Zegarki REC

Marka pojawiła się na rynku zegarmistrzowskim niedawno, ale z pewnością budzi spore zainteresowanie i ogromne emocje. Wszystko dzięki interesującej filozofii i niebywałym projektom, z których każdy jest na swój sposób unikatowy. Poznajcie bliżej jej założenia i zegarki Rec, które zachwycają zupełnie innym podejściem do recyklingu.

Filozofia recyklingu starych aut

REC powstało w 2014 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół i biznesmenów z Danii - Christiana Felixa Mygha and Jonathana Kampstrupa. W tym samym roku zaprezentowali swoją kolekcję Mini Cooper. Stworzyli markę, która miała 3 proste założenia - unikatowość, recykling i stworzenie całkiem nowych zegarków o ciekawej filozofii. Zaczęli interesować się motoryzacją, która miała oddawać w zegarkach ducha starszych aut, opowiadać ich historię i przywoływać magię. Odzyskują ikony motoryzacji, wykorzystują ich fragmenty z zachowaniem troski o projekt i wkomponowują je w swoje czasomierze. Dzięki temu, żaden z ich zegarków nie jest powtarzalny i nie da się go skopiować, stają się unikalnymi egzemplarzami.

Geneza nazwy wynika z tej filozofii, ponieważ REX to początek słów recover, recycle, reclaim. Na każdej tarczy zegarka odbija się historia auta, które dało jej początek. Czasomierz opowiada historię i nawiązuje swoim projektem do charakterystyki auta. Sami o sobie piszą: “Połączyliśmy nasze serca, dusze i ciężką pracę, dbamy o te kolekcje, starając się perfekcyjnie połączyć wyraziste projekty, subtelne referencje, ręcznie wykonane komponenty klasy premium i naprawdę wyjątkową opowieść.”

Zegarki REC to hołd motoryzacji

Od 2015 roku zaczęli prezentować swoje kolejne kolekcje. W październiku pojawili się w duńskim programie Shark Tank, w którym zaprezentowali swój pomysł i pierwszą serię zegarków. Było to doskonałe zagranie - zegarki REC wzbudziły powszechny zachwyt i zainteresowanie mas. Nie trzeba było długo czekać na kolejną serię. Już w listopadzie 2015 pokazali zegarki mechaniczne, które inspirowane były ikoną motoryzacji - Fordem Mustangiem. Została zaprojektowana przez światowej sławy szwajcarską agencję projektową Studio Divine. Co więcej, kolekcja P-51 została z powodzeniem wprowadzona na Kickstarter i zdobyła ponad 492 000 dolarów. To był motor napędowy do dalszego rozwoju.

Unikatowość tych projektów stała się znakiem rozpoznawalnym zegarków Rec. Następna seria, która nawiązywała do Porsche 911 powtórzyła sukces na Kickstarterze, zdobywając ponad 627 000 dolarów.

Zegarki REC sprawdzą się na nadgarstkach pasjonatów zegarków i aut z duszą. Każdy model jest dopracowany i zdradza swoje motoryzacyjne zacięcie w pięknych liniach, niezwykłych tarczach i odwołaniach do klasycznych modeli samochodów. Zegarki Rec to prawdziwa gratka dla mężczyzn szukających czegoś wyjątkowego, co odda ich pasje pod każdym względem.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 6
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki REC

Niewiele jest na rynku marek o tak oryginalnych założeniach i projektach. Marka REC pojawiła się na rynku zegarmistrzowskim całkiem niedawno, a już zdążyła zrobić na nim niemałe zamieszanie. Urządzenia sygnowane logo marki budzą zainteresowanie i ogromne emocje. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Krótka historia zegarków REC

Tak jak wspomnieliśmy, zegarki REC na rynku funkcjonują dopiero od kilku lat, a dokładnie od 2014 roku. Wtedy to dwóch przyjaciół i biznesmenów z Danii postanowiło stworzyć własną markę zegarków. Od samego początku, producent stawiał nacisk na oryginalność projektu i jego nietuzinkowość. Trzeba przyznać, że to się udało a jego pierwsza kolekcja Mini Cooper podbiła serca setki klientów z całego świata.

Jakie są zegarki REC?

Zegarki REC definiują trzy najważniejsze założenia: unikatowość, recykling i świeżość projektu. Te trzy zasady tworzą misję firmy, która przyświeca jej od samego początku i nie zmieniła się do dzisiaj. Twórcy od początku interesowali się motoryzacją, a ich miłość do samochodów połączyli z produkcją zegarków. Z tej mieszanki powstały zegarki REC, których projekt opowiada historię starszych samochodów. Jak tego dokonali?

Założenie wydaje się być genialne w swojej prostocie. Producent odzyskuje ikony motoryzacji po to, aby wykorzystać ich fragmenty i wkomponować je w czasomierze. Dzięki temu wszystkie zegarki REC są unikatowe i niepowtarzalne, a ich tarcze kryją historię auta, które dało jej początek.

Dla kogo zegarki REC?

W asortymencie marki znajdziemy tylko czasomierze dla mężczyzn, zatem główną grupą klientów są panowie, pasjonujący się motoryzacją, a szczególnie jej fascynującą historią. Zegarki REC przypadną do gustu zarówno kolekcjonerom unikatowych czasomierzy, jak i panom ceniącym sobie najwyższą jakość wykonania. Niezwykły design czasomierzy widoczny jest w pięknych liniach zegarka, wyjątkowych tarczach i odwołaniach do klasycznych modeli samochodów. Zegarki REC to wyjątkowe urządzenia dla mężczyzn szukających czegoś nietuzinkowego, co odda ich pasję w każdym aspekcie.

W asortymencie naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego Minuta znaleźć można wszystkie kolekcje zegarków REC. Serie są na tyle różnorodne, że najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie czasomierz idealny dla siebie. Wśród najpopularniejszych kolekcji zegarków REC znaleźć można m.in.: kolekcję inspirowaną Fordem Mustangiem, Porshe 911, P-51 czy serie zachwycające Cooper C3 i Mini Mark.

Decydując się na zakup zegarków REC warto zwrócić uwagę na misję jaka towarzyszy marce od początku działalności oraz na unikatowość produktów. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×