Zegarki Aerowatch

Aerowatch jest niezależną firmą rodzinną, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości zegarków znanych od 1910 roku. Położona w samym sercu gór Jura firma, z siedzibą w Saignelégier, wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię do produkcji zegarków nadgarstkowych, kieszonkowych i dewizek.

Historia zegarków Aerowatch

21 stycznia 1910 biznesmen Jacob Gutmann, dyrektor firmy Gutmann & Cie - Federal Watch & Co. zarejestrował znak towarowy "Montres Aero" (ang. Aero Watch) i pod tą marką rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds.

Sama nazwa firmy powstała w hołdzie rekordom lotniczym bitym w 1910 roku. Wybór nazwy stanowił o międzynarodowych ambicjach Aerowatch. Odniesienie do lotnictwa związane było z planowaną ekspansją na cały świat, a takie możliwości dawał rozwój lotnictwa.

Nie był to najlepszy okres na rozpoczynanie nowej działalności z powodu zbliżającej się I Wojny Światowej. Rodzinna manufaktura przetrwała jednak trudności dzięki sukcesowi ultra płaskiego zegarka kieszonkowego.

Przez kilka kolejnych lat po wojnie siedzibą firmy był Fleurier, skąd w maju 1935 manufakturę przeniesiono do Neuchatel. W tym czasie Aerowatch rozpoczął export zegarków do 15 krajów. W czasie II Wojny Światowej w 1942 roku firmę przejął Maxime Crevoisier.

Nowy właściciel ugruntował Aerowatch jako specjalistę w produkcji zegarków kieszonkowych, które stanowiły większą część kolekcji, oraz dewizek. W 1959 roku, po śmierci ojca, manufakturę przejął syn Georges Crevoiser.

Dzięki zastosowaniu niepowtarzalnego wzornictwa i atrakcyjnych rozwiązań mechanicznych w zegarkach, Georges Crevoisier rozwinął eksport do 30 krajów na różnych kontynentach. Aerowach, będąc wciąż rodzinną manufakturą, stał się znany na całym świecie.

Dodatkowa prestiżu firmie dodał sukces modelu "Herlequin". W kolejnych latach manufaktura koncentruje się na unikalnym, niszowym wzornictwie kopert i bransolet. Aerowatch skupia się też na produkcji krótkich serii zegarków na zamówienie (private label) a swoje zegarki wyposaża głównie w mechanizmy Valjoux.

W zegarkach z tego okresu, które dostępne są na rynku kolekcjonerskim na tarczy logo pisane jest osobno ( Aero Watch) i często opatrzone grafiką samolotu i ewentualnie nazwą miasta Neuchâtel. W chwili przejścia na emeryturę, Crevoisier zdecydował się sprzedać firmę szwajcarskiemu biznesmenowi, członkowi zarządu FHS (Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego), związanemu z branżą od ponad 20 lat, Denisowi Bolzli.

W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura, gdzie rozpoczęły się prace nad nową koncepcją. W prace nad nową kolekcją zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat.

Zegarki Aerowatch dzisiaj

W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura, gdzie rozpoczęły się prace nad nową koncepcją. W prace nad nową kolekcją zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat.

Jest to punk zwrotny w historii firmy, która stawia na jakość i świetną reputacje swoich wyrobów. Obecnie zegarki Aerowatch cechuje bezkompromisowa dbałość o szczegóły i jakość wykonania oraz niepowtarzalny, charakterystyczny design.

Najważniejsze cechy zegarków Aerowatch

Charakterystyką zegarków Aerowatch jest wysoka jakość mechanizmów wykorzystywanych czasomierzach. Najwyższa jakość, jaką można uzyskać w standardzie ETA (TOP GRADE) i zdobiona poprzez oksydowane śruby, pasy genewskie, perłowania.

Wszystkie mechanizmy kwarcowe są certyfikowane szwajcarskim pochodzeniem. Każdy zegarek Aerowatch wyposażony jest w szkła szafirowe. Jako ozdobę kopert i tarcz w zegarkach stosowane są jedynie brylanty. Wszystkie zegarki Aerowatch są pochodzenia szwajcarskiego i ręcznie produkowane w Szwajcarii. Wszystkie zegarki mają dwuletnią gwarancję producenta.

