Zegarki REC

Marka pojawiła się na rynku zegarmistrzowskim niedawno, ale z pewnością budzi spore zainteresowanie i ogromne emocje. Wszystko dzięki interesującej filozofii i niebywałym projektom, z których każdy jest na swój sposób unikatowy. Poznajcie bliżej jej założenia i zegarki Rec, które zachwycają zupełnie innym podejściem do recyklingu.

Filozofia recyklingu starych aut

REC powstało w 2014 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół i biznesmenów z Danii - Christiana Felixa Mygha and Jonathana Kampstrupa. W tym samym roku zaprezentowali swoją kolekcję Mini Cooper. Stworzyli markę, która miała 3 proste założenia - unikatowość, recykling i stworzenie całkiem nowych zegarków o ciekawej filozofii. Zaczęli interesować się motoryzacją, która miała oddawać w zegarkach ducha starszych aut, opowiadać ich historię i przywoływać magię. Odzyskują ikony motoryzacji, wykorzystują ich fragmenty z zachowaniem troski o projekt i wkomponowują je w swoje czasomierze. Dzięki temu, żaden z ich zegarków nie jest powtarzalny i nie da się go skopiować, stają się unikalnymi egzemplarzami.

Geneza nazwy wynika z tej filozofii, ponieważ REX to początek słów recover, recycle, reclaim. Na każdej tarczy zegarka odbija się historia auta, które dało jej początek. Czasomierz opowiada historię i nawiązuje swoim projektem do charakterystyki auta. Sami o sobie piszą: “Połączyliśmy nasze serca, dusze i ciężką pracę, dbamy o te kolekcje, starając się perfekcyjnie połączyć wyraziste projekty, subtelne referencje, ręcznie wykonane komponenty klasy premium i naprawdę wyjątkową opowieść.”

Zegarki REC to hołd motoryzacji

Od 2015 roku zaczęli prezentować swoje kolejne kolekcje. W październiku pojawili się w duńskim programie Shark Tank, w którym zaprezentowali swój pomysł i pierwszą serię zegarków. Było to doskonałe zagranie - zegarki REC wzbudziły powszechny zachwyt i zainteresowanie mas. Nie trzeba było długo czekać na kolejną serię. Już w listopadzie 2015 pokazali zegarki mechaniczne, które inspirowane były ikoną motoryzacji - Fordem Mustangiem. Została zaprojektowana przez światowej sławy szwajcarską agencję projektową Studio Divine. Co więcej, kolekcja P-51 została z powodzeniem wprowadzona na Kickstarter i zdobyła ponad 492 000 dolarów. To był motor napędowy do dalszego rozwoju.

Unikatowość tych projektów stała się znakiem rozpoznawalnym zegarków Rec. Następna seria, która nawiązywała do Porsche 911 powtórzyła sukces na Kickstarterze, zdobywając ponad 627 000 dolarów.

Zegarki REC sprawdzą się na nadgarstkach pasjonatów zegarków i aut z duszą. Każdy model jest dopracowany i zdradza swoje motoryzacyjne zacięcie w pięknych liniach, niezwykłych tarczach i odwołaniach do klasycznych modeli samochodów. Zegarki Rec to prawdziwa gratka dla mężczyzn szukających czegoś wyjątkowego, co odda ich pasje pod każdym względem.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 8
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×