Zegarki Movado

Od początku dziejów ludzkości, czas mierzono przy pomocy położenia Słońca i aż dziw bierze, że przez wiele lat żaden producent zegarków nie wykorzystał tego motywu w designie swoich produktów.

Dopiero amerykański projektant Nathan G. Horwitt w 1947 roku wpadł na pomysł stworzenia czarnego cyferblatu z dużym złotym punktem na godzinie 12-tej.

Ten złoty punkt symbolizował Słońce znajdujące się w najwyższym punkcie nieba, a poruszające się wskazówki symbolizowały ruch Ziemi.

Charakterystyczny element wkomponowany w tarczę zegarka stał się elementem na tyle rozpoznawalnym, że jego symbol stanowi jeden ze stałych eksponatów m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku - Museum of Modern Art - MoMa NY.

Zegarki Movado - zegarki Swiss Made

Czasomierze znajdujące się w ofercie firmy wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy z automatycznym naciągiem lub mechanizmy kwarcowe. Wszystkie modele posiadają szafirowe szkła i rozpoznawalne nawet z dość znaczącej odległości tarcze z dużą kropką na godzinie 12-tej.

Najbardziej znana linia zegarków Movado to Muzeum Classic.

Klasyczne, eleganckie modele z tej linii z pewnością wyróżniają tę markę na rynku, ale Movado to również modele zegarków z serii: Ultra Slim, Automatic 1881, Red Label Automatic, Masino, Sapphire, damskie zegarki Esperanza, Rondiro i Amarosa, futurystyczne Edge czy też najmłodsze baby marki Bold Motion.

Ambasadorkami marki są nie tylko aktorki (Kerry Washington i Alexandra Daddario), ale też projektanci i artyści tacy jak Andy Warhol.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 33
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki Movado

Zegarki Movado to pierwsze w historii zegarmistrzostwa czasomierze, o tak ciekawym projekcie. W połączeniu z najlepszej jakości szwajcarskimi mechanizmami, otrzymujemy produkt unikatowy. Poznajcie bliżej tę markę.

Krótka historia zegarków Movado

Producent doskonale wiedział, że od początku dziejów ludzkości czas mierzono przy pomocy położenia słońca. Mimo, że wiedza na ten temat jest tak oczywista, żadna marka nie wpadła na pomysł, aby wykorzystać to doświadczenie, jako motyw przewodni swoich produktów. Dopiero założyciel marki Movado wpadł na pomysł, aby pójść w tym kierunku i w 1947 roku postanowił stworzyć kolekcję czasomierzy o ciemnym cyferblacie z dużym złotym punktem na godzinie 12-stej. Jest to oczywiście symbol Słońca, a poruszające się wskazówki symbolizowały ruch ziemi.

Jakie są zegarki Movado?

Marka miała ciekawy pomysł na siebie, a dzięki doskonałej realizacji stała się znana na całym świecie. Charakterystyczny element wkomponowany w tarczę zegarka stał się elemntem na tyle rozpoznawalnym, że jego symbol stanowi jeden ze stałych eksponatów m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku - Museum of Modern Art - MoMa NY.

Zegarki Movado zaliczyć można w większości do kategorii czasomierzy eleganckich. charakteryzują się one bowiem klasycznym wzornictwem, które bazuje na motywie przewodnim marki i poza nim nie wychodzi na pierwszy plan. Oferta producenta to również modele bardziej casualowe, które doskonale sprawdzą się do noszenia na co dzień. Natomiast w asortymencie naszego sklepu znaleźć można mnóstwo kolekcji, wśród których nawet najbardziej wymagający klient znajdzie wymarzony czasomierz dla siebie.

Warto wspomnieć, że zegarki Movado pracują na szwajcarskich mechanizmach z automatycznym naciągiem lub mechanizmach kwarcowych. Pokrycie ich szafirowym szkiełkiem świadczy o solidności, jaką marka wkłada w wykonanie każdego urządzenia.

Decydując się na zakup zegarków Movado warto zwrócić uwagę na ich oryginalny projekt i szwajcarskie mechanizmy. Wiele z nich posiada też mechanizmy automatyczne. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×