Zegarki damskie Mathey-Tissot

Zegarki damskie Mathey-Tissot

W pobliżu centrum szwajcarskich gór Jura leży wioska Les Ponts de Martel, położona w jednej z najpiękniejszych dolin Szwajcarii. Tutaj w roku 1886 została założona firma Mathey-Tissot Watch Company. Następnie rozpoczęła się wyjątkowa historia oparta na jakości, rzetelności i osobistym podejściu do klienta.

Liczba produktów w tej kategorii: 11
Sortowanie / filtrowanie

Mathey-Tissot początkowo specjalizował się w zegarkach typu "repeteater", czyli czasomierzach, które wybijały sygnał o pełnej godzinie oraz w połowie godziny. Wkrótce potem firma podjęła produkcję chronografów, które wykonywano z taką pomysłowością i precyzją, iż odniosły one natychmiastowy sukces, gromadząc w całej Europie liczne nagrody i wyróżnienia za najwyższą jakość.

Swiss Made to synonim niezawodnej jakości, ale oprócz niezawodności, firma Mathey-Tissot słynie z zaskakujących zegarmistrzowskich projektów oraz świetnego, cenionego przez użytkowników na całym świecie, designu. Producent zarysował się w historii jako dostawca współpracujący z najbardziej prestiżowymi, powszechnie rozpoznawalnymi w zegarmistrzowskim świecie markami. Kultowe projekty zrealizowane przez Mathey-Tissot cieszą się obecnie niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów oraz wszystkich pasjonatów zegarmistrzowskiego fachu. Każdy z obecnych sukcesów marki Mathey-Tissot to właśnie dziedzictwo tej historii, którą pod koniec XIX zapoczątkował Edmond Mathey-Tissot.

Jednym z największych sukcesów w historii firmy był udział w konkursie “Kew Observatory”. Na konkurs, który rozegrał się w 1914 roku, Mathey-Tissot dostarczył sześć zegarków z chronografem, gdzie zastosowano pomiar czasu w ułamkach sekundy. Wszystkie sześć konkursowych czasomierzy otrzymało ocenę „Klasy A” z wyróżnieniem „Wyjątkowo dobry”, a jeden z projektów był wyjątkowy do tego stopnia, iż w kwestii dokładności pomiaru czasu ustanowił rekord, jakiego nigdy wcześniej zegarmistrzom nie udało się uzyskać.

Biorąc pod uwagę wyniki w Kew, nie jest zaskakujące, że Mathey-Tissot był zaangażowany w dostarczanie zegarków dla aliantów podczas I wojny światowej. Korpus Inżynierów Armii Stanów Zjednoczonych używał dużej liczby chronografów Mathey-Tissot, a generał Pershing, dowodzący amerykańskimi siłami ekspedycyjnymi, postanowił przyznać zegarki Mathey-Tissot swojemu personelowi. Również podczas II wojny światowej, a nawet po jej zakończeniu, Mathey-Tissot ponownie zaopatrywał wojsko amerykańskie, a niektóre zegarki trafiły również do brytyjskiego Royal Navy.

Pod koniec lat 70. jednym z szalenie rozpoznawalnych wydarzeń w historii marki był zakup kilkudziesięciu spersonalizowanych zegarków Mathey-Tissot przez samego Elvisa Presleya. Przekazał on te zegarki swojej rodzinie, przyjaciołom oraz personelowi, a ich użytkownicy byli później identyfikowani jako ci, którzy mają uprzywilejowane prawo dostępu do koncertów i tras Presleya. Do dzisiaj ten model jest bardzo poszukiwany przez kolekcjonerów.

Innym z takich kolekcjonerskich rarytasów jest zegarek Liberty. To model, w którym ultra-drobny mechanizm został zamontowany wewnątrz podzielonej na dwie części monety. Wprawdzie projekty tego typu były również realizowane przez inne, nierzadko bardzo uznane firmy zegarmistrzowskie, jednak zegarki, które wyprodukował Mathey-Tissot, cieszyły się wyjątkową estymą ze względu na wyróżniającą je niezawodność konstrukcji.

Mathey-Tissot niejednokrotnie dostarczał również swoje projekty innym rozpoznawalnym producentom i były to marki, które do dzisiejszego dnia są rozpoznawalne jako przedsionek wręcz hi-endowego zakresu rynku. Tym modelem, na którym należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest słynny model Type XX lub Type 20, jak określono go w zleceniu francuskiego Ministerstwa Obrony, które wówczas zostało zrealizowane przez Bregueta. Type XX to precyzyjny zegarek przeznaczony dla pilotów, który w swojej historii Mathey-Tissot dostarczył jeszcze wielu innym uznanym producentom. W aktualnej reedycji modelu Type XX tak samo jak we wczesnych egzemplarzach z lat 40. i 50. ponownie na tarczy zegarka widnieje logo Mathey-Tissot.

Classic, Sports, Fashion i Gold to cztery podstawowe kategorie, w których Mathey-Tissot konfiguruje swoją ofertę dla zróżnicowanych użytkowników. Zegarki Classic napędzane są mechanizmami kwarcowymi Ronda, a także mechanizmami automatycznymi IT 10 i Valswiss Automatic BSR-02. Kategoria Sport to zegarki nurkowe i sportowe, gdzie wykorzystywane są kwarcowe mechanizmy Ronda oraz kaliber Valjoux 7750. Zegarki Fashion to kwarcowe czasomierze kierowane do młodzieży. Najbardziej kultowymi modelami aktualnie dostępnymi w ofercie są cieszące się wielką popularnością zegarki: Cyrus, Evasion, Type 21 oraz Tarta, a także oddające cześć założycielowi firmy zegarki Edmond.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 21 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Oryginalne produkty i gwarancja. Profesjonalne doradztwo.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 16:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×