Zegarki męskie Skagen

Skandynawski producent zegarków prezentuje w swoich projektach niebywałą prostotę, harmonię i czystość, tym samym potwierdza, że klasyczne piękno nigdy nie odchodzi, a jego przykłady nadal mogą zaskoczyć użytkowników zegarków naręcznych. Skagen to marka, która pokazuje, że uniwersalny zegarek męski może być dziełem minimalizmu formy i jednoczesnego bogactwa materiału.

Historia i inspiracje

Firma Skagen powstała w 1989 roku. Założyło ją duńskie małżeństwo - Henrik i Charlotte Jorst, którzy kilka lat wcześniej przenieśli się do USA. Początkowo chcieli być tylko importerami zegarków produkowanych w Skandynawii, ale marzenie o tworzeniu własnych produktów spowodowało, że zmienili profil swojej firmy i stali się producentami. Nazwa zainspirowana jest piękną nadmorską miejscowością - Skagen. W jej otoczeniu ścierają się dwa najpotężniejsze prądy wód morskich Europy - jeden Morza Północnego i drugi Morza Bałtyckiego, tworząc charakterystyczne spienienie fal, które stało się znakiem firmowym zegarków Skagen. Firma w swoich projektach przykłada ogromną uwagę na wykorzystanie elementów przyrody tych okolic: piaszczystych i wydmowych plaż, oszczędnej roślinności i kolorystyki nieba, ale także nowoczesnej architektury nadmorskiej. Filozofia firmy jest prosta i zakłada popularyzację regionu w Stanach Zjednoczonych i na świecie, pokazując czystą formę i niespotykany klimat duńskiego wybrzeża. W 2015 roku dołączyła do Grupy Fossil. Warto zauważyć, że w asortymencie firmy znajdują się również artykuły biżuteryjne i inne dodatki.

Nowoczesny nordycki design

Skagen odniósł sukces dzięki połączeniu oszczędnej formy, wysokiej jakości i przystępnej ceny, która umieszcza go w czołówce producentów zegarków męskich o klasycznej stylistyce. Właścicielka firmy określa ją mianem mody konserwatywnej i trudno się z tym nie zgodzić. Zegarki męskie są bardzo proste, czytelne i niezwykle szlachetne w swojej formie. W ofercie znajdziemy czasomierze, które zachwycą czystymi tarczami bez zbędnych zdobień, za to zawieszone na interesujących paskach ze skóry w bogatej naturalnej kolorystyce lub bransoletach wykonanych z wysokogatunkowej stali. Wszystkie czasomierze wykonane są z materiałów najwyższej jakości, co budzi zaskoczenie w tej grupie cenowej. Zegarki męskie Skagen to doskonały wybór dla mężczyzn poszukujących surowego wzornictwa, które dopasuje się do każdej stylizacji.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 7
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×