Zegarki Movado

Od początku dziejów ludzkości, czas mierzono przy pomocy położenia Słońca i aż dziw bierze, że przez wiele lat żaden producent zegarków nie wykorzystał tego motywu w designie swoich produktów.

Dopiero amerykański projektant Nathan G. Horwitt w 1947 roku wpadł na pomysł stworzenia czarnego cyferblatu z dużym złotym punktem na godzinie 12-tej.

Ten złoty punkt symbolizował Słońce znajdujące się w najwyższym punkcie nieba, a poruszające się wskazówki symbolizowały ruch Ziemi.

Charakterystyczny element wkomponowany w tarczę zegarka stał się elementem na tyle rozpoznawalnym, że jego symbol stanowi jeden ze stałych eksponatów m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku - Museum of Modern Art - MoMa NY.

Zegarki Movado - zegarki Swiss Made

Czasomierze znajdujące się w ofercie firmy wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy z automatycznym naciągiem lub mechanizmy kwarcowe. Wszystkie modele posiadają szafirowe szkła i rozpoznawalne nawet z dość znaczącej odległości tarcze z dużą kropką na godzinie 12-tej.

Najbardziej znana linia zegarków Movado to Muzeum Classic.

Klasyczne, eleganckie modele z tej linii z pewnością wyróżniają tę markę na rynku, ale Movado to również modele zegarków z serii: Ultra Slim, Automatic 1881, Red Label Automatic, Masino, Sapphire, damskie zegarki Esperanza, Rondiro i Amarosa, futurystyczne Edge czy też najmłodsze baby marki Bold Motion.

Ambasadorkami marki są nie tylko aktorki (Kerry Washington i Alexandra Daddario), ale też projektanci i artyści tacy jak Andy Warhol.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 33
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×