Zegarki damskie Movado

Artystyczny design i szwajcarska precyzja to filary działalności marki Movado. W jej projektach odzwierciedla się zarówno ogromne przywiązanie do sztuki, jak i długoletnia tradycja zegarmistrzowska. Nic dziwnego, że marka o tak ciekawej historii i bogatej symbolice, stała się jedną z najbardziej popularnych wśród kobiet kochających zegarki.

Historia marki

Firma, która dała początek marce Movado, powstała pod koniec XIX wieku w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. Jej założyciel to Léopold Achille Isidore Ditesheim i miał wówczas zaledwie dziewiętnaście lat. Po kilkunastu latach pracy manufaktury nadał jej nazwę, która funkcjonuje do dziś. Silnie zainspirowany językiem esperanto uznał, że Movado, będzie doskonale opisywać firmę zajmującą się produkcją zegarków, gdyż znaczy to dokładnie "ciągle w ruchu". W 1983 roku firma została sprzedana. Kupił ją mieszkający w Nowym Jorku Gedalio Grinberg, miłośnik i koneser sztuki. Nowy właściciel nie tylko utrzymał dotychczasową symbolikę i tradycje rzemieślnicze, ale tchnął w nią ducha nowoczesności.

Słońce, jako centrum świata

Odkąd istnieje ludzkość, istnieje też poczucie upływającego czasu. Ludzie poszukiwali sposobów na jego kontrolowanie i mierzenie, a Słońce spełniało tę rolę doskonale. Nie bez przyczyny pierwsze zegary były zegarami słonecznymi, a na ich podstawie obliczano porę dnia. Oczywiście rozwijająca się technika zepchnęła zegary słoneczne do ogrodów, jako doskonałych dekoracji, ale to właśnie Słońce stało się pierwszym miernikiem czasu. Movado na nowo odkryło jego znaczenie. W 1947 roku amerykański projektant Nathan G. Horwitt wpadł na pomysł stworzenia czarnego cyferblatu z dużym złotym punktem na godzinie dwunastej. Symbol ten stał się tak znaczący, że trafił do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Awangarda i szwajcarska tradycja

Zegarki damskie Movado to artystyczny kunszt, który kryje w sobie bogate wnętrze. Kuszą surową formą i bogatym wzornictwem. W naszym sklepie znajdują się kolekcje Movado, które uwagę kobiet szukających awangardowego piękna i subtelnej zmysłowości. Wśród nich są bardzo klasyczne zegarki damskie, czasomierze zaskakujące futurystycznymi akcentami oraz te bardziej proste i ascetyczne. Producent wykorzystuje bogato zdobione bransolety, słoneczne akcenty oraz diamenty. Zegarki damskie Movado dedykowane są kobietom, które w biżuterii użytkowej chcą widzieć sztukę.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 18
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×