Z głową w chmurach – zegarek Zeppelin LZ129 Hindenburg

13.06.2021 Zegarki

Niemiecka precyzja i dbałość o najdrobniejsze szczegóły a do tego wyjątkowy design, kunsztowne wykończenia i doskonała jakość. Tak pokrótce można opisać zegarki Zeppelin LZ129 Hindeburg.

Jeśli szukacie zegarka wyjątkowego, z pięknymi zdobieniami, a przy tym niezawodnego i od sprawdzonego producenta, to warto bliżej przyjrzeć się marce Zeppelin. Te niemieckie zegarki kupiły serca fanów zegarmistrzostwa, natomiast posiadanie własnego Zeppelina stało się celem dla wielu osób.

Historia zaklęta w zegarku

Marka zegarków Zeppelin jest na wskroś przesiąknięta historią. Sama nazwa jest oczywiście zaczerpnięta od nazwiska wizjonera lotnictwa – Ferdinanda von Zeppelina. Ten niemiecki graf (czyli w nomenklaturze polskiej – hrabia) był ojcem chrzestnym latających gigantów – słynnych na cały świat sterowców. To od jego nazwiska wzięły nazwę te pionierskie maszyny, dzięki którym możliwe stało się podróżowanie w powietrzu.

Niestety kresem popularności tych maszyn była katastrofa lotnicza egzemplarza LZ129 Hindenburg, do której doszło 6 maja 1937 roku podczas lądowania (a właściwie cumowania) na lotnisku w amerykańskim Lakehurst. Pomimo tak fatalnego zakończenia, sterowce Zeppelina były kunsztem ówczesnej techniki.

Niemiecka precyzja zegarków Zeppelin

Do tych wyjątkowych i nietuzinkowych rozwiązań technologicznych nawiązuje obecnie firma POINTtec, właściciel marki zegarków Zeppelin. Cechą rozpoznawczą zegarków ma być precyzja i niezawodność, czyli to, czego poszukują miłośnicy czasomierzy. Jeśli do tego dołożymy oryginalny wygląd ze zdobieniami zaczerpniętymi z początku XX wieku, to otrzymamy czasomierz doskonały.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_8062_5
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_8062_5

Zegarki z serii LZ129 Hindenburg zbudowane zostały na klasycznej, okrągłej kopercie. Obudowa zegarka wykonana jest ze stali, a w niektórych modelach z kolekcji dodatkowo pokryta powłoką PVD nadającą kopercie barwę złota.

W kolekcji zegarków LZ129 Hindenburg zdecydowana większość modeli wyposażona jest w mechanizm kwarcowy. Producent postawił na sprawdzone rozwiązania technologiczne, dzięki czemu sercem napędzającym zegarki jest mechanizm od światowego potentata – firmy Ronda.

Dla osób, które preferują zegarki automatyczne, Zeppelin także ma coś do zaoferowania. W serii LZ129 Hindenburg znajdziecie bowiem automaty z mechanizmami Miyota.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7066_2
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7066_2

Kunsztowne wykonanie zegarków LZ129 Hindenburg

każdy zegarek powinien być nie tylko precyzyjny i trwały, ale również estetyczny i ładny. Czasomierz jest przecież swego rodzaju biżuterią. Dlatego tak ważny jest wygląd.

W serii Zeppelin LZ129 Hindenburg znajdziecie zegarki, które z całą pewnością przykują uwagę oraz przyciągną wzrok. To małe dzieła sztuki. Każdy egzemplarz jest starannie zaprojektowany i wykonany z najwyższą precyzją oraz z dbałością o najdrobniejsze detale.

W zależności od modelu możecie wybierać między cyferblatem z indeksem arabskim lub liniowymi znacznikami. W zależności od własnych preferencji z pewnością znajdziecie odpowiedni model.

Niektóre egzemplarze posiadają na swojej tarczy także chronograf. Choć na cyferblacie znajdują się dodatkowe elementy, nie wpływa to zupełnie na czytelność tarczy.

Doskonałym przykładem może być model LZ129 Hindenburg ZE_7086_1. Na śnieżnobiałej tarczy umieszczony jest klasyczny indeks arabski oraz tarcze chronografu. W połączeniu ze stalową kopertą oraz czarnym, skórzanym paskiem tworzą razem idealny, klasyczny zegarek dla mężczyzn.

Zegarek męski Zeppelin Hindenburg ZE_7086_1
Zegarek męski Zeppelin Hindenburg ZE_7086_1

Dla osób poszukujących dodatkowych walorów, Zeppelin oferuje jeszcze inne, ciekawe rozwiązanie. Funkcja faz księżyca prezentowana na tarczy jest bardzo popularna i dodaje zegarkowi wyjątkowego charakteru.

Warto bliżej przyjrzeć się egzemplarzowi LZ129 Hindeburg ZE_7038_1 Moonphase. Oprócz typowych dla serii rozwiązań – okrągła, stalowa koperta pokryta złotą powłoką i czytelny indeks arabski, model ten posiada właśnie odwzorowanie faz księżyca na cyferblacie. Dzięki temu zegarek nabiera unikatowego stylu. Klasyczny wygląd jest przełamany strojnymi zdobieniami tarczy.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_1
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_1

Zegarki Zeppelin z kolekcji LZ129 Hindenburg to kunsztownie wykonane małe arcydzieła. Niezawodność marki jest wręcz legendarna, natomiast niepowtarzalny design serii LZ129 Hindenburg tworzą razem czasomierze godne pożądania.

Warto więc odwiedzić naszą stronę Minuta.pl i obejrzeć całą kolekcję Zeppelin, aby wybrać taki model, który będzie najbardziej odpowiedni.

Pamiętajcie, że drużyna Minuta.pl to profesjonaliści, którzy czekają na Wasze pytania.
Zadowolenie klientów jest dla nas tak samo ważne jak jakość wykonania dla producenta zegarków Zeppelin.