoczną na laurach - wręcz przeciwnie. Szybko zdecydowali się na połączenie dwóch linii produkcyjnych i stworzyli zegarek z kalkulatorem. Do dzisiaj uznawany jest on za jeden z bardziej kultowych modeli. Przełomowym czasem był też rok 1978, kiedy nastąpiła premiera pierwszego zegarka wyposażonego w wyświetlacz LCD.

Kultowy G-Shock

Bez dwóch zdań jednym z popularniejszych modeli Casio jest powstały w latach 80-tych zegarek z kolekcji G-Shock. Pojawił się na rynku w 1983 roku i na lata został bezkonkurencyjnym zegarkiem sportowym. To masywny o mocnej konstrukcji czasomierz, który zasłynął ze swojej niezawodnej wytrzymałości na wstrząsy. Już wtedy można było zrzucić go ze sporej wysokości, a zegarek pozostawał bez szwanku. Te zegarki o charakterystycznym designie stały się międzynarodowym hitem i wytyczyły nowy szlak antywstrząsowym zegarkom.

W latach 90-tych powstała alternatywa dla kobiet, która niczym nie odbiegała od swojego męskiego odpowiednika. Główną różnicą był wygląd, ponieważ damskie zegarki skonstruowano z większą dozą delikatności.

Być wytrzymałym, jak zegarki Casio

W 1999 roku pojawiła się również słynna seria Pro Tek, która była przeznaczona dla bardziej wymaganych użytkowników. Ich innowacyjna technologia polegała na możliwości określenia kierunku szlaku i odległości w stosunku do swojej lokalizacji lub celu. Szczególnie ważne było to dla miłośników pieszych wycieczek i wspinaczki w górach.

Mimo, że od powstania pierwszego zegarka Casio minęło już sporo czasu, japoński producent nadal kładzie ogromny nacisk na wykorzystanie nowych technologii. Pojawiają się modele zegarków kontrolowanych drogą radiową, a ostatnio innych, obsługiwanych dzięki Bluetooth 4.0 i aplikacji Casio G-Shock Connected. To jedna z najbardziej zaufanych marek, która oferuje czasomierze dla klientów o zróżnicowanych gustach.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×