Zegarki Delbana

Delbana to szwajcarska firma, która zdobyła ogromna popularność połaczeniem trzech bardzo ważnych atutów na rynku zegarmistrzowskim: niezawodnej jakości, gwarantowanej przez dziesiątki lat doświadczeń, ciekawego wzornictwa i bardzo przystępnej ceny. Budzi szczególne zainteresowanie u osób, które poszukują klasycznego, ale niebanalnego wzornictwa, ale jednocześnie wysokiego standardu zegarków. Warto zauważyć, że czasomierze Delbana były niezwykle popularne w Polsce w okresie PRL, a poszczególne jej modele z lat 50. są pożądane przez rodzimych kolekcjonerów zegarków.

Historia marki

Delbana powstała w 1933 roku z inicjatywy Goliardo Della Balda. Od jego nazwiska wzięła się nazwa marki. Firma silnie związana jest rodzinnie i zawodowo z inną szwajcarską manufakturą, którą założył Oskar Kessler kilkanaście lat wcześniej. Jego doświadczenie, a także związki rodzinne z Delbaną, doprowadziły do fuzji firm, która w latach 70. przyjęła nazwę Wega Delbana. Inicjatorem połączenia dwóch dobrze prosperujących działalności był Max Kessler, zięć Balda. Oczywiście bardzo duży wpływ na zjednoczenie działalności był kryzys zegarkowy, który zatrzymał rozwój wielu szwajcarskich firm zegarmistrzowskich. Oprócz zegarków mechanicznych, oferta powiększyła się również o modele kwarcowe. Szczyt popularności tych zegarków w krajach takich jak: Polska, Węgry, Rumunia, przypadł na lata 50.,60. i 70. Delbana eksportowała również zegarki do krajów Ameryki Południowej. Marka jest nadal w rękach rodziny Kesslerów, ponieważ jej aktualnym prezesem jest potomek właściciela - Daniel Kessler. Do Delbany dołączyła firma Delma Watches. Aktualnie marka zdobywa coraz większe rzesze zwolenników, bo pozostaje wierna tradycjom produkcyjnym, ale chętnie wprowadza nowe wzory i technologie.

Tradycja i nowoczesność zegarków Delbana

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że zegarki Delbana to doskonała inwestycja w jakość, która utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie do początków jej działalności. Wszystkie czasomierze wyposażone są w mechanizmy kwarcowe lub mechaniczne. Również dbałość o najdrobniejszy szczegół projektu, świadczy o zaangażowaniu firmy w utrzymanie wysokiej pozycji na tej półce cenowej. Tradycje zegarmistrzowskie i zaufanie, którym się cieszy wśród klientów, nie pozostają bez znaczenia. Firma stawia na bardzo różną stylistykę zegarków, dzięki czemu mamy do dyspozycji kilka ciekawych linii projektowych. Zainteresują klientów poszukujących klasycznych wzorów np. seria Fiorentino, ale również takich, którzy lubią stylistykę retro: seria Retro i Retro Moonphase. Ciekawą kolekcją jest Imola, która zachwyci fanów sportowym charakterem i wysoką wodoszczelnością. Przypadnie do gustu osobom, które potrzebują atrakcyjnego wizualnie zegarka w przyjaznej cenie.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 77
 • Strona 1 z 2
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×