Zegarki męskie Mathey-Tissot

Zegarki męskie Mathey-Tissot

Mathey-Tissot to niezależny szwajcarski producent wysokiej jakości zegarków z ponad stuletnią historią i zaskakującym dziedzictwem. Swiss Made to synonim kultowej jakości, ale oprócz niezawodności, Mathey-Tissot słynie z zaskakujących zegarkowych projektów i świetnego, docenianego przez klientów na całym świecie, designu.

Liczba produktów w tej kategorii: 33
Sortowanie / filtrowanie

Producent zarysował się w historii jako dostawca współpracujący z najbardziej rozpoznawalnymi markami produkującymi zegarki i słynie z cenionych wśród kolekcjonerów projektów, które niejednokrotnie stanowią niesamowitą atrakcję dla pasjonatów historii zegarmistrzowskiego fachu.

W 1886 roku w wiosce Les Ponts de Martel, która położona jest w urokliwej dolinie w pobliżu centrum szwajcarskiej Jury, Edmond Mathey-Tissot założył zegarmistrzowską manufakturę poświęcając się początkowo projektom zegarków kieszonkowych. Szybko zyskał uznanie, jednak prawdziwa sława nadeszła wówczas, kiedy zdecydował się poświęcić pracom związanym z produkcją chronografów. Chronografy produkowane przez Mathey-Tissot szybko zaczęto doceniać za ich doskonałą jakość i oryginalność stosowanych rozwiązań.

Wkrótce rozpoczął się pochód licznych nagród i wyróżnień na całym świecie. Przykładem może tutaj być konkurs „Kew Observatory” z 1914 roku, gdzie Mathey-Tissot dostarczył sześć zegarków z chronografem, gdzie zastosowano pomiar czasu w ułamkach sekundy. Każdy z tych zegarków otrzymał ocenę „Klasy A” z dodatkowym wyróżnieniem „Wyjątkowo dobry”, a jeden z projektów był tak wyjątkowy, iż ustanowił rekord dokładności, którego nigdy wcześniej nie udało się osiągnąć w zegarkowych konstrukcjach.

Zegarki z Les Ponts de Martel są również bardzo kojarzone z wizerunkiem Elvisa Presleya. Pod koniec lat 60. dokonał on zakupu zegarków Mathey-Tissot, które następnie zostały przekazane rodzinie, przyjaciołom oraz personelowi, a ich użytkownicy byli później identyfikowani jako mający uprzywilejowane prawo dostępu do koncertów i tras Presleya.

Kolekcjonerskie aukcje są często dowodem na to, jak wielkim uznaniem cieszą się kultowe projekty Mathey-Tissot. Jednym z takich modeli jest zegarek Liberty, w którym ultra-drobny mechanizm zamontowany jest wewnątrz podzielonej na dwie części monety. Projekty tego typu były realizowane również przez inne znakomite firmy zegarmistrzowskie, monetarne zegarki Mathey-Tissot zostały jednak zapamiętane ze względu na doskonałą jakość i niezawodność konstrukcji.

Historia Mathey-Tissot często również odbywała się na drugim planie najbardziej prestiżowych zegarmistrzowskich dokonań, bowiem firma niejednokrotnie dostarczała swoje projekty innym rozpoznawalnym producentom. Najbardziej rozpoznawalnym przykładem jest tutaj model Type XX lub Type 20, jak to określono w zleceniu francuskiego Ministerstwa Obrony, które było wówczas realizowane przez Bregueta, precyzyjny zegarek przeznaczony dla pilotów, który Mathey-Tissot dostarczał również innym uznanym markom. Dzisiaj, w aktualnej reedycji tego modelu, tak jak miało to miejsce w egzemplarzach z lat 40. i 50., na tarczy zegarków Type XX ponownie widnieje logo Mathey-Tissot.

Zegarki Mathey-Tissot to szeroka oferta, która mieści się w w czterech podstawowych kategoriach — Classic, Sports, Fashion i Gold. W zegarkach Classic stosowane są kwarcowe mechanizmy Ronda oraz automaty z mechanizmami IT 10 i Valswiss Automatic BSR-02. Kategoria Sport to zegarki nurkowe oraz modele przeznaczone dla aktywności sportowych, gdzie wykorzystywane są kwarcowe mechanizmy Ronda, jak i kaliber Valjoux 7750. Zegarki Fashion oparte są w całości na mechanizmach kwarcowych i kierowane są do młodych użytkowników. Najbardziej popularne modele Mathey-Tissot z aktualnej oferty, to cieszące się ogromnym uznaniem zegarki Cyrus, Evasion, Type 21, Tarta oraz oddające cześć założycielowi firmy zegarki z kolekcji Edmond.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 21 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Oryginalne produkty i gwarancja. Profesjonalne doradztwo.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 16:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×