Zegarki męskie Movado

Movado to marka od dziesięcioleci związana ze światem sztuki, a w jej wyrobach doskonale odbija się artystyczny kunszt i szwajcarska precyzja. Zegarki męskie Movado to niebanalny design, wysoka jakość, bogata historia i ciekawa symbolika, o której trzeba opowiedzieć.

Historia marki

Początki firmy sięgają drugiej połowy XIX wieku, wtedy bowiem w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii Léopold Achille Isidore Ditesheim założył swoją manufakturę. W 1905 roku, wykorzystując powstały w 1887 roku język esperanto, nadał jej nazwę na Movado, co znaczyło “ciągle w ruchu”. Firma pozostawała w rękach szwajcarskiej rodziny, aż do czasu jej sprzedania w 1983 roku. Nowy właściciel - Gedalio Grinberg - miłośnik sztuki z Nowego Jorku, zachował jej oryginalną i prestiżową nazwę, zmieniając jedynie podejście do projektowania i unowocześniając produkcję. Jego miejsce zajął syn - Efraim Grinberg, który aktualnie przewodniczy Movado Group.

Historia czasu według Movado

Od początków ludzkości istniała potrzeba kontrolowania upływającego czasu, więc mierzono go na podstawie położenia Słońca. Nie bez przyczyny pierwsze zegary były zegarami słonecznymi, a na ich podstawie obliczano porę dnia. Oczywiście rozwijająca się technika pozwoliła odejść zegarom słonecznym do historii lub tylko funkcji zdobiącej ogrody, ale to właśnie Słońce stało się pierwszym miernikiem czasu. Movado wykorzystało tę symbolikę i w 1947 roku amerykański projektant Nathan G. Horwitt wpadł na pomysł stworzenia czarnego cyferblatu z dużym złotym punktem na godzinie dwunastej. Symbol stał się na tyle rozpoznawalny i popularny, że aktualnie wszystkie zegarki męskie tego producenta nawiązują do pierwszego projektu, a on sam stanowi jeden ze stałych eksponatów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Artystyczne i nowoczesne

Movado inspiruje się sztuką nowoczesną i widać to w projektowanych zegarkach męskich. Niemal ascetyczne wzory kuszą prostotą formy i jednoczesnym bogactwem materiału. Zegarki są awangardowe i hipnotyzujące, a jedyną ozdobą w tym surowym wzornictwie jest symbol Słońca na szczycie tarczy. Konotacje ze sztuką nie są jedynym atutem tej marki. Zegarki męskie wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy z automatycznym naciągiem lub mechanizmy kwarcowe. Wszystkie modele posiadają szafirowe szkła i wysokiej jakości bransolety i paski. Zwrócą uwagę mężczyzn ceniących szwajcarską jakość i ekstrawagancki design.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 15
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki męskie Movado

Zegarki damskie Movado to pierwsze w historii zegarmistrzostwa czasomierze, o tak ciekawym projekcie. W połączeniu z najlepszej jakości szwajcarskimi mechanizmami, otrzymujemy produkt unikatowy. Poznajcie bliżej tę markę.

Historia zegarków męskich Movado

Początki zegarków Movado sięgają końca XIX wieku. Firma stacjonowała wówczas w Chaux-de-Fonds w Szwajcarii i tam prężnie się rozwijała.Nadano jej nazwę, która funkcjonuje do dzisiaj. Movado w języku esperanto oznacza niż innego jak ,,ciągle w ruchu?, co znakomicie oddaje początkową misję firmy. Producent, jako pierwszy wykorzystał motyw Słońca, jako dawniejszego wyznacznika godziny, dlatego w jego projektach zobaczymy ciemną tarczę z charakterystycznym punktem przy godzinie dwunastej. Słońce, jako centrum świata towarzyszy marce do dzisiaj i stało się jej nieodłącznym elementem, o ile nie kluczem do sukcesu.

Dla kogo zegarek męski Movado?

W asortymencie marki znajdziemy czasomierze o ascetycznej formie i bogatym, lecz gustownym zdobieniu. To te cechy sprawiły, że mężczyźni kochający klasykę i minimalizm tak bardzo pokochali zegarki męskie Movado. Warto zauważyć, że są to w większości modele eleganckie, zatem doskonale sprawdzą się podczas biznesowego spotkania, bowiem wpisują się w stylistykę biurowego dress code?u. W ofercie marki znaleźć można również kilka kolekcji casualowych, które dopełnią codzienny prosty strój mężczyzny. Jest to przykładowo kolekcja Movado Ultra Slim, której sporych rozmiarów tarcza i skórzany brązowy pasek sprawiają, że czasomierz nabiera uniwersalnego charakteru.

Jakie są zegarki męskie Movado?

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można kilka kolekcji przeznaczonych dla panów w każdym wieku Wśród najpopularniejszych zegarków męskich Movado znajdziemy serie: 1881 Quartz, Ultra Slim, Modern Classic, Museum Classic, Novella czy Rondiro. Wszystkie mimo konsekwentnie podtrzymywanej stylistyki różnią się między sobą. Zegarki męskie Movado to artystyczny kunszt, którego może pozazdrościć niejedna konkurencyjna marka. Warto wspomnieć, że z pracują na szwajcarskich mechanizmach z automatycznym naciągiem lub mechanizmach kwarcowych. Pokrycie ich szafirowym szkiełkiem świadczy o solidności, jaką marka wkłada w wykonanie każdego urządzenia.

Decydując się na zakup zegarków męskich Movado warto zwrócić uwagę na ich oryginalny projekt i szwajcarskie mechanizmy. Wiele z nich posiada też mechanizmy automatyczne. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×