Zegarki męskie Junghans

Junghans zapisał się w historii jako jedna z marek obecnych najdłużej na rynku zegarmistrzowskim. Niewiele jest też marek, które tak jak ta, mogą poszczycić się designem wyprzedzającym innych producentów pod względem trendów i innowacji. Zegarki męskie Junghans to prostota i nowoczesność, a jednocześnie charakterystyczny wygląd, który przetrwa próbę czasu.

Historia innowacji

Junghans swoją działalność rozpoczął w 1861 roku produkcją budzików. Fabryka w niemieckiej miejscowości Schramberg wypuszczała około 100 000 takich urządzeń rocznie. Początkiem produkcji zegarków kieszonkowych był rok 1903. Niedługo potem, dzięki odkryciu pierwiastka promieniotwórczego - radu, wskazówki i cyfry we wszystkich produktach Junghansa zaczęły świecić w ciemnościach, co wzbudziło zachwyt ogromnej grupy klientów. Kolejnym kamieniem milowym w technologii wytwarzania czasomierzy była produkcja zegarka naręcznego sterowanego falami radiowymi i zasilanego energią słoneczną. Następne lata dedykowane były doskonaleniu tej technologii.

Technologia wykorzystania fal radiowych to nic innego jak odbieranie sygnału radiowego z nadajnika dzięki antenie umieszczonej w kopercie zegarka. Sygnał nadawany jest z Frankfurtu nad Menem na odległość 1500 km. Technika ta umożliwia kontrolę nad dokładnością czasu, której błąd wynosi na chwilę obecną 1 sekundę na 1 milion lat. Dodatkowo użycie fal radiowych kontroluje zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie, więc zegarki, które obejmuje zakres nadajnika, aktualizują się automatycznie. Junghans było pierwszą firmą, która zaprojektowała zegarek absorbujący fale radiowe przez szafirowe szkiełko będące deklem.

Jakość i design zegarków męskich Junghans

Junghans oferuje swoim klientom ponad tysiąc wzorów dedykowanych dla mężczyzn o różnych potrzebach. Wśród prezentowanych kolekcji bardzo ciekawe są te, których szkiełka uwypuklają się na zewnątrz. Daje to niezwykłe poczucie głębi, a zegarek zyskuje niemal trójwymiarowy obraz tarczy. Junghans stawia również na odświeżanie i doskonalenie wzorów, które projektował wiele lat temu, tym samym możemy cieszyć się modelami historycznymi w całkiem nowej odsłonie.

Zegarki męskie tego producenta charakteryzuje duża prostota i dość klasyczny styl. Czasomierze zachwycają uporządkowaną formą, przy czym są zaawansowane technologicznie i wielofunkcyjne. Producent wykorzystuje w zegarkach męskich najwyższej jakości stal szlachetną, spieki ceramiczne i węglowe oraz paski z wysokogatunkowej skóry. Czasomierze są lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe na wszelkiego typu uszkodzenia i zachlapania.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 47
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×