Zegarki Aerowatch

Aerowatch jest niezależną firmą rodzinną, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości zegarków znanych od 1910 roku. Położona w samym sercu gór Jura firma, z siedzibą w Saignelégier, wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię do produkcji zegarków nadgarstkowych, kieszonkowych i dewizek.

Historia zegarków Aerowatch

21 stycznia 1910 biznesmen Jacob Gutmann, dyrektor firmy Gutmann & Cie - Federal Watch & Co. zarejestrował znak towarowy "Montres Aero" (ang. Aero Watch) i pod tą marką rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds.

Sama nazwa firmy powstała w hołdzie rekordom lotniczym bitym w 1910 roku. Wybór nazwy stanowił o międzynarodowych ambicjach Aerowatch. Odniesienie do lotnictwa związane było z planowaną ekspansją na cały świat, a takie możliwości dawał rozwój lotnictwa.

Nie był to najlepszy okres na rozpoczynanie nowej działalności z powodu zbliżającej się I Wojny Światowej. Rodzinna manufaktura przetrwała jednak trudności dzięki sukcesowi ultra płaskiego zegarka kieszonkowego.

Przez kilka kolejnych lat po wojnie siedzibą firmy był Fleurier, skąd w maju 1935 manufakturę przeniesiono do Neuchatel. W tym czasie Aerowatch rozpoczął export zegarków do 15 krajów. W czasie II Wojny Światowej w 1942 roku firmę przejął Maxime Crevoisier.

Nowy właściciel ugruntował Aerowatch jako specjalistę w produkcji zegarków kieszonkowych, które stanowiły większą część kolekcji, oraz dewizek. W 1959 roku, po śmierci ojca, manufakturę przejął syn Georges Crevoiser.

Dzięki zastosowaniu niepowtarzalnego wzornictwa i atrakcyjnych rozwiązań mechanicznych w zegarkach, Georges Crevoisier rozwinął eksport do 30 krajów na różnych kontynentach. Aerowach, będąc wciąż rodzinną manufakturą, stał się znany na całym świecie.

Dodatkowa prestiżu firmie dodał sukces modelu "Herlequin". W kolejnych latach manufaktura koncentruje się na unikalnym, niszowym wzornictwie kopert i bransolet. Aerowatch skupia się też na produkcji krótkich serii zegarków na zamówienie (private label) a swoje zegarki wyposaża głównie w mechanizmy Valjoux.

W zegarkach z tego okresu, które dostępne są na rynku kolekcjonerskim na tarczy logo pisane jest osobno ( Aero Watch) i często opatrzone grafiką samolotu i ewentualnie nazwą miasta Neuchâtel. W chwili przejścia na emeryturę, Crevoisier zdecydował się sprzedać firmę szwajcarskiemu biznesmenowi, członkowi zarządu FHS (Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego), związanemu z branżą od ponad 20 lat, Denisowi Bolzli.

W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura, gdzie rozpoczęły się prace nad nową koncepcją. W prace nad nową kolekcją zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat.

Zegarki Aerowatch dzisiaj

W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura, gdzie rozpoczęły się prace nad nową koncepcją. W prace nad nową kolekcją zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat.

Jest to punk zwrotny w historii firmy, która stawia na jakość i świetną reputacje swoich wyrobów. Obecnie zegarki Aerowatch cechuje bezkompromisowa dbałość o szczegóły i jakość wykonania oraz niepowtarzalny, charakterystyczny design.

Najważniejsze cechy zegarków Aerowatch

Charakterystyką zegarków Aerowatch jest wysoka jakość mechanizmów wykorzystywanych czasomierzach. Najwyższa jakość, jaką można uzyskać w standardzie ETA (TOP GRADE) i zdobiona poprzez oksydowane śruby, pasy genewskie, perłowania.

Wszystkie mechanizmy kwarcowe są certyfikowane szwajcarskim pochodzeniem. Każdy zegarek Aerowatch wyposażony jest w szkła szafirowe. Jako ozdobę kopert i tarcz w zegarkach stosowane są jedynie brylanty. Wszystkie zegarki Aerowatch są pochodzenia szwajcarskiego i ręcznie produkowane w Szwajcarii. Wszystkie zegarki mają dwuletnią gwarancję producenta.

Każdy zegarek jest montowany w siedzibie firmy i każdy przechodzi szczegółowy, trzyetapowy, ręczny proces kontroli jakości, a w nim między innymi: regulację mechanizmu, sprawdzenie jakości koperty, tarcz, wskazówek, kontrola odchyłów chodu, badanie wpływu powietrza, testy wodoszczelności.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 41
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×