• Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00 SOB. OD 10.00 DO 16.00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa GRATIS od 200 zł
×
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki Epos

Początki zegarków firmy EPOS sięgają roku 1925. To właśnie wtedy, James Aubert utworzył przedsiębiorstwo w Valle de Joux, w rejonie znanym jako centrum świata zegarków mechanicznych. James Aubert był mistrzem zegarmistrzowskim i większość pracy poświęcił na technicznych opracowaniach mechanizmów wyposażonych w funkcję sygnalizacji dźwiękowej czasu - tak zwanych repetierów. To on, był współtwórcą mechanizmu Landeron, w tym kultowego i poszukiwanego dzisiaj mechanizmu ze stoperem - Landeron 48.

James przekazał swoją wiedzę siostrzeńcowi Jeanowi Aubert i jego zięciowi, Jeanowi Fillon, który jest nadal inżynierem w firmie Montres EPOS SA. Wspólnie z zegarmistrzami zatrudnionymi w firmie zaprojektowano kilka własnych, bardzo ciekawych indywidualnych rozwiązań dodatkowych funkcji wskazań zwanych komplikacjami. Są to między innymi: "skacząca godzina", wskaźnik rezerwy chodu, duży wskaźnik datownika, wskaźnik fazy księżyca, wskazania typu regulator i połączenie regulatora z fazami księżyca. Przez 50 lat przedsiębiorstwo skupiało się na produkcji części zegarków dla mniej lub bardziej znanych firm.

W 1983 roku, gdy po niemal całkowitym zdominowaniu rynku przez zegarki kwarcowe, znów do łask zaczęły wracać "mechaniczne cebule" powstał projekt własnej kolekcji i tak narodziła się firma Epos, jako marka zegarków. Jako, że motto, które przyświeca firmie brzmi "Artistry in watchmaking" wszystkie modele zegarków Epos wykonywane są ręcznie, i z niezwykłą starannością.

Polityka cenowa firmy powoduje, że EPOS jest w tej chwili jedną z firm oferujących najlepsze relacje cena/jakość.

Sortuj po:
Znaleziono: 159
Znaleziono: 159
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
  od 200 zł
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 14 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.