Zegarki Sturmanskie

Zegarki Sturmanskie to wiele lat tradycji połączonej z najlepszą jakością wykonania i odpornością na nawet najcięższe warunki. Są to pierwsze zegarki dla pilotów, które powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego. Poznajcie bliżej tę wyjątkową markę.

Zegarki Sturmanskie - historia marki

Historia marki sięga 1949 roku. To w tym roku pojawiły się pierwsze modele zaprojektowane z myślą o szkole wojskowej w Związku Radzieckim. W szybkim czasie marka stała się popularna na świecie i trafiła na ogólnodostępny rynek zegarmistrzowski, który naprowadził ją w kierunku konkretnej grupy docelowej - pilotów. Były to więc unikatowe czasomierze, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że Jurij Gagarin, który 12 kwietnia 1961 roku model tej marki zabrał ze sobą w pierwszą podróż kosmiczną.

Dla kogo zegarki Sturmanskie?

Marka lubi podkreślać w kolekcjach swoją tradycję, dlatego będzie gratką dla zwolenników historii. Zegarki Sturmanskie sprawdzą się również u klientów, którzy cenią sobie unikatowość i doskonałą jakość wykonania. W ofercie znaleźć można również modele podróżnicze, wyposażone we wskaźnik 24 stref czasowych. Zegarki napędzane są przez mechanizmy automatyczne lub kwarcowe, takich producentów jak Vostok, Miyota czy Seiko.

Zegarek inspirowany kosmosem

Warto wspomnieć o kolekcjach specjalnych zegarków Sturmanskie. Tworząc kolekcje, producent inspiruje się ważnymi wydarzeniami ze świata. Tak powstały kolekcje: "Sputnik" - nawiązująca do wystrzelenia w kosmos pierwszego sztucznego satelity, "Artic" - która powstała na zlecenie sowieckiej wyprawy na biegun północny, "Strela" - produkowana dla generałów najwyższej rangi czy "Open Space" - upamiętniająca pierwszy spacer w otwartej przestrzeni kosmicznej. Ta ostatnia jest najpopularniejszą serią ze względu na swoją symbolikę i wielofunkcjonalność. Czasomierz oprócz tego, że posiada zaawansowany mechanizm automatyczny, ma również wiele dodatkowych funkcji, takich jak: datownik, chronograf i tachyment.

Zegarki Sturmanskie to jedne z bardziej elitarnych czasomierzy na świecie w swojej kategorii. Decydując się na model sygnowany logo marki, mamy pewność że otrzymujemy produkt unikatowy, prestiżowy, który wytrzyma najdłuższa próbę czasu.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 56
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki Sturmanskie

Wieloletnia tradycja, najlepsza jakość wykonania i wytrzymałość w najgorszych warunkach - tak w skrócie można opisać zegarki Strumanskie. Są to pierwsze zegarki dla pilotów, które powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego. Poznajcie bliżej tę wyjątkową markę.

Zegarki Strumanskie to gratka dla miłośników historii. Wieloletnia tradycja marki sięga 1949 roku. To wtedy pojawiły się pierwsze modele zaprojektowane z myślą o szkole wojskowej w Związku Radzieckim. Absolwenci zostali nagradzani zegarkiem Szturmanskie, a marka w ten sposób budowała swoją pozycję na rynku i stawala się rozpoznawalna wśród elity. W szybki czasie producent przebił się na ogólnodostępny rynek zegarmistrzowski i ukierunkował swoje działania w kierunku konkretnej grupy społecznej, jaką są piloci. Były to więc unikatowe czasomierze, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że Jurij Gagarin, który 12 kwietnia 1961 roku model tej marki zabrał ze sobą w pierwszą podróż kosmiczną.

Długoletnia tradycja jest znakiem rozpoznawczym zegarków Sturmanskie. Producent lubi podkreślać jego przywiązanie do historii, nawiązując do niej w swoich projektach. Od samego początku, podczas pracy nad kolekcjami, inspirował się ważnymi wydarzeniami ze świata i tak powstały kolekcje: "Sputnik" - nawiązująca do wystrzelenia w kosmos pierwszego sztucznego satelity, "Artic" - która powstała na zlecenie sowieckiej wyprawy na biegun północny, "Strela" - produkowana dla generałów najwyższej rangi czy "Open Space" - upamiętniająca pierwszy spacer w otwartej przestrzeni kosmicznej.

Dla kogo zegarki Sturmanskie?

Zegarki Sturmanskie to modele przeznaczone dla klientów, którzy przywiązują wagę do tradycji oraz cenią w urządzeniach ich unikatowość i doskonałą jakość. To nie tylko zegarki dla pilotów. W ofercie znaleźć można również modele podróżnicze, wyposażone we wskaźnik 24 stref czasowych. Zegarki napędzane są przez mechanizmy automatyczne lub kwarcowe, takich producentów jak Vostok, Miyota czy Seiko.

Zegarek inspirowany lotem kosmicznym

Pisząc o zegarkach Sturminskie należy wspomnieć o jej wyjątkowych kolekcjach dedykowanych. Jedną z nich jest model z kolekcji Open Space, który powstał z inspiracji czasomierzem jaki towarzyszył jednemu z uczestników lotu kosmicznego Voskhod-2. Pod odpornym na zarysowania szkiełkiem szafirowym umieszczono granatową tarczę z nakładanym indeksem słupkowym. Automatyczny mechanizm Seiko NE86 pracuje na 34 kamieniach łożyskujących. Datownik, chronograf, tachyment oraz punkty wypełnione SuperLuminowa to dodatkowe atuty czasomierza. Całość zapięto na skórzanym pasku, tłoczonym na wzór krokodyla. Zegarki są również zabezpieczone przed przypadkowym zachlapaniem wodoszczelnością klasy 50m.

Decydując się na zakup zegarków Sturmanskie, wybieramy jedną z bardziej prestiżowych marek na rynku zegarmistrzowskim, o długoletniej tradycji i ciekawej historii. Warto wspomnieć, że niektóre czasomierze wyposażono w mechanizmy automatyczne, czyli napędzane ruchem ciała. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×