Każdy zegarek jest montowany w siedzibie firmy i każdy przechodzi szczegółowy, trzyetapowy, ręczny proces kontroli jakości, a w nim między innymi: regulację mechanizmu, sprawdzenie jakości koperty, tarcz, wskazówek, kontrola odchyłów chodu, badanie wpływu powietrza, testy wodoszczelności.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 6
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki Aerowatch

Na rynku zegarmistrzowskim trudno o drugą tak wyróżniającą się swoim designem markę. Aerowatch to czasomierze na tyle wyjątkowe, że zyskały wiernych wielbicieli na całym świecie a ich oferta ciągle się rozwija. Poznajcie bliżej tę wyjątkową markę.

Krótka historia zegarków Aerowatch

Początki marki sięgają 1910 roku, kiedy to biznesmen Jacob Gutmann zarejestrował znak towarowy ,,Montres Aero?, czyli z angielskiego Aero Watch. Tym samym rozpoczęła się produkcja zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds.Co oznacza nazwa firmy? Marka chciała w ten sposób nawiązać do rekordów lotniczych z 1910 roku. To odniesienie do lotnictwa sugerowało, że w planach jest promocja produktów również poza granicami rodzimego kraju. Dopiero nowy właściciel, który pojawił się w 1942 roku ugruntował Aerowatch, jako specjalistę od zegarków kieszonkowych, które stanowił większość asortymentu. Działania szły zgodnie z planem i z biegiem czasu eksport rozwinął się aż do 30 krajów na różnych kontynentach. Marka stała się znana na całym świecie.

Jakie są zegarki Aerowatch?

Zegarki Aerowatch charakteryzuje wysoka jakość wykorzystywanych mechanizmów. Jest to najwyższa jakość, jaką można sobie wyobrazić i najwyższa w standardzie ETA (TOP GRADE). Oryginalne zdobienia w postaci oksydowanych śrub, pasów genewskich i perłowań, dodają czasomierzom niepowtarzalnego stylu, którego na próżno szukać u konkurencji. Każdy z zegarków Aerowatch jest wyposażony w szkła szafirowe, a ozdobę kopert i tarcz stanowią tylko najpiękniejsze brylanty. Co ważne, wszystkie są produkowane ręcznie, w samym sercu Szwajcarii.

Dla kogo zegarki Aerowatch?

W asortymencie marki znaleźć można zarówno zegarki męskie, jak i damskie. Oferta jest tak szeroka, że najbardziej wymagający klient znajdzie czasomierz dla siebie. Z pewnością są to urządzenia, które skradną serca wszystkim tym, którzy w swoim życiu stawiają na tylko dobrej jakości produkty. W przypadku zegarków Aerowatch klient ma pewność, że otrzymuje czasomierz o wyjątkowo wytrzymałym wykonaniu. W końcu każdy zegarek jest montowany w siedzibie firmy i każdy przechodzi szczegółowy, trzyetapowy, ręczny proces kontroli jakości, a w nim między innymi: regulację mechanizmu, sprawdzenie jakości koperty, tarcz, wskazówek, kontrola odchyłów chodu, badanie wpływu powietrza, testy wodoszczelności. Ciekawy design, który widzimy np. w kolekcji Aerowatch Renaissance Skeleton Classic to stylistyka, której nie spotkamy nigdzie indziej. Potwierdza to unikatowość każdej z kolekcji. Wśród popularnych serii znajdziemy również m.in. Les Grandes Classiques, Renaissance Chrono Quartz, Aerowatch 1942 i wiele innych. Wszystkie prezentują ponadprzeciętny styl i będą prestiżowym elementem biżuteryjnym każdego klienta.

Decydując się na zakup zegarków Aerowatch warto zwrócić uwagę na ich długoletnie doświadczenie, rewelacyjną jakość mechanizmów oraz oryginalne zdobienia.. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×