fb
22 424 55 99 pon. - pt. od 9.00 do 19.00
Kontakt
By Appointment to Her Majesty The Queen - marka z rekomendacją brytyjskiej królowej

Marka Barbour to angielska marka lifestyle z 1894 roku znana z wysokiej jakości odzieży, a przede wszystkim impregnowanych woskiem wodoodpornych kurtek w kolorze zgniłej zieleni. Jest to rodzinna firma z północno-wschodniej Anglii z siedzibą w South Shields, nadmorskim miasteczku ze słynną czerwoną latarnią morską.

Początkowo produkowano ubrania dla żeglarzy, rybaków i pracowników portowych, a następnie także dla farmerów, żołnierzy i myśliwych. W 1936 r. przygotowano pierwszy uniform dla motocyklistów, obecnie kultowy zestaw znany pasjonatom motocykli. Barbour współpracuje na stałe ze znaną marką motocyklową Triumph.

Barbour nosił Steve McQueen, aktor amerykański zwany królem luzu, znany z filmów pt. Siedmiu wspaniałych, Wielka ucieczka, Płonący wieżowiec czy Motylek. Kurtki Barbour nosiła Lady Diana, a obecnie nosi je książę William i jego żona Kate. Kurtka Barbour wystąpiła w serii o Jamesie Bondzie, czyli w filmie Skyfall, gdzie słynny agent 007 dzielnie broni posiadłości z dzieciństwa przed złym Silvą ubrany w niezniszczalną kurtkę Barbour.

Zegarki Barbour to akcesoria dla fanów marki przygotowane starannie z troską o każdy detal w zgodzie ze wzornictwem linii odzieżowej. Tak więc nazwy modeli zegarków noszą te same brytyjskie nazwy co kolekcje odzieży, czyli Walker, Beacon, Redley, Harton czy Byker. I tak mamy tu zegarki damskie wyglądające dokładnie jak suwaki w kurtkach, niektóre paski zegarków są wykonane z materiału w charakterystycznym pikowaniu lub mają wzór charakterystycznej angielskiej kratki typu tartan wykorzystanej jako element dekoracji tarczy zegarka lub paska.

Barbour to kwintesencja brytyjskiego stylu i klasy, symbol mody miejskiej i weekendowej wygody rodem prosto z angielskiej wsi, gdzie odbywają się polowania, jazda konno, nieśpieszne przechadzki podmokłą łąką w deszczu w towarzystwie biegających i ujadających wokół psów i brodzących kaczek.

Usuń wszystkie opcje
Marka
Barbour Usuń opcję
Reklama - pod listą produktów